Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń poboczna. Jaka?


Recommended Posts

Witam,

chciałbym poznać wasze opinie na temat repliki WE -1911 Kimber - FDE - FullMetal:

http://www.specshop....al#!prettyPhoto

 

...ponieważ rozważam jej zakup.

Przeglądałem forum, i nie natrafiłem na tematy konkretnie poświęcone tej replice. Jedynie 2-3 opinie, na podstawie których ciężko coś mi wywnioskować.

Jeśli chodzi o pistolety, to wydaje mi się, że najlepszy będzie tutaj GreenGas z ładnym BlowBackiem.

A wy jak uważacie?

Ktoś miał doświadczenie z tą bronią? Warta zachodu? Jak z częściami w razie awarii?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Powała, Ty też spać nie możesz jak widze :icon_biggrin:

 

 

odpowiem pytaniem (pytaniami) na pytanie :icon_smile: i odpowiem zarazem.

 

1. czy jest to twoja pierwsza replika?

Jeśli tak, to radzę przejrzeć ofertę polecanych aegów w tej cenie. Dlaczego? Z prostego powodu.

a) jeden magazynek ci nie wystarczy, a zapasowe kosztują od 100 zł w górę a zapewniają pojemność około 20 kulek.

b) zasięg takiego pistoletu jest, no cóż, średni. a nawet słabiutki.

c) gazożerność- tzn koszty eksploatacji.

 

Co do modelu który wybrałeś, to WE w przeważającej ilości niestety tylko wygląda. Dowody:

 

 

 

(socom gear to droższy i ładniej pomalowany WE)

 

2. do czego będzie wykorzystywana?

Jeśli do strzelania tarczowego, serio pomyśl nad wiatrówką. Może nie jest lansiarska, ale niestety airsoft do strzelania tarczowego średnio się nadaje (wyjątkiem jest A-IPSC, jednak pistolety do tej dyscypliny sportu na pewno nie mieszczą się w uznawanych za rozsądne dla początkującego przedziałach cenowych). Jak do gier asg, patrz pkt 1.

 

3. broń boczna, replika broni bocznej, boczniak- ok. Ale poboczna? Na poboczu to stajesz autem jak wachy zabraknie :icon_smile:

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Tak już jest z tym snem u starych kretów... :icon_cry:

 

Ad. 3 Nie chcę narażać się Moderatorom, ja nie trawię też "boczniaków" (za wyjątkiem grzybków) ale ta nazwa już się utarła co spowodowało "nowomowę" w postaci broni "pobocznej". Brak reakcji i zgoda na nieuzasadnione słowotwórstwo niedługo może spowodować powstanie nowych określeń np dla broni głównej nazwa "główniak" a dla zapasowej "zapasiak" lub "zapaśnik", ale ja tu nie mam nic do powiedzenia. :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie widzę do tej repliki broni BOCZNEJ zapasowych magazynków, a to dla mnie wada. Osobiście wybrałbym jakiegoś Glocka lub Berettę, ale to rzecz gustu.

 

Ps

Po co Ci aż trzy tematy w tej samej sprawie? :icon_wink:

Wybaczcie, podczas dodawania tematu wyskakiwał jakiś błąd i zmashowałem przycisk "dodaj". Jak widać chyba mimo wszystko podziałało :)

Proszę moderatorów o usunięcie pozostałym tematów, żeby nie zaśmiecały :)

 

Powała, Ty też spać nie możesz jak widze :icon_biggrin:

 

 

odpowiem pytaniem (pytaniami) na pytanie :icon_smile: i odpowiem zarazem.

 

1. czy jest to twoja pierwsza replika?

Jeśli tak, to radzę przejrzeć ofertę polecanych aegów w tej cenie. Dlaczego? Z prostego powodu.

a) jeden magazynek ci nie wystarczy, a zapasowe kosztują od 100 zł w górę a zapewniają pojemność około 20 kulek.

b) zasięg takiego pistoletu jest, no cóż, średni. a nawet słabiutki.

c) gazożerność- tzn koszty eksploatacji.

 

Co do modelu który wybrałeś, to WE w przeważającej ilości niestety tylko wygląda. Dowody:

 

 

 

(socom gear to droższy i ładniej pomalowany WE)

 

2. do czego będzie wykorzystywana?

