Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jak czyścic buty pustynne?


Recommended Posts

Własnie o to chodzi ze to nie jest zamsz tylko nabuk chyba a nabuk to skora wywynieta na druga strone. Pomyslalem ze moze pojde do jakiegos szewcaalbo do obowniczego i sie spytam, ale jesli ktos wie to bede wdzieczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Amerykańskie buty pustynne zrobone są ze zwykłej nielicowanej skóry. Jeżeli chcesz więc je czyścić to kup sobie środek do czyszczenia zwykłej nielicowanej skóry :wink:

A tak na marginesie - mam takie buty już od roku i jeszcze ani razu ich nie czyściłem jakimiś szuwaksami. Jak są uwalone to wkładam je do miski z wodą, czyszcze szczotą i na balkon do suszenia.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj musialem w koncu wyczyscic moje JDBs, bo po ostatnim wyjsciu w teren nie nadawaly sie do wyjscia w miasto :)

 

Najpierw wyczyscilem je woda i szczotka, azeby splynal najwiekszy syf. Potem buty wystawilem do wyschniecia na sloncu, co trwalo jakies dwie godziny. Potem cale buciory potraktowalem srodkiem "Velours-Nubuk-Stic" firmy Bufalo Perfect i nastepnie jeszcze raz wyszczotkowalem. Buty wygladaja o wiele lepiej, aczkolwiek nie jak nowe :)

Link to post
Share on other sites

hehe nie mam balkonu :wink: nie no a tak na powaznie to wielkie dzieki za pomoc. Przejde sie do jaiegos obowniczego i popytam o jakies srodki, woda wole nie czyscic wolalbym zeby mi jak najdluzej sluzyly jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Swoje czy

 

EDIT: Znowu zapomniałem zmienić klawiaturę na PL. :D

Swoje czyściłem szarym mydłem, szczotką i wodą. Potem zakonserwowałem je sprayem do skóry (nubuku) i goretexu, co jest chyba istotne ze względu na materiałowe wstawki. Taki spray kupiłem w sklepie turystycznym. Niestety za koszmarnie dużą kasę. Po dwóch strzelankach buty znowu są brudne, ale chromole, poczekam aż zmienią kolor na czarny. Wtedy wezmę szare mydło... :cry:

Link to post
Share on other sites

wyciagam sznurowadla, wrzucam do pralki ze starym recznikiem i ustawiam na 30st. - wio - wyciagam, susze na sloncu (lub gazetami) - sa jak nowe i pachnace :)

 

zaznaczam "pachnace" bo czyszczac z wierzchu nie usuwasz syfu ze srodka

 

robie tak od roku (przeszly co najmniej 12 pran)

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...
wyciagam sznurowadla, wrzucam do pralki ze starym recznikiem i ustawiam na 30st. - wio - wyciagam, susze na sloncu (lub gazetami) - sa jak nowe i pachnace :)

 

zaznaczam "pachnace" bo czyszczac z wierzchu nie usuwasz syfu ze srodka

 

robie tak od roku (przeszly co najmniej 12 pran

 

Dobry motyw, muszę spróbować, bo moje po kąpieli w jeziorze śmierdzą nieziemsko.

 

Ja swoje pustyniaki z wierzchu czyściłem wodą z mydłem i szczotką do czyszczenia paznokci bodajże. Wszystko ładnie schodzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...