Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG


Recommended Posts

Co do demontażu rączki. Zamiast wybijać trzpień, lepiej jest wyjąć zaślepkę od spodu rączki (oryginalnej w augu oczywiście). Jest do niej (zaślepki) przymocowana sprężyna. Odpinamy sprężynę, chowamy ją w rączce popychając jak naj głębiej, i trzpień luzem wychodzi. Następnie sciągamy rączkę i po sprawie.

Wybijanie trzpienia może się skończyć uszkodzeniem sprężyny.

I uważajcie żeby palców nie poprzycinać. Mi jak zaślepka przypierdzieliła na kant paznokcia, to ze dwa dni mnie palec bolał.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pisałem o wybiciu osi, na której "chodzi" rączka. "Trzpieniem" określam (może niepoprawnie) to, co pęka w rączce. Oczywiście, że oś wyjmowałbym już nie mając rączki - po pęknięciu "trzpienia" i tak jej już na miejscu raczej nie ma...

 

Bateria 1500mAh z Machinegun - ciekawe czemu całą zawijają w czarną izolkę. Ale zapewne to te same ogniwa KR-1500AUL. Boli tylko, że jest o 1/3 droższa niż taka sama na WGC...

 

Co do latarki - domontowałem krótką szynę, taką jak boczne do od G-36C. Dwa nagwintowane otwory i po sprawie, co widać na zdjęciu wyżej. "Plemnik" latarki - odkąd stracił własne właściwości klejące, jest na "power-tape". Prosto i działa.

Z umiejscowieniem latarki starałem się trochę naśladować prawdziwe przykłady:

 

AT.jpg

 

W tym właśnie miejscu np. Australijczycy mają doczepione swoje zabawki do strzelania nocnego:

 

F88_NAD_01.jpg

F88_NAD_02.jpg

 

Ale fakt, że te dodatki są przyczepione w inny sposób, niż ja to zrobiłem.

Australijczycy (firma ADI) robią dodatkowy element do mocowania oprzyrządowania (można to nazwać szyną od biedy) włazi pod właściwą szynę optyki:

 

montaz_ADI.jpg

 

W innych przypadkach montaż latarki czy lasera doczepiany jest w jakiś sposób do szyny optyki lub do lunetki i jej elementów (zależnie od wersji AUGa):

 

choinka.jpg

 

-

Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem na drugiej fotce jest chyba brytol w pustynnym DPM-ie, który pokazuje AUG-a australijczkowi

 

A moim zdaniem Brytyjczycy używają etatowo SA-80 czyli L85, a nie AUGów.

 

Na pierwszym planie jest Australijczyk. Uwierz. Albo przyjrzyj się kamuflażowi na rękawie ręki zakrytej częściowo przez broń.

Na drugim planie - owszem, jest Brytyjczyk. Ale on nie trzyma AUGa. Nawet na tym wykadrowanym fragmencie widać co trzyma... Więc nie wiem skąd tak zadziwiający wniosek.

 

Więc jeśli założyć, że ktoś komuś coś tu pokazuje, to na pewno nie Brytyjczyk AUGa Australijczykowi...

 

Australijczycy są do tego stopnia bezczelni, że nawet produkują AUGi u siebie i nazywają je F88.

 

-

Link to post
Share on other sites

Wiem, że SASowi się zdarza używać różnych rzeczy.

Dlatego zaznaczyłem: etatowo.

 

Gość w DPMie na drugim planie ma L85. Widać to nawet na tym fragmencie (na całym zdjęciu są obserwujący przedpole Australijczyk z AUGiem i Brytyjczyk z L85).

Więc to nie ja źle zrozumiałem, tylko Ty źle wnioskowałeś na podstawie niedokładnie obejrzanego fragmentu zdjęcia.

 

Kłopotu nie ma. Po prostu stwierdzam tylko, że się pomyliłeś i tyle.