Jeśli do strzelania tarczowego, serio pomyśl nad wiatrówką. Może nie jest lansiarska, ale niestety airsoft do strzelania tarczowego średnio się nadaje (wyjątkiem jest A-IPSC, jednak pistolety do tej dyscypliny sportu na pewno nie mieszczą się w uznawanych za rozsądne dla początkującego przedziałach cenowych). Jak do gier asg, patrz pkt 1.

 

3. broń boczna, replika broni bocznej, boczniak- ok. Ale poboczna? Na poboczu to stajesz autem jak wachy zabraknie :icon_smile:

Odpowiadając na pytania:

1. Tak, to moja pierwsza replika. Jednak chciałbym, żeby jako broń BOCZNA była porządna i starczyła na jak najdłuższy czas użytkowania.

Sprawa z magazynkami faktycznie wygląda kiepsko.... ;/

"średni, a nawet słabiutki" zasięg, czyli jaki? Mimo wszystko nie zamierzasz "snajpić" z pistoletem :D

 

2. Pewnie w samotny wieczór, kiedy słońce już dawno zajdzie, a wszystkie zwierzęta pójdą spać, postrzelam sobie do tarcz...

Jednak jej zastosowanie głównie znalazłbym w rozgrywkach ASG. :)

 

Czyli te filmiki z YT mają mi udowodnić że WE to kicz? Kurcze... z przeglądanych przeze mnie internetowych sklepów ASG, większość pistoletów była właśnie od WE ;/

 

Dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc! :)

W takim razie co byście konkretnie polecili? Jaką firmę? Jednak chciałbym pozostać przy 1911.

Link to post
Share on other sites

Jeśli kupujesz swoją pierwszą replikę, to kup coś, co będzie pełnić rolę głównej repliki. Pistolet generalnie tego nie załatwi. Pistoletów w ASG używa się generalnie w 2 sytuacjach:

 

1. Lokalne limity prędkości wylotowej wskazują, że jesteś zbyt blisko przeciwnika, żeby strzelać z głównej repliki. Potrzebujesz czegoś słabszego (powszechne w CQB, dodatkowo pistolet jest wygodniejszy w ciasnych przejściach niż karabin - szczególnie jeśli nosisz długaśne "wiosło").

2. Twoja długa replika zepsuła się / skończyła Ci się amunicja / została trafiona (jeśli reguły rozgrywki przewidują taką opcję) i jest "uszkodzona", a Ty pilnie potrzebujesz jakiejś "broni ostatniej szansy".

 

Sugeruję zakup elektrycznej repliki broni długiej. Z reguły są tańsze w utrzymaniu, celniejsze, mają lepszy zasięg i sprawiają mniej problemów niż gazowe pistolety.

 

 

Słabiutki zasięg - mój Glock 17 Army - o ile pogoda (temperatura) dopisuje, strzela na odległość jakichś 20-25m. I to z tuningową gumką HU. Marny ze mnie strzelec, zaliczenie trafienia powyżej 10m to będzie dla mnie kwestia szczęścia.

 

Dla porównania elektryczne chińskie P90 zapewnia skuteczny zasięg rzędu 50m niezależnie od temperatury.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Jeśli kupujesz swoją pierwszą replikę, to kup coś, co będzie pełnić rolę głównej repliki. Pistolet generalnie tego nie załatwi. Pistoletów w ASG używa się generalnie w 2 sytuacjach:

 

1. Lokalne limity prędkości wylotowej wskazują, że jesteś zbyt blisko przeciwnika, żeby strzelać z głównej repliki. Potrzebujesz czegoś słabszego (powszechne w CQB, dodatkowo pistolet jest wygodniejszy w ciasnych przejściach niż karabin - szczególnie jeśli nosisz długaśne "wiosło").

2. Twoja długa replika zepsuła się / skończyła Ci się amunicja / została trafiona (jeśli reguły rozgrywki przewidują taką opcję) i jest "uszkodzona", a Ty pilnie potrzebujesz jakiejś "broni ostatniej szansy".

 

Sugeruję zakup elektrycznej repliki broni długiej. Z reguły są tańsze w utrzymaniu, celniejsze, mają lepszy zasięg i sprawiają mniej problemów niż gazowe pistolety.

