Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prosze o rade


Recommended Posts

Witam. Zakładałem juz temacik z prosba o rade. Jesli mozecie to pomozcie raz jeszcze. Kolega chce kupic replike dla poczatkujacego i dokonal wyboru tej:\

 

http://www.militaria.pl/jing_gong_jg/karabinek_aeg_jg097_%28jg097%29_g_p10451.xml

 

ale zastanawia się czy nie lepiej dorzucic kilka zloty i nie zamowic ktorejś z tych dwóch:

 

http://www.militaria.pl/cyma/karabinek_szturmowy_aeg_cm028u_%28cm028u%29_g_p10736.xml

 

http://www.militaria.pl/jing_gong_jg/karabinek_aeg_jg608_%28jg608%29_g_p7449.xml

 

 

Prosiłbym o opinie na temat pierwszej broni jak i tych dwoch droższych :)

 

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Niestety ale musza to byc militaria tym razem :)

 

A co sądzicie o tej pierwszej replice? Zda egzamin w takim strzelaniu ... powiedzmy raz na miesiąć, może nawet na dwa :D?

 

Czy V2 a V3 to duża różnica? Bo zauważyłem ze dwa ostatnie karabinki maja inne gearboxy niz ten pierwszy...

 

Jeszcze jakieś zdroje mądrości masz do przekazania?

 

Moze jakies wskazówki zatem od doświadczonego strzelca ;)?

Link to post
Share on other sites

Dzieki za linka ale tam gearbox opisany jest raczej ogólnikowo. NIe ma nic o różnicy miedzy v2 i v3, poza tym ze sa stosowane w innych replikach :)

 

Dlatego też prosiłem kogoś kto się orientuje, by napisał czy jest jakaś znacząca róznica w tych dwóch typach. No i prosiłem jedynie o opinie ludzi na temat tych trzech karabinków. Szczególnie chodziło mi o pierwszy, gdyż nie wiem czy jest warty kupna :)

Link to post
Share on other sites

V2 i V3 zostały zaprojektowane do innych replik. Różnią się kształtem i nie są wymienne. V3 jest z racji budowy mniej podatny na uszkodzenia szkieletu niż V2. Jeżeli nie planujesz dużego tuningu nie bierz tego pod uwagę.

 

G3 to dość przyjemna replika, ma podobne osiągi jak inne repliki w tym przedziale cenowym czyli: Cm.028, MP5 czy G36 JG.

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał AK od Cymy ze względu na V3 oraz na to, że ten karabin jest BAAARDZO popularny wśród początkujących, polecany. Kolega miał, z tym że "nie taktycznego" i sprawował się świetnie do puki nie władował w niego brudnych kulek z ziemi...

 

Co do giety mam znajomego, który posiada ten model, cały sezon ładnie pięknie podziałała a potem okablowanie poszło. Do wymiany niestety tylko się nadawało.

Link to post
Share on other sites

Kurde wy to już chyba z automatu piszecie

Brałbym Gietke, jak dla mnie jest wygodniejsza, jakościowo są podobne:)

Polecam Cm028 lub G36 od JG.

 

Co jak co ale Giety od JG już dawno przeminęły. G36 od JG jest w standardzie Marui o ile dobrze pamiętam, a tam dominują śrubki. Kup giete od Boyca, robiona na standardzie ARESA więc to mówi samo za siebie.

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/g-001_boyi.html

Link to post
Share on other sites

No ja nie wiem, gdzie Ty w g36 widzisz tę rzekomą dominację śrubek. Jedyna różnica, to obecność ich zamiast środkowego i tylnego pinu + drobnica w atrapie bloku gazowego. Jedno i drugie praktycznie bez znaczenia imho.

 

Z kałachami Ci się przypadkiem nie pomyliło?

 

 

I pragnę zauważyć, iż G36 boyia jest tak jakby od niedawna na rynku i w sumie nie wiadomo wiele o awaryjności i wytrzymałości tej repliki. Więc pomimo obecności paru ciekawych rozwiązań zerżniętych od aresa, nie uważam, aby stosowne było już w tej chwili osądzanie, iż jest to replika wręcz miażdząca na wskroś znane i sprawdzone JG.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co, silne argumenty. Przeczytaj mój poprzedni post.

 

hmm, napisałem jak zrobiłbym na jego miejscu, co bym kupił.

Jeśli chodzi ci o zdanie "Ja bym brał AK od Cymy ze względu na V3" to co z tego że napisałeś wcześniej że ten gearbox jest mniej podatny na uszkodzenia? Osobiście jestem bardziej przekonany co do v3, a więc wyraziłem tylko swoją opinię.

Edited by Ombre
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...