Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początki ASG.Pomoc przy broni.


Recommended Posts

Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów WITAM:)

Zaczynam zabawe z ASG Umundurowanie Polskiego żołnierze juz zebrałem.Teraz przyszła kolej na zabaweczki.Na poczatku wybór padł na ak-47.Z porad kolegi szukam cymy i teraz moje pytanie jak zachowuje sie system blow-back w elektrykach czy warte to uwagi czy lepiej to omijac(bo cyma jest szukana od modelu 40 w góre)Po drugie pistolet.Mam na oku dwie sztuki CZ 75 KWA i GBB STI Tac Master.Wiem ze Tokyo Marui najlepsze ale co powiecie na te dwie sztuki??Czy lepiej poszukac czegos innego??Co polecacie??

Pozdrawiam

Edited by luki88
Link to post
Share on other sites

Troche kumam takie rzeczy rozrozniamy ak akm i akms-y róznice budowa i wiadomo krótka wersja ak-74.Oprócz tego z wygladu podobne rkm-y itp.Jak napisał kolega Mati86 akm/akms sa w WP użytkowane takze jestem otwarty na propozycje.Jestem stałym bywalcem na komisie wyszukuje jakies ciekawej sztuki ale nnie jestem pewien jaka wybrac.Czasem sa 48 tancze niz 28 chodzi o cymy.I dlatego prosze o porade.A co do krótkiej macie pomysły??cos fajnego w miare dobrej cenie??

 

Naprzykład znalazłem takie cudo cm 40 c 500 zł

 

wmasg.pl/pl/consignment/show/402050

Link to post
Share on other sites

No ja już wyspany możemy kontyunować :icon_smile:

to jak podpowiecie coś w sprawie tej cymki 040c??

a i prośba kto mi rozszyfruje te skróty bo tych nie znałem

AKMŁ

AKMP

AKMŁP

AKMSN

AKMSNP

AKMSP

na internecie są opisy ale dziwnie jakoś to tłumacza...

Edited by luki88
Link to post
Share on other sites

a widzisz nie zajrzałem na Wiki zapomniałem o niej.Dzięki Obi-Wanie:)

 

  • AKM – wersja z kolbą stałą.
  • AKMS – wersja z kolbą składaną.
  • AKMŁ – wersja AKM z bocznym montażem przeznaczonym do montażu celownika noktowizyjnego i szczelinowym tłumikiem płomienia.
  • AKMP – wersja AKM z trytowymi źródłami światła na przyrządach celowniczych.
  • AKMŁP – AKMŁ z trytowymi źródłami światła.
  • AKMSN – AKMŁ z kolbą składaną.
  • AKMSNP – AKMŁP z kolbą składaną.
  • AKMSP – AKMP z kolbą składaną.

 

Udało mi się znaleźć.Jakby ktoś chciał wiedzieć:)

Link to post
Share on other sites

Osobiście preferuję repliki ze składaną kolbą (niależnie od systemu składania) ze względu na łatwiejszy transport i większą manewrowość takich replik. Zwłaszcza kolby z możliwością regulacji ich długości dają możliwość dopasowania ergonomicznego ale z tego co mi wiadomo to nie ma AK z regulowaną długością kolby, więc pozostaje skladana. Trzeba tylko zwrócić uwagę, żeby była solidna, bo skladane kolby Cymy nie mają najlepszej opinii.

Link to post
Share on other sites

Zwłaszcza kolby z możliwością regulacji ich długości dają możliwość dopasowania ergonomicznego ale z tego co mi wiadomo to nie ma AK z regulowaną długością kolby, więc pozostaje skladana.

Kiedyś były (nie wiem czy nadal są a sprawdzać mi się nie chce) Cymki wersji C (np. 028C) z kolbą od eMki i posiadały regulację. No, ale to jest bardzo niekoszerne.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Osobiście preferuję repliki ze składaną kolbą (niależnie od systemu składania) ze względu na łatwiejszy transport i większą manewrowość takich replik. Zwłaszcza kolby z możliwością regulacji ich długości dają możliwość dopasowania ergonomicznego ale z tego co mi wiadomo to nie ma AK z regulowaną długością kolby, więc pozostaje skladana. Trzeba tylko zwrócić uwagę, żeby była solidna, bo skladane kolby Cymy nie mają najlepszej opinii.