Główną broń długą już sobie upatrzyłem :)

Właśnie pistoletu potrzebowałbym jako broni "awaryjnej". A jeśli już miałbym się zbroić porządnie, to również porządnie chciałbym się do tego przygotować :)

Ale dzięki za radę! ;)

Link to post
Share on other sites

 

Słabiutki zasięg - mój Glock 17 Army - o ile pogoda (temperatura) dopisuje, strzela na odległość jakichś 20-25m. I to z tuningową gumką HU. Marny ze mnie strzelec, zaliczenie trafienia powyżej 10m to będzie dla mnie kwestia szczęścia.

 

Dla porównania elektryczne chińskie P90 zapewnia skuteczny zasięg rzędu 50m niezależnie od temperatury.

TM Colt1911A1 (moje cudo :) ) zasięg maksymalny 45m

Skuteczny 35m

Strzelam z niego na kulasach 0,25 :)

 

Full stock

Link to post
Share on other sites

Sugeruję coś popularnego.

Często ludzie kupują jakieś egzotyczne wynalazki - żeby nie mieć tego co wszyscy - a potem okazuje się, że buba: o akcesoria ciężko, części zamiennych nie ma...

 

Ja się tak przejechałem na Waltherze P99 Maruzena. Póki strzelał, strzelał pięknie. Jak siadł - dupa blada. Akcesoria też dostępne śladowo.

Kupiłem Klocka, standard Marui. Akcesoriów na rynku na kopy, kabur do wyboru od groma, części zamienne prawie że na drzewach rosną :icon_wink:

 

 

@ dr Zioło - co Marui to Marui mam Pythona 4", zasięg maksymalny bywał i po 50m z okładem). Niestety, kiedy chciałem sobie Klocka kupić, akurat Marui nie były nigdzie dostępne. A chyba z pół roku się czaiłem. W CQB czy w okopach wystarcza, poza nimi i tak bym nie trafił :icon_wink:

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o tych replikach?

http://blacksword.pl/product-pol-174-EG-723-replika-pistoletu-Colt-M1911A1.html

http://www.taiwangun.com/pistolety-gazowe/replika-1911-full-metal-gas-blow-back-pistol-kjw.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152191257-Replika-gazowa-pistoletu-GGB9606TM.html

 

Tylko kurcze... standardowy problem leworęcznych. Bo o ile w karabinach da się przeżyć, to jednach w pistoletach może to sprawiać większy problem. Potrzebowałbym, żeby cały mechanizm (zwalnianie magazynka itp.) były obustronne.

 

Strasznie mi się podoba ten 1911 Kimber od WE i nie wiem, czy faktycznie rozpadnie mi się po pierwszym strzale (noo...czy tam po 3-4 tygodniach), czy wytrzyma mi np. rok. Bo sądzę, że jednak wasze opinie na temat wytrzymałości, jako weteranów, pewnie różnią się znacznie od opinii zwykłego człowieka. I nie wiem, czy mam tak uważać, że "dobra broń" to taka, która na prawdę wytrzyma kilka lat.

Mnie, jak napisałem, satysfakcjonuje sprawność kilku miesięcy, i to już super, bo działa :D

Link to post
Share on other sites

Łob Łob Łob...

 

Bier klamke na pierwszą broń śmiało. Bieganie z klamką to kupa radochy i zupełnie inna gra nić z karabinkiem. Tylko jest jedno "ale". Badziewną klamką nie masz szans raczej ponadto jak juz kupisz karabinek zostanie Ci nadal badziewna boczna... No i tanie klamki są awaryjne. Tak więc albo kup sobie porzadną klamkę albo faktycznie jakiegoś AEGa.

Link to post
Share on other sites

Ja w broni linii 1911 lub Glock powiem szczerze nie dosięgam kciukiem prawej dłoni do zwalniacza magazynka bez przekrzywiania broni. Na szczęście jestem leworęczny i magazynek zwalniam środkowym palcem lewej ręki. Szczerze mówiąc lepiej pracuje mi się na w/w pistoletach niż z obustronnym zwalniaczem typu P99, USP. Jedyne w czym miałem problem to dźwignia blokady w P83, a w w/w berettcie jest i tak obustronna. Z własnego doświadczenia powiem, że umiejscowienie przycisku zwalniania magazynka w tym miejscu sprzyja leworęcznym. Zwykle wygrywam "zawody" na szybkość w zmianie magazynka ze swoim Glockiem mimo iż praworęczni koledzy mają również Glocka lub P99.

Także jeżeli jedyną przeszkodą jest leworęczność to nie jest to żaden problem przy tych replikach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...