Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolory taśm na magazynkach


Recommended Posts

Temat wielokrotnie poruszany na zagranicznych forach. Ludziska z różnych powodów oklejają magi różnymi kolorami.

 

Zazwyczaj każdy kolor oznacza inny rodzaj amunicji (ślepa, ostra, non-lethal, ale nie jest to regułą).

Drugi powód, to po prostu oznaczenie swoich magów, co by ich nie pomylić z magami innych.

Jeszcze jeden powód o którym czytałem, to oznaczanie magów, które sprawiają problemy na strzelnicy (ułatwia późniejsze odróżnienie ich od sprawnych, w przypadku, gdy ktoś ma ich dużo).

 

Jak widać, ciężko o jednoznaczną odpowiedź :smile:

Link to post
Share on other sites

Poza tym jaki jest sens oklejania taśmą? Nie wiesz co masz załadowane w magazynki? Z jednego karabinu nie będziesz strzelał amunicją ostrą aby za chwilę przejść na ślepą, oprócz tego bardzo rzadko kiedy załadujesz magazynek samymi smugaczami albo zapalającymi. Jak dla mnie filmowy bajer i nic więcej. Nie spotkałem się nigdy z oznaczaniem kolorowymi taśmami magazynków.

 

W WP w ten sposób oznacza się broń szkolną (pasek jest namalowany)

 

Mówisz, jakbyś kiedykolwiek służył we wojsku... Może jeszcze w Słupsku ;-)

Link to post
Share on other sites

 

Drugi powód, to po prostu oznaczenie swoich magów, co by ich nie pomylić z magami innych.

Jeszcze jeden powód o którym czytałem, to oznaczanie magów, które sprawiają problemy na strzelnicy (ułatwia późniejsze odróżnienie ich od sprawnych, w przypadku, gdy ktoś ma ich dużo).

 

 

w taki sposób szukałem lowa który mi źle podaje, i został w boju zidentyfikowany jako "pan niebieski" :icon_razz:

Link to post
Share on other sites

Przy replikach z możliwością szybkiej zmiany sprężyny lub całego zespołu cylindra wygodniej zaopatrzyć się w magi z kulkami o różnej wadze. Jeden cylinder daje przykładowo 500fps a drugi 350 więc i kulki będą inne, wtedy warto magi jakoś oznaczyć.

Link to post
Share on other sites

No niby tak ale nie ma to dalej najmniejszego sensu. Jeśli zmieniam cylinder lub sprężynę to jak często to robię? Przed spotkaniem, zanim naładuję magazynki. Nie w trakcie spotkania czy bitwy. Wtedy też daję odpowiednie kulki do odpowiedniej sprężyny. Poza tym pozostaje kwestia żmudnego (czasami) regulowania hop-up.

Jedyna możliwość, żeby oznaczanie miało sens to wtedy, gdy któryś magazynek jest uszkodzony i chcę go sobie owinąć taśmą aby się nie pomylić. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Link to post
Share on other sites

No niby tak ale nie ma to dalej najmniejszego sensu. Jeśli zmieniam cylinder lub sprężynę to jak często to robię? Przed spotkaniem, zanim naładuję magazynki. Nie w trakcie spotkania czy bitwy. Wtedy też daję odpowiednie kulki do odpowiedniej sprężyny. Poza tym pozostaje kwestia żmudnego (czasami) regulowania hop-up.

Jedyna możliwość, żeby oznaczanie miało sens to wtedy, gdy któryś magazynek jest uszkodzony i chcę go sobie owinąć taśmą aby się nie pomylić. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

 

Z tą zmianą cylindra różnie bywa. Jeśli teren jest zróżnicowany i mamy zarówno las jak i budynki to można je zmieniać dosyć często. W lesie masz 450-500, zbliżając się do zabudowań zmieniasz na 350 po czym znów idziesz do lasu ;p

Jak ktoś używa real/low/mid capów jednocześnie to też warto je jakoś oznaczyć żeby po wywaleniu połowy mida nie okazało się, że skończyły się kulki bo jednak był to low ;)

Link to post
Share on other sites

To co piszesz może mieć sens. ale tylko pod warunkiem, że używasz kulek o jednakowym wagomiarze na obu cylindrach. Bo inaczej wymiana cylindra oraz zmiana wagi kulek wymusza ponowne regulowanie hop-up albo utratę celności. A przy takim samej wadze kulek nie ma żadnego sensu w oznaczaniu magazynków, nieprawdaż? Zresztą nigdy mi się nie zdarzyła wymiana cylindra w boju. Jak jest za blisko (budynek, okop etc.) to przechodzę na pistolet i tyle.

