Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem z propanem


Recommended Posts

Witam. Jak w temacie, niby mam instalację ok, lecz gdy napelnie maga propanem i proboje oddać strzał, to jest słaby ruch zamka, ciut lepiej jest gdy odwroce klamke ..do góry nogami.. w butli jest płynny gaz a nie opary (coś Sie chlupie) co może być nie tak??

Link to post
Share on other sites

Nabijając bezpośrednio z butli 11kg do magazynka miewałem podobny problem. Spróbuj przelać gaz w inną, mniejszą butlę i dopiero z niej nabić magazynek. Logika podpowiada mi, że gaz ulega rozprężeniu w wężu a co za tym idzie, nabijasz go tylko w formie gazowej. Inna sprawa, że propan dostępny na rynku to w większości mieszaniny..

Edited by asas
Link to post
Share on other sites

Gaz był przetaczany z butli 11kg do małej turystycznej, a z turystycznej do mniejszej.... (Nie zapytajcie dla czego aż tyle przelewania) tylko że butla tak która miała posłużyć za butle do napełniania magow ( bernzomatic +adapter ) zrombal Sie zawór odpowietrzajacy... nabilem butle po gg a właściwie trochę gazu weszło.....tzn płynnego nie oparów...

 

Klamka Sie suszy po wczorajszym oczyszczeniu( a właściwie myciu) dziś złożę i dam znać, a na gg normalnie działało...

 

Jedno ale, posiadam 2magi w jednym miałem gg a do drugiego nabilem propan i coś mi się wydaje że normalnie wywalilem Maga kulek na propanie chyba że to było gg i , bo 2 magi miałem nabite.... Z resztą nieważne, zobaczymy jak złożę...

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Podczas nabijania turystycznej był odkrecany odpowietrznik i jest w niej gaz płynny... A z turystycznej gdy przebijalem do bernzomatic(wezyk z jednej strony zlaczka do butli turystycznej a z drugiej zaworek dolnego Maga od bocznej) i nabijalem oczywiście spuszczajac gaz lotny aby płyn wszedł.... I coś jakby strzelalem z propanu chyba, gdy z turystycznej pompowalem do butli gg to trochę weszło gazu płynnego i tym nabijalem Maga.....

 

Sory ze tak byle jak, pisze z telefonu.

 

Coś mi się widzi zr problemem jest że nabijalem butle po gg , może niewłaściwie ( brak odpowietrznika) a butla bernzomatic nie aktywna chwilowo - pss z zaworka odpowietrzajacego..... Gdy nabijalem butle bernzomatic to ona wyraźnie namarzala, czego nie mogę powiedzieć o butli gg.....

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

A jak wy nabijacie butle po gg do pełna/połowy ???

Złożyłem klamke i blowbacku bardzo nima, tzn raz strzeli i nie naciognie zamka do końca, a jak odwurce klamke czuć kopniecie, przy normalnym strzale to jest tak jak by gaz miał Sie kończyć w magu....

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Panowie, działa, dziś wykonałem stojaczek na butle trystyczna ktury postawiłem wysoko i nasadzilem butle i tankowalem gaz, weszło dosyć sporo i da Sie strzelać, lecz gdy końcówka gazu w magu, co drugi strzał leci kulka bo zamek nie dochodzi do końca... Ale jutro popracuje z poprawnym nabijaniem gazu do Maga bo jakoś mało strzałów jest p 1 nabiciu gazem...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...