Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LiPo i ładowarka od Redoxa(Beta)


Recommended Posts

Kupiłem, baterię LiPo 7,4V 2000mAh. Problem jest w tym, że dopiero zaczynam przygodę z airsoftem i jest to moja 1 mikroprocesorowa ładowarka i jej nie ogarniam. Słyszałem, że można dzięki niej sprawdzić poziom naładowania baterii, ale nie wiem jak to zrobić. Nie wiem również, którymi kablami połączyć baterię. Jak używać tej ładowarki ?

Edited by Matheo
Link to post
Share on other sites

A za co Ty chcesz tymi krokodylkami złapać? A co do sprawdzenia stopnia naładowania batki- podłączasz balanser to wskazanego miejsca, podczas ładowania naciskasz 2 przycisk z prawej pokazujący napięcie na każdym ogniwie- 4.2 to batka naładowana,, 3.6 to padaka.

Link to post
Share on other sites

2 ampery to dużo- jeśli nie chcesz niszczyć batki i masz dużo czasu do ładowania powinieneś ustawiać 1A. A natężenie spadło bo batka pewnie w końcowym etapie ładowania była.

Hatch powinieneś nie udzielać porad, nigdy prze nigdy nie uszkodzisz aku LiPo ładując prądem 1C (w tym przypadku 2A). Jest to nominalny/bezpieczny prąd (1C) ładowania każdego LiPo - i nie, nie jest to wcale dużo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Bałem się włączyć. W zwykłym po 30 min naładował mi 300 mAh, to przestawiłem na 1 C = 2,3 A. Na końcu pokazało mi że naładowało 1300 mAh. To nie za mało? Przecież pojemność ma 2300.

Z balanserem trzeba ładować tak samo (2,3 A i 7,4 V) ?

Link to post
Share on other sites

22.2V = 6s. Przypadkiem nie wpinasz balansera na odwal do największego złącza? W trybie auto pewnie leci wtedy z napięciem pod 6S. Naromiast jeśli wpinasz dobrze, do złącza 3S to masz prawdopodobnie źle zlutowane wyjścia wewnątrz ładowarki. Z tym nic nie zrobisz raczej, ale zawsze można zrezygnować z automatu i ustawić własne preferencje. Szczerze powiedziawszy nawet nie wiem jak używa się auto w B6, zawsze wbijam ustawienia po swojemu :P

Link to post
Share on other sites

Czy to normalne, że przy ładowaniu Turnigy 1300 mAh, przy woltażu 7.81 skacze do 7.82? Po kilku takich zmianach poszło na 7.83. To przez balanser?

I drugie pytanie. Od jakiego woltażu powinno się ładować baterię, a od ilu jest niewskazane doładowywanie?

Link to post
Share on other sites

7.4 to napięcie znamionowe. Na pakiet składają się 2 cele po 3.7V. Maksymalne napięcie (naładowanej celi) to 4.2V. Więc dopóki pakiet nie osiągnie 8.4V, to napięcie będzie rosło. LiPo można bezkarnie doładowywać, więc jeśli chcesz mieć gotowy pakiet na strzelanie, to doładuj do 8.4V. Jeśli chcesz LiPo przechowywać, to skorzystaj z programu Lipo storage albo ręcznie trzymaj pakiet w ok. 80% pojemności (ok 7.8 - 8V).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...