Za to ma sens jeśli równocześnie używasz magazynków o różnej pojemności aby się nie pomylić. Nie ma tego problemu jeśli zawsze ładujesz po 30 kulasów ;-)

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś ma boczniaka to sprawa jest jasna, wtedy nie ma to sensu.

Co do ponownej regulacji HU zawsze możesz na pokrętle HU zaznaczyć jakąś kropkę a na komorze zrobić 2 kreski takim samym kolorem co taśma na magach. Przykładowo używasz magów z kulkami 0,2g i 0,3g, magi z tymi lżejszymi oklejasz przykładowo niebieską taśma a z cięższymi czerwoną. Przed strzelaniem regulujesz hu na 0,2g, robisz kropkę na pokrętle i kreskę niebieskim markerem jako przedłużenie kropki na komorze. Potem wkładasz maga z 0,3g, regulujesz HU i w miejscu kropki robisz czerwoną kreskę na komorze tak jak wcześniej :icon_wink:

Przy zmianie cylindra wystarczy, że ustawisz pokrętło HU tak żeby kropka była przy odpowiedniej kresce i gotowe :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

A regulowałeś kiedyś hop-up w PTW? W zwykłym AEG to może zadziałać, w przypadku PTW już nie bardzo. Za dużo roboty, szczególnie w warunkach walki. Do tego trwa to zdecydowanie za długo.

Pozostaje jedynie jakaś pistolka na chałupki ;-)

Link to post
Share on other sites

Widzę panowie tutaj zeszli w inny temat, ale wcale nie narzucam jednolitego tematu.

Każdy tutaj mówi chyba o jakimś kolorze. Martinez wygląda na to że jest pewien.

Wygląda na to:

czerwony - ostra

niebieski - ślepa

Spotkałem się z kolorem białym, czy ktoś wie cokolwiek?

 

Tak btw. w Battlefield 3 szturmowcy noszą magazynki z niebieską taśmą... ;)

Link to post
Share on other sites

Podział czerwony - ostra, niebieski - ślepa się wszystkim po szklanej pułapce 2 utrwalił, i z nie wiadomo jakich powodów trzyma do dziś.

W życiu bym nie zaufał że w magazynku jest jedynie ślepa amunicja, patrząc po tym jaki kolor ma taśma.

To tak jak na podstawie COD'a twierdzić że ACR to świetna broń.

Link to post
Share on other sites

Oznaczenie broni treningowej przyjął się jako niebieski.

Tak zwane blue guns, Glock FX w kolorze niebieskim.

Stąd też w przypadku konwersji czy wykorzystania amunicji ślepej w broni bojowej ("ostrej") używa się takiego koloru jako informacji, że jest to broń/magazynek z amunicją treningową np. FX.

 

Kolor czerwony kojarzy się z kolorem krwi i stąd jest on stosowany dla amunicji ostrej.

 

W czasie wykorzystywania dwóch rodzajów amunicji np. niepenetrującej i ostrej należy oznaczyć magazynek z innym rodzajem amunicji.

 

Do tego w boju również może zajść potrzeba wykorzystania naboi ślepych.

Już wyjaśniam w jakim przypadku, a mianowicie przy wystrzeliwaniu granatów nasadkowych np. z kbk AKGN przy użyciu UNM (Uniwersalny Nabój Miotający).

Niby AKGN ma krótki magazynek specjalnie przeznaczony dla UNM, ale jednak może on zostać zgubiony itd. i wtedy będzie potrzeba załadowania naboi UNM do długiego magazynka i tutaj już mamy problem.

 

Nie wiem też dlaczego byś nie zaufał temu, że w magazynku jest ślepa amunicja po kolorze taśmy.

Taką amunicję ładują do magazynka ludzie, którzy pracują ze sobą, ćwiczą, szkolą się itd. To nie spęd przypadkowych ludzi, po których nie wiadomo czego się spodziewać.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem też dlaczego byś nie zaufał temu, że w magazynku jest ślepa amunicja po kolorze taśmy.

Taką amunicję ładują do magazynka ludzie, którzy pracują ze sobą, ćwiczą, szkolą się itd. To nie spęd przypadkowych ludzi, po których nie wiadomo czego się spodziewać.

Powiedziałbyś to w oczy rodzinie chłopaka, który zginał pare lat temu na Juwenaliach bo "ludzie, którzy pracują ze soba..." jednak pomylili amunicje niepenetrującą z penetrująca?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...