Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wygodne buty


Recommended Posts

Witam wszystkich, borykam się z problemem odcisków. Każde kilku godzinne spotkanie kończy się bąblami na stopach. Wcześniej miałem desanty, problem występował. Obecnie mam deserty armii brytyjskiej. Są ciut za duże, jednak nie to mi w nich przeszkadza. W moim odczuciu są strasznie twarde. Podeszwa nie wygina się podczas robienia kolejnych kroków i po jakimś czasie stopa pływa i o pęcherze nie łatwo.

 

Prosiłbym Was o polecenie mi butów, które po prostu będą wygodne. Przymierzałem raz gromy protektory i czułem się w nich jak w kapciach więc może coś w tym kierunku ? Zależy mi też na dobrej wentylacji obuwia. Sprawa przemakalności jest tu drugorzędna, w zimie bywam na strzelankach sporadycznie, więc będą użytkowane głównie w lato.

 

Proszę o wypowiadani się o butach z każdego zakresu cenowego z własnych doświadczeń.

Link to post
Share on other sites

Osobiście - demary letnie czyli wz.926/mon, Protektor Mountaineer oraz Meindl Desert Fox, które to są limuzyną w porównaniu do wcześniejszych. W Demarach chodzę nadal (codziennie), protektory zajechałem tak, że jeszcze w miarę się podeszwa trzyma a Meindle jak na buty to stosunkowo nowy nabytek (grudzień 2012) więc za bardzo katować ich nie miałem jak.

Link to post
Share on other sites

No to się wypowiem o gromach od protektora. miałem 3 lata. Chodzone prawie na codzień( w zimie też). Po roku poszły sznurówki, zimą oczka zardzewiały i je wywaliłem, po 2gim roku zaczęła sie ścierać pięta od środka, potem poszła pięta od zewnątrz od uginania(była dziura) Dałem do znajomego to mi to zrobił(nakleił kawałek skóry). A i w ostatnim roku pojawiły się szczeliny między gumowa podeszwą a tą skórą. Buty wytrzymały trudy 2 miesięcznego poligonu. 2 zimy :D Strzelanki ,poligony w tym kurs rozpoznania :D Także w tej cenie to bierz śmiało. Bo ci co maja je do asg to but na lata. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Poza typowymi trekami miałem desanty polskie, haixy 2000 i 2005 oraz deserty lowa, ale najlepsze okazały się haixy ksk (ze starszej serii). Nie udało mi się ich przemoczyć, są bardzo wygodne, niby dedykowane na niskie temp. ale latem komfortowo się w nich chodzi, a co najważniejsze - odkąd ich używam to nie wiem jak wygląda obtarcie stopy czy odcisk.

 

Koszt takich butów to 150-200zet używki w dobrym stanie lub 300-350zet nówki (ale ciężko trafić). Nowa seria ksk coś ok 600-700zet kosztuje niestety.

Link to post
Share on other sites
Zależy mi też na dobrej wentylacji obuwia. Sprawa przemakalności jest tu drugorzędna, w zimie bywam na strzelankach sporadycznie, więc będą użytkowane głównie w lato.

 

No to jungle boots, ale tylko oryginały, czyli zielona lub czarna warstwa materiałowa, dwa otwory drenażowe po wewnętrznej stronie, podeszwa typu Panama i system szybkiego sznurowania w przypadku czarnych. Plus kilka detali jak zakończenie cholewy. Oczywiście produkowane przez Wellco, Panama RoSearch, Altama i inne amerykańskie firmy. Innymi wariacjami nawet się nie przejmuj.

 

Wyglądają tak:

http://allegro.pl/us-army-jungle-boots-13-1-2-n-super-kontrakt-i3260052533.html

Lub tak:

http://armyworld.pl/product-pol-1781-Nowe-Buty-US-Jungle-Boots-Oryginal.html

 

Tylko najpierw znajdź swój rozmiar w przystępnej cenie (100 - 160 PLN).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...