Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Norton / dawdeke / pizeso grzegorz szczur OSZUST!


Recommended Posts

Uwaga

Oszust pod nikami:

Norton

dawdeke

Było jeszcze jedno z którego kumpel chciał coś kupić ale go ostrzegłem przerwał transakcje.....

Wszystkie niki chciały żeby przelać pieniądze na konto:

 

82 1140 2017 0000 4702 1216 6221,

Posiadam pozostałe dane.

Pierwszy nie przesłał zakupionych przeze mnie czyli oszustwo na 50 zł

Drugi przesłał zakupiony towar ale uszkodzony...

 

Pomimo wielokrotnych monitów zero odzewu...

Edited by Sveter121
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ja ostatnio się naciąłem. Niestety po fakcie znalazłem ten temat.

 

Pokrótce: Kupiłem u niego zespół szyn od beryla miało być "nie były przerabiane, cały są, lekko porysowane". Okazało się że takie nie są, a kilkukrotnie pytałem o ich dokładny stan. Jedną usterkę wyłapałem na fotce, ale po negocjacji ceny przystałem na nią. Jak się później okazało wad było kilka, o których nie wspomniał. Sam zaproponowałem korzystne wyjście z sytuacji. Całkowita ignorancja z jego strony.

 

Obecnie to gadka szmatka jak to z dzieckiem co mu się meszek rzucił, między nogami.

 

Nie polecam i przestrzegam przed nim.

Link to post
Share on other sites

@juras2000 Kupiłeś towar od dawdeke. Mój znajomy bez konta bankowego.

Spytał się mnie czy dam mu pieniądze do ręki jak przeleje mi na konto, zgodziłem się.

Ja nie sprzedalem nic jurasowi ani jego koledze.

 

Kasa poszła na Twoje konto, więc jesteś tak samo winny. Dogadaj się z koleżką, by przestał być złamasem, a zaczął być człowiekiem.

Link to post
Share on other sites

@juras2000 Kupiłeś towar od dawdeke. Mój znajomy bez konta bankowego.

Spytał się mnie czy dam mu pieniądze do ręki jak przeleje mi na konto, zgodziłem się.

Ja nie sprzedalem nic jurasowi ani jego koledze.

Misiu, policja najpierw Ciebie zgarnie na dołek bo pójdą za numerem konta. Kopnij swojego "kolegę" w dupę bo to Ty będziesz miał nieprzyjemności.

Zresztą jak prokurator będzie miał zły dzień to może Ci zarzucić współudział.

A poza tym sprawa na razie wygląda tak: "Wysoki sądzie, nie zgwałciłem Jadźki, bzykał ją Franek, ja ją tylko trzymałem".

Link to post
Share on other sites

Ja to w ogóle radziłbym dla Ciebie Pizeso byś popędził kumpla do jak najszybszego wywiązania się z umowy. Jeśli nie będzie chciał to radziłbym od razu podać dane kolegi dla poszkodowanych. Będziesz miał na plus, że próbowałeś pomóc.

I krótka lekturka:

Art. 286.

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do nie-korzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wpro-wadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolno-ści do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1–3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściga-nie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Źródło - Kodeks Karny.

Karę za pomocnictwo wymierza się w granicach przewidzianych dla sprawstwa. Pomocnik odpowiada w granicach swojej umyślności niezależnie od odpowiedzialności sprawcy. Ponosi on odpowiedzialność nawet wtedy, gdy sprawcy nie można przypisać winy (np. z powodu niepoczytalności, nieletniości).

 

Jeżeli czynu zabronionego tylko usiłowano dokonać, pomocnik odpowiada jak za usiłowanie. Natomiast jeżeli czynu zabronionego nawet nie usiłowano dokonać sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary lub nawet odstąpić od jej wymierzenia.

 

Pomocnik nie ponosi odpowiedzialności karnej, jeżeli dobrowolnie zapobiegł popełnieniu czynu, przy którym udzielał pomocy (tzw. czynny żal). Przy nieskutecznym czynnym żalu sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

Źródło.

Link to post
Share on other sites

Serio? Nie wiesz jak pogadać z KUMPLEM nt. oddania forsy dla osoby oszukanej? Juras nie jest Ci do tego potrzebny bo przelew był robiony albo z konta na konto (i wystarczy odesłać forsę na konto z którego kasa przyszła) albo był robiony w sposób tradycyjny (wpłata na konto na np. poczcie) i masz dane wpłacającego.

Rób jak chcesz, ale Twój brak ogarnięcia w tej sprawie sprawia, że jesteś dla mnie coraz bardziej podejrzany.

Link to post
Share on other sites

Bądź dokładny jeszcze raz. Nie takie jak ja myślałem, tylko nie takie jak ty napisałeś :icon_smile:

Przykład (jednej) z twojej dokładności jak starałeś się nie wszytko pokazać KLIK .

I pamiętaj że poza twoimi zdjęciami, pytałem jeszcze czy poza tym spiłowanym ząbkiem są jeszcze jakieś niespodzianki.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...