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ehh... odświeżę trochę temat złamanej rączki...

W końcu i mój Steyr też się zbuntował - stąd pytanie czy nie wpadł nikt jeszcze na pomysł jak stworzyć domowym sposobem zamiennik, który jak oryginał, mógłby być składany?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Mam pytanie do wszystkich użytkowników Aug'ów... Czy ktoś z was sprawdzał czy magazynek firmy Both Elephant dostępny na AirSoftGun pasuje do Steyr'a TM... Jeśli by pasował to można zaoszczędzić na magach :wink:

Z góry dziękuje...

Link to post
Share on other sites
Mam pare pytań:

1) czy trudno się upgraduje AUG-a? (jak żekomo G3)

2)czy zupgradowany AUG nadaje się na snajpe?

3)jaką trzeba miec baterie by wytrzymała upgrade?

 

Z gory dziękuje za odpowiedz :wink:  

Pozdrawiam

 

ad1. tak jak prawie każdego innego stokowego AEG'a :D, wszystko zależy od tego co chcesz włożyć do GB (moja rada: najpierw postrzelaj stokowym, a będziesz mile zaskoczony jego osiągami)

ad2. tak

ad3. to zależy co chcesz nawciskać do GB

Link to post
Share on other sites

dawid to było głupie pytanie, oszołomiło mnie to że koleś który ma 77 postów(tzn że śledzi rozwój forum od dłuższego) pyta się jakiej baterii używać w tuningowanych aegach, a tak naprawdę to:

możesz używać i baterii 8,4 V i wymienić silnik, możesz używać baterii 12 V i nie wymieniać silnika, wszsytko zależy od tego ile masz kasy

Link to post
Share on other sites

Kolego Rudy, Ty też pownieneś poczytać sobie, zanim zaczniesz udzielać rad...

 

Zadanie domowe dla Ciebie: co Ci da wymiana silnika przy bateri 8,4V?

Jak silny pozwoli to zrobić upgreade? W założeniach zadania domowego należy pamiętać, że do AUGa wejdzie najwyżej bateria na 8 ogniwach rozmiaru 4/5A (optymalne pod kątem pojemności akumulatora). Ewentualnie na większej ilości ogniw rozmiaru 2/3A, kosztem pojemności

(owszem, wejdzie 12V 600mAh, tylko gdzie tu sens).

 

Kolego Dawid - AUG ma dość ograniczone możliwości podnoszenia jego mocy ze względu na niewielką ilość miejsca na baterię.

 

Dobrze (jak dla mnie) strzela już w "stocku". Zauważalna poprawa osiągów będzie już przy włożeniu PDI 120%. Z własnego doświadczenia - zmiana lufy na precyzyjną w kwestii celności praktycznie nic nie daje. Sprawdzone na 20 metrach. Może dalej były by jakieś różnice, ale to trzeba by już sprawdzać w "warunkach laboratoryjnych". Czyli na jakiejś zamkniętej strzelnicy bez przeciągów. Co ma się nijak do "warunków polowych".

 

Co da się z nim rozsądnie zrobić pod względem "mocowym" bez wywlekania baterii na zewnątrz broni? Moim zdaniem maksimum to sprężyna na poziomie PDI 150%. Do dobrej zabawy nawet taka moc nie jest potrzebna.

 

Zrób to co radzi Dundee - najpierw pobiegaj ze "stockiem". Później zastanawiaj się dopiero jak marnować pieniądze. Do łupgrejdu nie podchodź bez dobrej baterii. Licz się, że będą problemy z niezawodnością giwery po przeróbkach. I tyle. Standardowa litania.