Powała tak jak pisze kolega MarekMac sa cymy z oznaczeniem "c" bo własnie taka do mnie leci cm 039c

http://gunfire.pl/pr...ego-CM039C.html

 

Możecie odrazu podpowiedziec jaki pas do tego zastosowac??

Edited by luki88
Link to post
Share on other sites

@luki88

Możesz używać jakiego chcesz zawieszenia 1 punktowe, 3 punktowe i jakieś tam pewnie się jeszcze znajdzie. Najwygodniejsze (przynajmniej dla mnie) jest 3 punktowe.

 

@edit

Dodam jeszcze, że 1 punktowe się nie sprawdzi ponieważ będziesz szurał lufą po ziemi :icon_smile:

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Dodam że cyma cm 40 to replika AK74 a nie akm.

 

Gdy byśchciał przerabiać na beryla można rozglądnąć się za CM50, to AIMS który ma kolbe bardzo podobną do tej w tantalu i berylu.

 

Osobiście odrzucił bym cm28 z racji plastiku a skupił bym się na wersjach metalowych cymy albo boya. Dokładnie te które Kreciu92 podrzucił.

 

 

 

Ps. noszę zawieszenie od ak, nie wiem ilu punktowe ale z doświadczenia wiem że służy mi tylko do transportu, a tak replika w rączkach :)

Edited by Mati86
Link to post
Share on other sites

Ps. noszę zawieszenie od ak, nie wiem ilu punktowe ale z doświadczenia wiem że służy mi tylko do transportu, a tak replika w rączkach

:icon_smile:

Dwu.

Zawieszenie od AK jest całkiem spoko, zwłaszcza na początek

 

 

BTW, strzelałem z tego 039C, faktycznie brzydkie jak cholera, ale strzela bardzo ładnie, zadziwiająco celnie jak na stockowego chińczyka. Nie wiem czy to udany egzemplarz, czy model, ale fakt warty odnotowania

Link to post
Share on other sites

Odradzam 3punkta, 1punkta też, bo jest mniej uniwersalny. 2punkta zawsze możesz zamontować na jednym uchwycie, uzyskując w praktyce 1punkta

 

Ot dziwność z tym trzypunktem. :) Bo widzisz panie. Trzypunkta w zależności od sytuacji stosuję we wszystkich trzech konfiguracjach ...

Edited by danesz
Link to post
Share on other sites

Ot dziwność z tym trzypunktem. :icon_smile: Bo widzisz panie. Trzypunkta w zależności od sytuacji stosuję we wszystkich trzech konfiguracjach ...

No bo taka jest cała idea stojąca za trzypunktami.

A ja mam dwupunkta, którego w razie potrzeby przepinam na jednopunkta, szach mat, twój argument jest inwalidą.

 

Moim zdaniem 3pkt to przerost formy nad treścią. Tyle taśm i klamer tylko po to, by móc od czasu do czasu przejść na 1pkt. Najbardziej wkurza ten długi pasek biegnący wzdłuż broni. To jest zbyt skomplikowane, przekombinowane, zwłaszcza że można mieć to samo w znacznie prostszej formie (vide pasy 2pkt z szybkim przepinaniem klamer).

 

Oczywiście NIE twierdzę, że 3pkt to zło i nikt nie ma prawa tego używać. Po prostu takie jest moje zdanie, z którym nie musisz się zgadzać. Jeśli tobie wygodnie z trzypunktem - okej, nie mam nic przeciwko temu. Niech każdy używa tego, co jest dla niego wygodne

 

Ale chyba zgodzisz się ze mną, że NA POCZĄTKU zabawy z airsoftem nie ma co się bawić w trzypunkty? Bo znajdź mi teraz SENSOWNEGO trzypunkta w niskiej cenie. A pas do AK masz już za dychę

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Dla mnie też trzypunkt to przerost formy nad treścią - ale każdy ma inne gusta. I zgodzę się z Obi-Wanem na początku można mieć problemy z jego ogarnięciem - osobiście w swoim trzypunkcie znalazłem kilka możliwości założenia i używania go. Dwupunkt z szybkim przepinaniem klamer jest dobre i wygodne. Łatwiejsze dla zielonych w tych sprawach :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...