Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Które g36? JG, BOYi, CM czy GFC?


Recommended Posts

Tradycyjnie:D

 

Chcę zaczac przygode z airsoftem i planuje kupic replike. Bardzo mi sie podoba g36 tylko nie wiem ktore wybrać i czym sie różnia bo dla mnie tylko producentem i cena, więc prosze o rady doświadczonych graczy.

 

1) http://www.taiwangun.com/608-jg-3

 

2) http://www.taiwangun.com/g-001-boyi

 

3) http://www.taiwangun.com/cm-011-cm

 

4) http://gunfire.pl/pr...inka-GFG14.html

 

EDIT: Chciałbym żebyście mi napisali głownie o tej 4 z GFC bo nie chce wydawać za dużo jeśli nie byloby większej różnicy jakaścia.

Edited by Odpaleniec
Link to post
Share on other sites

Ktoś ostatnio w temacie o bojcu (lub o niego zahaczającym) powiedział mądre słowa - dobrze "trafiony" przy zakupie boyi jest lepiej wykonany i ma lepsze osiągi niż jg. Jednak zazwyczaj na starcie trzeba nad nim popracować, żeby się w przyszłości odwdzięczył.

Giety jg mają swój stary i sprawdzony standard oraz gorsze wykonanie zewnętrzne.Mają także więcej wersji obecnych na rynku. Gieta cymy, ta z Twojego linku to żałosna namiastka genialnej CM.003 - tego brać zdecydowanie nie warto.

 

Wybór między gietą JG, a Boyi zostaje dla Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Fakt, tego typu tematy pojawiają się co chwilę. Pdosumuję Ci w skrócie, co prawdopodobnie powiedzą Ci weterani:

 

1) sprawdzona i ogólnie polecana replika, choć niektórzy powiadają, że jakość G36C od JG ostatnio nieco spadła

2) Boyi to "gieta", którą poleci Ci najwięcej osób, jak już powiedział Diego

3) CM.011 to następca legendarnego CM.003, do którego jednak większość podchodzi nieufnie i wielu twierdzi, że jest to znacznie słabsza replika niż poprzedni model Cymy

4) GFC to, wg tego co mówią niektórzy doświadczeni gracze, rebrand JG, a czy lepszy? To musi Ci powiedzieć ktoś bardziej doświadczony ode mnie

Link to post
Share on other sites

GFC to rebrandy JG nie ma co brać. Boyi mają cały system wymiany sprężyny i podobno lepsze osiągi (nie miałem osobiście kontaktu). Cyma zrobiła życiowy błąd wycofując CM003 i wstawiając coś takiego. Bebechy jak w 028 słabsze wykonanie zew. w porównaniu do 003. Sama cymka stoi na poziomie JG.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Ktoś ostatnio w temacie o bojcu (lub o niego zahaczającym) powiedział mądre słowa - dobrze "trafiony" przy zakupie boyi jest lepiej wykonany i ma lepsze osiągi niż jg. Jednak zazwyczaj na starcie trzeba nad nim popracować, żeby się w przyszłości odwdzięczył..

 

Myślę iż te słowa podsumowują cały dylemat typu BOYi czy JG.

 

Problem w tym ze o repliki G36C tych firm zazwyczaj pytają nowi/zieloni gracze ASG, którzy zazwyczaj o budowie AEG-a wiedza niewiele i sami po fabryce nie poprawia.

Dobrze wypodkladkowana Gieta JG ze zmienionymi łożyskami na stalowe i ze standardowa sprężyna przetrzyma naprawdę wiele. Gieta Boyi oferuje nowsze rozwiania, ale z tego co można wyczytać na forum bywa bardziej awaryjna jeśli nie poprawi się po chińczykach. Dlatego ja nadal uważam ze dla nowych graczy z ograniczonym budżetem Gieta JG jest ciekawa propozycja, natomiast dla ludzi którzy wiedza co i jak BOYi wydaje się być bardziej interesujący.

 

Grywam w kraju gdzie airsoft jest skomercjalizowana forma rozrywki. 99% karabinków które można wynająć na polach airsoftowych w Irlandii to własnie G36c od JG. Właściciele pól cenią je za najlepszy na rynku stosunek ceny do niezawodności. (Zaznaczam iż moc repliki nie przekracza 328 fps)

 

Cyma CM.003 tak jak najbardziej, ale CM.011 po co? skoro jest JG.

Edited by chomik_pl
Link to post
Share on other sites

Trzymałem w rękach giete od JG i GFC i powiem tak:

1) Jeśli chodzi o bebechy GFC to stoją one na pograniczu boyi i jg. Tak bynajmniej twierdzi kilka osób. Nie wiem nie zaglądałem do GFC

2) Wykonanie body GFC przebija JG, jak z boyi? Nie wiem.

Trzecie i najważniejsze :

MOJA GIETA OD JG MA JUŻ Z 4 LATA I NADAL ŚMIGA JAK MARZENIE(używam lipo 11V). Dodam że nic nie wymieniałem i chyba nadal mam plombę na gb :D

Link to post
Share on other sites

MOJA GIETA OD JG MA JUŻ Z 4 LATA I NADAL ŚMIGA JAK MARZENIE(używam lipo 11V). Dodam że nic nie wymieniałem i chyba nadal mam plombę na gb :icon_biggrin:

 

Tu właśnie docieramy do sedna problemu. Stare serie są dobre, to prawda nie od dzisiaj znana. A co z nowymi, tj. z tego bądź zeszłego roku? Bo z tego co ja słyszałem/ wyczytałem tak solidne jak stare serie nie są.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...