 

-

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar dokonac zakupu AUG'a... tylko mam kilka pytań :?: Jaki jest zasięg stocowego Steyr'a... wiem, że na zasięg wpływa wiele czynników np: wiatr, deszcz, temp itp... Interesje mnie na jak długim dystansie kulki lecą prosto :?: I jaka jest maksymalan donośność AUG'a i jakich kulek należy używać... 0,2 czy 0.25?? Na zakończenie czy ktoś porównywał jego osiągi z G36 CA po upgrejdu do 360fps?? Po kumpla G36 strzela na około 50m... ale rozrzót ma spory... :wink:

Link to post
Share on other sites

Maksymalna donośność? Czyli karabin na 45st. i walimy jak moździerz?

 

Jego zasięg skuteczny wynosi 40-45metrów.

0,25g na pewno będą miały mniejszy "rozrzót" :D

 

I na pewno nie będziesz miał takiego zasięgu jak G36C CA na 360fps - to masz jak w banku.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie podam Ci jaki jest zasięg "stocka", bo z miarką nie biegam.

Dla mnie był po prostu wystarczający...

 

Na strzelnicy zamkniętej nie miałem większego problemu z trafieniem w sylwetkę człowieka na 50m (choć chyba nie każdą kulką, nie pamiętam już dokładnie, to ze 3 lata temu było).

Tyle, że na tarczy nie było już praktycznie śladu, słychać było tylko stuknięcie w papier, kulka nie miała już prawie energii.

Ale to były warunki laboratoryjne, a nie rzeczywistość strzelankowa. W rzeczywistości trzeba liczyć, że stockowy elektryk Marui jest najskuteczniejszy do 30 metrów, choć przy pewnych założeniach da radę i jeszcze na 10-15 następnych (przeciwnik nieruchomy, nie robi uników, wiatru niet, kulki są dobrej jakości).

 

Kulki - od zawsze strzelam prawie tylko na 0,25g. I takie polecam.

 

Porównywanie do łupgrejdów - miałem tylko raz okazję postrzelać porównawczo z podrasowanym G36 Padrego z Gdańska - chyba CA, albo TM zrobiony na długiego), sprężyna chyba M120, ale głowy nie dam. G36 strzelało z 15-20 metrów dalej, ale miało taki rozrzut, że to nie dawało praktycznie żadnej przewagi. Kulka z AUGa o wiele szybciej ciążyła do ziemi, ale nadal leciała tam gdzie celowałem. Kulka z G36 na końcu maksymalnego zasięgu AUGa leciała nadal wysoko, tyle że prawie zawsze hektar w bok od celu. Co pokazuje jasno, że moc to nie wszystko.

 

-

Link to post
Share on other sites

Czyli nie jest tak źel jak myslałem... Dobrze wiedzieć, że nie bedzie maił takiego rozrzutu jak G36 CA... i stwierdzenie "MOC TO NIE WSZYSTKO" jest tu na miejscu... :wink: Szczeże mówiąc chodzi mi o broń celna a nie mocna, a zarazek nie za długą nadającą się do walki w lesie...

Link to post
Share on other sites

Posiadając oba wymienione guny ;)

stockowego Steyr'a i kręconego CA36 potwierdzam powyższe - celny zasięg mają bardzo porównywalny.

Z G36 można posiać dalej ogniem osłonowym itp.

Steyr wg. mnie jest jednym z celniejszych gunów dostępnych na rynku, bez żadnych luf precyzyjnych i innych takich bajerów :)

Link to post
Share on other sites
A może mi powiecie na ile około strzałó pozala bateria 600mAh... ??

aku 600mAh 8,4V starcza na 2-3 całodzienne strzelanki bez doładowywania. Zakładając, że ktoś nie jest fanem systemu "spray and pray" ale wtedy i tak na jeden dzień batka powinna starczyć ;)

Link to post
Share on other sites

Hmy... ja tam nie strzelam jak nie mam pewności... a po drugie nie mam zamiaru robić za wsparcie ogniowe... A czy hop-up nie rozregulowuje się podczas strzelania? i czy istniej możliwość regulacji przyrządów celowniczych, chodzi mi o wersje cywilną??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...