Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mój początek.


Recommended Posts

Witajcie. Mam pytanie odnośnie początku mojej 'przygody' z asg. Mianowicie potrzebuję kupić replikę pistoletu w przedziale cenowym od 70 do 150 zł i jako że to mój kompletny początek nie wiem jaką replikę wybrać. Więc potrzebuję pomocy w sprawie kupna tzn. czy wybrać gazową czy może też sprężynową, ale żebym w tym przedziale cenowym nie zawiódł się jakością wykonania, czy bardzo słabą celnością lub odległością strzału jak na tę cenę. Byłbym wdzięczny gdybyście od razu mogli podesłać link do tych replik.

 

Z góry dzięki

 

Proca223

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz się bawić w airsoft - strzelać do ludzi a nie puszek - to pistolet sobie odpuść. Pistolety elektryki są słabe, gazówki drogie w eksploatacji (trzeba kupować gaz) a sprężynowe nieporęczne (niewygodne przeładowanie po każdym strzale).

Kup shotguna od AGM. Tani, dobry, wygodny, łatwy w ewentualnej naprawie.

Link to post
Share on other sites

Przy Twoim budżecie chyba najsensowniejszym rozwiązaniem będzie ten shotgun, do którego link podał Filip.

Oczywiście nie licz na jakąś super celność i daleki zasięg, ale na początek powinien wystarczyć. Raczej lepsze to rozwiązanie niż pistolet.

I pamiętaj o ochronie oczu! Nie kupuj najtańszych okularów z bazaru- przeczytaj posty w tym dziale, a znajdziesz info, o polecanych okularach.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście nie licz na jakąś super celność i daleki zasięg, ale na początek powinien wystarczyć. Raczej lepsze to rozwiązanie niż pistolet.

Z moich doświadczeń wynika, że shotgun śmiało może konkurować zasięgiem i celnością z Cymką 028 (najtańszym sensownym elektrykiem, koszt około 350zł).

Link to post
Share on other sites

Z moich doświadczeń wynika, że shotgun śmiało może konkurować zasięgiem i celnością z Cymką 028 (najtańszym sensownym elektrykiem, koszt około 350zł).

W tym przypadku może i tak. Ale nie zapominajmy, że taka stockowa cymka najlepszych osiągów także nie ma i przydaje się na wstępie wstawienie precki i gumki- a to już chyba znacznie poprawia osiągi prawda?

Zależy co autor wątku rozumie przez: "żebym w tym przedziale cenowym nie zawiódł się jakością wykonania, czy bardzo słabą celnością lub odległością strzału"

A ten shotgun jest dużo lepszy od chińskich tanich elektryków, które za 100-150 PLN można dostać w pierwszym, lepszym "zabawkowym". :)

Link to post
Share on other sites

MrStone, ja wiem czy precka poprawia tak aż supermegahiper osiągi?

 

Jeśli kosztuje 300-400 zł to jak najbardziej. a czy w cymie opłaca sie wstawiać lufę (prometheus oczywiście) która kosztuje 10-20 zł mniej niż replika?

Nie wydaje mi się.

 

Pewnie w tym "zawodzie jakością wykonania" chodzi mu o full steel+ebb+oksydowanie i gratisowe drewna od ostrego. No i oczywiście oznaczenia, kołkowanie, 500 fps w stocku :D

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

KnightMoritz- ja tam nie wstawiałem jeszcze do niczego precki, więc nawet nie ocenię. Ale skoro wielu użytkowników poleca to przy chińskich replikach, to musi to poprawiać osiągi.

Ale nie ma się co dziwić, że taka Cyma jest 7 razy droższa od tego shotguna, a ma podobne osiągi. Shotgun to zapewne prosta konstrukcja. W tej cymie masz elementy metalowe, tryb semi-auto, imitację drewna. A to już podnosi koszt.

Co do tego shotguna. Jaki jest jego skuteczny zasięg?

Link to post
Share on other sites

Miałem tego shotguna i powiem, że jak pojechałem z nim na strzelankę, to konkurowałem z replikami powyżej 400 fps, elektryki i pro uber super karabiny z hi-capami, na koniec okazało się, że miałem najwięcej fragów i najlepszą skuteczność właśnie z repliką za 60 zł. Bierz tego shotguna, w zestawie 3 magi i szybkoładowarka, więc oprócz okularów, nic więcej nie będziesz potrzebował. Zasięg skuteczny tego shota to nawet do 40 m.

Link to post
Share on other sites

Korpus: To miałeś słabych ziomków :) Ale coś w tym w sumie jest, mi sie zdarza ściągać taktycznych kolesi z kolimatorami i magnifierami, bo szybciej używam mechaników niż oni optyki. Dla mnie w AS nie o fragi chodzi, no ale dobra, ego rośnie bo "jestem pro elo kozakiem". W chińczykach jest tak, że możesz trafić na egzemplarz złożony świetnie i mieć replikę na lata, a możesz trafić na syf który wali na 20 metrów i sypie sie od patrzenia na niego. I tyczy sie to każdego chinola, czy shota, czy taktycznej cymy z tajwangankastom za 1500 zł :D

 

MrStone, jak nie wstawiałeś to na cholere sie odzywasz w kwestii o której nie masz pojęcia? Ja też nie wstawiam do swoich replik precek bo uważam to za zbyt duży wydatek w stosunku do efektów jakie osiągam. Tyle. Preclufy największe znaczenie mają moim zdaniem w snajperstwie, bo zwiększają powtarzalność strzałów. I promyk nie jest "najleprzo firmo".

Link to post
Share on other sites

Dzięki wcześniejszemu tematowi też kupiłem sobie 003 od AGM. Byłem na 'zimowej' strzelance- strasznie mnie wciągnęło.

Po całej akcji kolega dawał mi do porównania jego G&G i moje tańsze PeJoty.

Może to wynikać z mojej niedopracowanej techniki, albo coś w tym stylu, ale różnice pomiędzy odległością oraz skupieniem strzału są minimalne, tak więc jeżeli chcesz tańszy model, na którym chyba się nie zawiedziesz - http://www.taiwangun.com/amunicja/kulki-0-25-g/kulki-0-25g-4000-szt-premium-p-j.html

Oczywiście są słabsze od G&G albo kulek Madbulla, ale jak wspomniałem, w tej replice chyba więcej nie potrzeba.

 

Okularów poszukaj na allegro, ja zaoszczędziłem jakieś 10zł, aniżeli był kupował w sklepie typu specshop, dodatkowe fundusze wpakować na magazynek, jakiś 'mundur' albo dołożyć do lepszej amunicji.

Link to post
Share on other sites

Okularów poszukaj na allegro, ja zaoszczędziłem jakieś 10zł, aniżeli był kupował w sklepie typu specshop, dodatkowe fundusze wpakować na magazynek, jakiś 'mundur' albo dołożyć do lepszej amunicji.

 

 

Co do munduru to mam, jako że przystąpiłem do ZS 'Strzelec', a potrzebuję pistolet, dlatego że na ćwiczeniach korzystamy z asg, i w tym momencie replika pistoletu jest bardziej praktyczna :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...