Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konserwacja replik


Recommended Posts

Witam!

Mam te oto dwie repliki:

Sprężynowe SVD Dragunov:

http://www.taniemili...ml#.UVGdrVf4YV8

Gazowe 1911 wersja GOLD:

http://www.airsoftxt...ed-Edition.html

 

Problem polega na tym, że jeśli chodzi o konserwację to jestem zielony totalnie. I tutaj mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych ode mnie użytkowników:

-Czym smarować obie bronie?

-Jak często smarować obie bronie?

-Ile smaru wlać i gdzie :icon_smile:

-Jaką wagą kulek najlepiej strzelać z obu broni?

 

Oprócz tego mam duży problem z moim SVD. Co jakiś czas po przeciągnięciu broni spust robi się luźny, blokada przestaje działać i nie da się strzelać. Po wyjęciu całego mechanizmu okazuje się, że taka srebrny, cieniutki drucik (który jak mniewam ma kluczowe zadanie w działaniu całości) wypada ze swojego miejsca. Po nastawieniu go wszystko znów działa- do pierwszego mocniejszego wstrząsu broni lub kilkudziesięciu strzałów. Serwis nic z tym nie zrobił, czekałem tylko 2 tygodnie na powrót repliki, żeby po wyjęciu jej z pudełka okazało się, że po pierwszym przeciągnięciu SVD ma luźny spust. Oprócz tego wszędzie są w nim luzy. Lufa lata do przodu i do tyłu, chwyt z przodu broni to samo. Ponadto mam wrażenie, że lufa jest lekko zakrzywiona w prawą stronę. Rozumiem, że jest to karabin za 400 zł, no ale to jednak jest troche kasy. Macie jakieś pomysły jak to naprawić?

 

Z pistoletem też mam mały problem... Nawet w opisie jest napisane, że jak skończy się ammo w magazynku, to pistolet ma jak prawdziwy zostawać z suwadłem w tyle. Niestety dzieje się tak raz na 15-20 prób. Nie wiem od czego to zależy... O magazynkach do niego już nie będę się wypowiadał, bo magazynki musze ładować od góry wciskając, bo ten suwak z boku magazynka popękał przy obu magazynkach po kilku pierwszych strzałach :D

 

Liczę na w miarę szybką i konkretną odowiedź :icon_smile:

Pozdrawiam! :icon_smile:

Edited by AueR
Link to post
Share on other sites

Może gazu w magazynku nie starcza (jak u mnie w TM przy niskich temp.)?

Sprawdź przy 5 kulkach czy działa.

 

Chciałbym sprawdzić, ale pistolet ma tam tak sucho, że nawet ręcznie mi go ciężko przeciągnąć. Dlatego czekam cały czas na odpowiedź czym go nasmarować i gdzie :)

 

A o SVD nie moge znaleźć tematu, który mnie interesuje.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że nie uzyskam na forum normalnej, zwięzłej odpowiedzi, czym smarować te bronie, porady jakimi kulkami strzelać najlepiej. Widzę tylko odsyłacze do tematów , które mi nic nie mówią. Straciłem tylko czas na czytanie tego o SVD, tak jak nie wiedziałem czemu mi spust wypada, tak nie wiem.

Link to post
Share on other sites

W temacie o SWD, który wkleiłem masz w pierwszym poście WSZYSTKO na temat tej repliki. Ludzie odwalili kawał roboty żeby zrobić takie kompendium wiedzy więc miło będzie jak to uszanujesz. Jeżeli jednak nie ma tam opisanego przez ciebie problemu spytaj tam. Chyba łatwiej uzyskać taką odpowiedź od posiadaczy SWD?

 

Ale żeby nie było ,że nie ostrzegałem. Sprawdź dokładnie poradnik do którego wkleiłem link przed napisaniem posta.

Link to post
Share on other sites

Czym smarować - suchym smarem;

Jakimi kulkami najlepiej strzelać - tymi za 35zł wzwyż;

Szukajka, forum i "smarowanie replik" "jakie kulki". Przyda się też poradnik początkującego maniaka, jest tam spis jakie kulki do jakich prędkości wylotowych (taki poglądowy).

Link to post
Share on other sites
Nie uważam go za zły wybór

 

To akurat nima żadnego wpływu na to, że te repliki to złom.

Jesli chcesz, żeby klamka od WE (czyli między innymi Twoje SG) była sprawna- używaj jej możliwie jak najmniej. Smarować możesz mp bardzo skutecznym olejem wazelinowym do maszyn do szycia. Genialny do gaziaków. Tylko nie zapaćkaj całej klamki smarem bo to częsty błąd. Konserwację zacznij od czyszczenia bo smarowanie brudnej klamki mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...