Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK - 74 ICS vs Beryl Aresa


Recommended Posts

Witam,

Po około 3 latach używania mojej Cymki 0.40 (która swoją drogą jest genialna i do tej pory mi się nie zepsuła) nadeszła pora na zakup nowej repliki. Zastanawiam się pomiędzy repliką AK - 74 wykonanej przez ICS, a Berylem produkcji Aresa. Beryl jest droższy ale wydaje się mieć lepsze osiągi, a AK jest tańszy i stwarza dla mnie (mam ograniczony budżet) więcej możliwości upgrade'owania (na początek wymienił bym sprężynę na mocniejszą).

Beryl:

http://gunfire.pl/pr...-96-BERYL.html]

AK - 74:

http://www.madonion....lamana-p17.html

 

Prosił bym właścicieli wyżej wymienionych replik o opinię na ich temat oraz czy lepiej było by kupić ICS'a i go upgrade'ować czy Beryla? Z góry dziękuję i pozdrawiam :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Lepiej niż te dwa byłoby porządnie zająć się Twoją Cymką. Obydwie zaproponowane repliki mają dobrą kulturę pracy, ale zewnętrznie pozostawiają sporo do życzenia. ICS jest niestandardowy, a Beryl jest wykonany dość niechlujnie (zewnętrznie). Z tym budżetem naprawdę sporo wyciśniesz z Cymy, tylko znajdź dobrego serwisanta, który Ci ją złoży.

Link to post
Share on other sites

To źle czytałeś, stalowa jest wersja specjal za prawie pięć koła, albo custom z Taiwangun. Replika Beryla jest stalowa, ale kluczowe dla trwałości repliki elementy są ze znalu. Przyzwoitego, choć źle odlanego, ale znalu.

 

A jeśli to nazywamy wykonaniem "w porządku"...

 

http://wmasg.pl/var/images/text/184850/49/srubkaPRZEWODUskosnego.jpg

 

...to boję się wykonania "tak sobie", "byle jak", albo "źle". Sory, ale po replice rzekomo pierwszej klasy trzeba oczekiwać przynajmniej wyrównanych linii podziału formy, zaś niedolewki znalu w częściach metalowych nie zdarzają się obecnie nawet w replikach z bazaru. Repliki Beryla "z pudełka" nader często mają kolby zadarte ku górze i krzywo nawiercone dziury w ich klocku. Bąble i dziury wewnątrz elementów ze znalu raczej nie wskazują na to, że karabin długo posłuży. Nie mówię, że jest to replika zła, po prostu mając porównanie z Cymką, Beryl oferuje raczej niewiele.

Link to post
Share on other sites

Mogę na Twoje pytanie dość dobrze odpowiedzieć, bo posiadam AK74 ICSa powoli przerabianego na Beryla.

 

Beryl jest niestety przereklamowany. Znal dobija. Zobacz sobie w opisie obu replik - Beryl - 3 kilo, ICS - 5 kg. Po odrzuceniu plastikowej kolby z ICSa i podłączeniu stalowej - berylowskiej - waga dodatkowo wzrasta. Powiem Wam, że różnie ludzie na to reagują, ale dla mnie bieganie z repliką która ciężarem nijak nie przypomina airsoftowej zabawki, to sama radość :)

 

Jedyny minus ICSa - jak wspomniał Dread - niestandardowy design. Padnie Ci np. komora Hop up - jesteś lżejszy o 100 zł, tańszy zamiennik nie będzie pasował, możesz ją dostać tylko w jednym miejscu w kraju (ja czekałem na jej sprowadzenie z Taiwanu ponad pół roku). W przypadku oryginalnych części Aresa, w sumie nie będzie taniej, choć może będzie lepiej z dostępnością.

 

Wbrew pozorom, robiąc customa na bazie ICSa możesz dojść do znacznie lepszych efektów niż beryl Aresa. Musisz się jednak liczyć z tym, że części do Beryla są trudno dostępne i dużo kosztują. Koszt części z Radomia jest natomiast wg mnie absolutnie niezrozumiały. Np. szyna RIS górna do repliki ICSa kosztuje na Gunfire 290 zł (!!), a na allegro używane oryginalne od ostrych karabinków można wyciągnąć w okolicy 100 zł. (ale rzadko się pojawiają).

 

Żeby samemu przerabiać, oprócz kasy na części, będziesz potrzebował dużo talentu, czasu i odpowiednich narzędzi. Zastanów się zanim zaczniesz. Pamiętaj też, że ICSowi nie zaszkodzi tuning mocowy - to też kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Niestandardowy AK-74 ICS - po co? Ta replika naprawdę w niczym nie bije chińczyków, ani wyglądem, ani osiągami. Chyba, że jesteś gotowy zapłacić wyłącznie za to, by mieć znaczek ICS. Jeśli brać AK z wyższej półki, to moim zdaniem tylko VFC - nie jest może idealny pod względem bebechów, ale za to jak wygląda!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...