Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet sprężynowy.


Recommended Posts

Z klamek to jakikolwiek pistolet TM. Bardzo dobry (ale drogi) jest też desert eagle KWC a dość ekonomicznie wychodzi walther p99 od umarexa.

 

Najdalej strzelającym pistoletem sprężynowym jaki widziałem jest wspomniany desert eagle KWC... kosztuje ponad 249zł ale w swoim czasie pozwalał na skuteczną walkę ze stokowymi AEG'ami. Dziś to nieopłacalny zakup ale jeśli kręcą ciebie sprężynowe klamki to warto się nad nim zastanowić.

 

Jeśli chcesz się poważniej strzelać to kup jakiegokolwiek aeg z metalowym gb. Najlepiej v3 i kolejne.

Link to post
Share on other sites

Desert Eagle KWC ma metalowy tłok w plastikowym cylindrze - jest ciężar, ale i FPS ma mało, a i cały zespół cylindra lubi sobie pi**dolnąć, po prostu taka sobie konstrukcja.

 

Do tego odpadająca szczerbinka, i ogółem takiej sobie jakości plastik (upadku zamek nie wytrzyma).

Edited by Winiacz
Link to post
Share on other sites

Mam 6 lat Glocka od TM HG sprężynowego i zawsze go chwale, co prawda dużego przebicia nie ma, szybkostrzelność też nie jest zbyt duża ( :D ), ale gdzie wycelujesz tam trafisz. Po 4 latach z niewiadomych przyczyn stracił dużo zasięgu i od tamtego czasu jest ozdobą. Celność jest znakomita, a replika strzela cichutko co często (mi) pozwala na oddanie strzału nie ujawniając się. Gorzej sprawa się ma jeśli przeciwnik wie gdzie jesteś, a ma np. mocny automat.

Szczerze polecam, można nieźle poćwiczyć motyw skradania się :]

Link to post
Share on other sites

Desert Eagle KWC ma metalowy tłok w plastikowym cylindrze - jest ciężar, ale i FPS ma mało, a i cały zespół cylindra lubi sobie pi**dolnąć, po prostu taka sobie konstrukcja.

 

Do tego odpadająca szczerbinka, i ogółem takiej sobie jakości plastik (upadku zamek nie wytrzyma).

 

Nie chodzi Tobie o 3x tańszą wersję UHC? Z deserta wywaliłem 10-15 tys kulek i nic się nie działo.

Link to post
Share on other sites

Mam wrzucić ci zdjęcia mojego?

Miałem przedtem UHC, jako że DE lubiłem to się na KWC przesiadłem. UHC żyje dalej, KWC najpierw miał problemy z ładowaniem kulek (bardzo często nie trafiały do komory tylko obok), potem cylinder poszedł w rozsypkę. Przedtem ho up się starł na amen (kto wpadł na pomysł żeby jako dystanser dać stalową kulkę to ja nie wiem). No i 220 fps to nie jest mega cud.

Swoją drogą jakbyś potrzebował części (wszystko oprócz zamka i magazynka) to pisz.

Link to post
Share on other sites

Osobiście traktuję pistolet sprężynowy jako "broń ostatniej szansy", czyli trzecią replikę noszoną w ukryciu jako alternatywę gdy odmówią współpracy replika główna i zapasowa (boczna) np skutkiem wyczerpania amunicji. Wobec tego powinna to być replika możliwie najmniejsza i najlżejsza, łatwa do ukrycia w kieszeni, kaburze na łydce, na szelkach pod pachą. Nie musi mieć jakiejś potężnej mocy, ma służyć wyłącznie do obrony osobistej na małych odległościach w ograniczonym czasie. Takimi replikami są np:

- Colt 25,

- Walther PPK/S,

- Beretta G11.

Traktowanie i używanie pistoletu sprężynowego jako repliki głównej uważam za pomyłkę. Jedynymi springami jakie mogą być traktowane jako replika główna (pomijając repliki karabinów wyborowych) to shotguny.

To jest oczywiście moja subiektywna opinia i nikomu jej nie narzucam.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Hmm czyli chcesz broń boczną? Według mnie tak jak Powała napisał, pistolet sprężynowy jest bronią ostatniej,ostatniej nadziei. Teraz chodzi ci o Lans, o wypychanie kabury czy o używanie go? Jeśli to drugie to według mnie lepszy byłby pistolet gazowy... A nawet jeśli chcesz mieć sprężynowy to przecież już Ci podali sporo replik.

Edited by Kemonator
Link to post
Share on other sites

Pistolet sprężynowy to porażka (moim zdaniem).

1. Do lansu sie nie nadaje bo gazówki z blowbackiem są dużo bardziej lansiarskie.

2. Do strzelania się nie nadają bo są niewygodne i malutka ilość fps (często poniżej 200) sprawia, że nawet w CQB będą kiepskie.

3. Do wypychania kabury się nadają, ale:

- jak się wypycha dla lansu to patrz punkt pierwszy,

- jak się wypycha bo chce się korzystać to patrz punkt drugi,

- jak wypycha się dla samego wypychania to lepiej iść do kiosku i tam za 9-20zł kupić sprężynowego "pistoleta" co kabure wypcha tak jak ten za 60zł.

Link to post
Share on other sites

Toć tłumaczymy Ci, że sprężyniak na boczną się nie nadaje (poza shotgunem, czy tzw. bronią ostatniej szansy), a najtańsze gaziaki niekoniecznie stoją 200zł i więcej. Najtańsza wersja, dostępna, to http://gunfire.pl/product-pol-1152191465-Pistolet-GC104.html - zasilana na CO2 (w nagazynkach), nie ma blow-backa, możesz używać w zimie, a i jedna kapsuła będzie wystarczyć na długo.

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu ,że są niezawodne i nie wymagają dodatkowego źródła zasilania. Za 100 złotych można mieć replikę z oznaczeniami działającą lata bez żadnej ingerencji. Ile razy w ciągu rozgrywki korzystacie z repliki bocznej? Bo zazwyczaj wcale.

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu ,że są niezawodne i nie wymagają dodatkowego źródła zasilania. Za 100 złotych można mieć replikę z oznaczeniami działającą lata bez żadnej ingerencji. Ile razy w ciągu rozgrywki korzystacie z repliki bocznej? Bo zazwyczaj wcale.

Dokładnie tak. Sam kupiłem ostatnio Walthera PPKS. Zupełnie fajna repliczka o zasięgu >15 m, co w zupelności wystarcza do budynków i jako broń "ostatniej szansy". :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...