Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Blokada tłoka w gb v2


Recommended Posts

Witam,

 

Po wymianie tłoka (stary poszedł w kawałki) zaczęły się problemy z zacinaniem się tłoka w tylnym położeniu. Dzieje się to zwykle po kilkunastu strzałach na semi lub po jednej serii na auto. Nie wiem czym to może być spowodowane. Tłok wraca do pozycji wyjściowej dopiero podczas otwierania gb. Wcześniej nie ma opcji go ruszyć. Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu :).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witaj.

 

Wydaje mi się że sporo ludzi chiałoby Ci pomóc.

Ale twój wkład jest na tyle skromny, że nawet nikt nie wie jak...

 

Postaraj się !

 

Wystarczy napisać jaką masz replike, jakie masz tam części, na co wymieniałeś itp.

To każdemu chętnemu pomorze....

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

O, racja - przepraszam. Trochę się rozpędziłem i pominąłem najważniejsze. Replika to G3 od CA. W środku siedzi bore-up Guardera, tłok SHS z połową metalowych zębów, spring 130 guardera, stockowe zębatki, silnik GFC i stockowa prowadnica sprężyny. Używam LiPo 7.4v.

Link to post
Share on other sites

Kiedy kupiłeś tego spring?bo jak nie dawno to te guardey 130 to i na jednym lozyskowaniu się zacinają.

 

Pisane z koma.

3 guardery w domu 130, 2 nowki z czego jeden kupiony jeszcze w zeszłym roku. Wszystkie na podwójnym łożyskowaniu i nie ma problemu.

 

Do autora: sprawdź czy tłok bez zębatek i zespołu cylindra swobodnie się porusza w szkielecie po jego skręceniu !

Link to post
Share on other sites

Tłok porusza się dość swobodnie, jednak są momenty, że trzeba minimalnie go popchnąć (głównie na samym końcu gb). Dodatkowo zauważyłem, że gdy tłok się zablokuje to nadal po naciśnięciu spustu tłok rusza się delikatnie w kierunku prowadnicy. Dobrze widać to na filmiku:

 

Link to post
Share on other sites

Wyjmij silnik i spójrz na trzpień na którym jest zębatka, jak jest okrągły to jest O a jak zębatka ma śrubkę to D. Sprawdź czy zębatka silnikowa jest cała (nie ta na silniku tylko w GB) Kolejna sprawa to włóż tam jakąś słaba sprężynę, nawet 90 lub 100 i sprawdź na niej.

Link to post
Share on other sites

Zobaczywszwy film mam wrażenie że zębatki są już wyrobione i przy mocniejszej spreżynie ślizgają sie a dokładnie silnikowa ze środkową.?

lub opcja Verba

Może się okazać że zębatka silnika ta w GB się rozszczepiła, kreci się w niej tylko ta mała zębatka. Miałem tak kiedyś na zębatkach SHS 16:1.

 

I też pod obciążenie.

Link to post
Share on other sites

Zamieniłem sprężyny, ale niestety na mocniejszej wciąż to samo. Możliwe więc, że to wina zębatek. Nie jestem w stanie określić poziomu ich zużycia, a więc zamieszczam tutaj zdjęcia z nadzieją, że ktoś powie do czego i czy w ogóle się jeszcze nadają.

http://zapodaj.net/108ad033b7f0d.jpg.html

http://zapodaj.net/97ea65e02c2b2.jpg.html

http://zapodaj.net/c1aef68ea8b36.jpg.html

http://zapodaj.net/6c463f87f26dd.jpg.html

Link to post
Share on other sites

Jeśli moge Ci coś zaproponować to:

 

Weź GB

 

-zostaw łożyska i zębatki,

-wsadź sam tłok może być z gł. tłoka

-zamknij skręć na wszystkie możliwe śrubki.

 

i tak kombinuj kręcąc zebatkami, aż zacznie ciągnać tłok, najlepiej wcześniej to sobie ustawić.

Później bardzo delikatnie i płynnie przesuwaj tłok już tylko tłok palcami dziurą od miejsca na cylinder.

 

Badaj czy przy końcu nie ma żadnego oporu tłok, np nie hamuje, albo nie ma delikatnego klina...

 

Słaba sprężyna może nie powodować takiego "obciążenia" i tłok się nie klinuje, zębatki nie mają oporu...

 

Taka moja sugestia z doświadczenia z kilkomasz sztukami tłoków SHS i wrednymi zębatkami ;)

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

<p>Jak slaba sprezyna nie powoduje yakiego obciazenia bo nie kumam. Tlok dalej ten sam wiec skoro na slabej pracuje to na mocnej tez musi. Kwestia dlugosci sprezyn.Pisze z telefonu, sorki

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...