Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomarańczowy tlumik plomienia w M4A1 - Tokyo Marui


Recommended Posts

Witam

Wlasnie lezy na moich kolanach M4A1 z TM, sprowadzony ze stanów. Jak wiadomo cos za cos, mniejsza cena o ok 50%, ale maja takie a nie inne prawo wiec robia pare upgrejdow. Czyli zamazane sumbole firmowe Colta i nr seryjny oraz pomaranczowa koncowa. Czy ktos juz mial taka bron i wie jak to cholerstwo odczepic, bo wydaje mi sie ze jest tam jakis niezly klej, i nie moge tego cholerstwa odkrecic. Za wszelka pomoc dziekuje.

Liquid;)

Link to post
Share on other sites

Moze się myle, ale wydaje mi sie, ze te Pomarańczowe końcówki na replikach w Amerykańskich sklepach, są ze względu na specyficzne prawo panujące w Stanach. Czyli, zeby policja/wojsko i inni mundurowi umieli rozróżnić czy to jest prawdziwa broń czy Replika... :] I o ile mi się wydaje nie odkręcisz tego, bo to jest integrala część lufy czyli tłumik płomienia. Poszukaj w polskich sklepach Zapasowe końcówki lufy do twojej repliki... Będą w normalnym kolorze... Albo jak jesteś zdolny pomaluj sobie końcówke... :]

Link to post
Share on other sites

no niestety prawo prawem :P ale srobki tam nie ma jak powinna byc w firmowym tlumiku, a jak zagladam do lufy :) to widze jakis klej. Zdolny to jestem (akademia sztuk pieknych ;P) i moge pomalowac, ale chodzi mi o realnosc i chcialbym miec metalowy tlumik ognia. Wiec pewnie mi zostanie wymiana calej lufy. No chyba ze ktos jednak zna sposob na to cholerstwo.

Link to post
Share on other sites

Tłumik jak najbardziej powinien być odkręcany – w końcu na lufie jest gwint. Z resztą sklepy takie jak np. RedWolf czy WGC właśnie po to maja w ofercie plastikowe tłumiki aby każdy mógł sobie go odkręcić i zamontować oryginalny metalowy i czarny. Trochę mnie dziwi że nie dostałeś w komplecie oryginału widać tak akurat wykombinował sobie sklep. W każdym razie na bank da się odkręcić to „fachowo” czyli na siłę :wink: . Wystarczy rozpatrzyć problem „na logikę”: jaki sens (chodzi oczywiście o koszta) miało by robienie specjalnie nowej lufy jeśli wystarczy wymienić bądź pomalować tylko tłumik?

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Oczywiście mogę się mylić i mam nadzieje ze nie uszkodzisz sobie przeze mnie repliki(choć jeśli i tak masz kupić nową lufę to co ci szkodzi :wink: )

Link to post
Share on other sites

Jesli nie ma sruby zabezpieczajacej, i krecisz w dobra strone ;) to jeszcze moze pomoc podgrzanie. Jesli hamerykanie uzyli Locktite'a to tak to sie robi. Jelsi uzyli jakiegos poxipoly cy coos to bedzie gorzej.

Zawsze pozostaje pomalowanie. Ja w G18 mam pomalowana koncowke ;)

Link to post
Share on other sites

a jak sie nic z w/w sposobów nie uda to proponuje rozpatrzyc metode którą podał Stolar . Bo o ile dobrze rozumuje ... to lufa nie może sie tak łatwo połamać bo jest metalowa .. a plastikowy tłumik ognia mozna z niej poprostu "wukruszyć" :wink: :wink: wkońcu to tylko plastik :?

 

Jest naprawde wiele metod ... pomalować , stopić , ułamać , rozciąć , kupic tłumik QD :? :? itp... itd ..

 

Nad czym tu sie głowić :P:P do roboty

Link to post
Share on other sites

Hura, udalo sie. Zrobilem po chamsku i na sile. Troche podgrzalem suszarka i zebami (nie chcialo mi sie schodzic po kombinerki) i puscilo, o malo co mi zebow nie ulamalo, mocny klej (glupi amerykanie :evil: ). No nic dzieki za wszystkie rady. Beda sluzyc przyszlym pokoleniom importerow hehe. To tera mi pozostaje kupic porzadny tlumik ognia. Jeszcze raz dzieki.

Link to post
Share on other sites
Witam

Wlasnie lezy na moich kolanach M4A1 z TM, sprowadzony ze stanów. Jak wiadomo cos za cos, mniejsza cena o ok 50%, ale maja takie a nie inne prawo wiec robia pare upgrejdow. Czyli zamazane sumbole firmowe Colta i nr seryjny oraz pomaranczowa koncowa. Czy ktos juz mial taka bron i wie jak to cholerstwo odczepic, bo wydaje mi sie ze jest tam jakis niezly klej, i nie moge tego cholerstwa odkrecic. Za wszelka pomoc dziekuje.

Liquid;)

Te trademarki sa trwale zamazane? Czy tak jak to robia w niektorych sklepach wysylkowych przed wyslaniem do USA(uzywaja jakiegos specjalnego kleju, ktory mozna potem usunac)?

Link to post
Share on other sites

Znaki sa stopione, z odleglosci kilkunastu cm wyglada jakby gtos to dremlem zgrawerowal, wyglada to tak:

01.jpg

02.jpg

 

No coz w przyszlosci i tak zamierzam upgrejdowac gana, wiec kupie metalowy korpus. Wiem moglem kupic z Classic Army, ale nie mialem tyle kasy. W sumie wydalem ok 900PLN na M4A1, clip Hi-cap, bateria 2000mAh 8.4V + przesylka :) (przez znajomego). Tylko takie sa tam cwaniaki ze ladowarki nie daja (myslalem ze bedzie w komplecie) wiec teraz ladowarka pozostaje.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...