Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsze zakupy początkującego.


Recommended Posts

Witam!

Nazywam się Mateusz. Do kupienia repliki broni namowił mnie kolega.

Zastanawiam się ktorą replikę kupić i chciałbym prosić znających się lepiej niż użytkowników o pomoc. :)

http://www.taiwangun.com/pj4a1-p-j

http://www.taiwangun.com/bi-3681-full-metal-boyi

http://www.taiwangun.com/cm-002a1-full-metal-cm

 

Może zaproponujecie mi coś lepszego ?

Max ile mogę wydać do 700zł.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo:

Odsyłam do tematów podpiętych w tym dziale.

Po drugie:

Nie stać cię na chińską emkę. Emki markowe są dużo tańsze.

Po trzecie:

W tym przedziale cenowym z porządnych repliki masz:

- Serie RK - AK z firmy boyi, polecam.

- Serię G3 z JG, też polecam.

- Serię MP5 z JG, jak najbardziej polecam.

- Serię MP5 z cymy, osobiście wolę JG.

- P90/ K90/ D90 czy zwał jak zwał, z ACM, wcale nie są najgorsze.

- Legendarną CM.028, ale jak masz tyle kasy nie polecam

- Serię G36 z JG, polecam.

- G36c z boyi, też polecam, choć może nie jako pierwszą replikę.

- Steyr AUG z JG, powtórzę się, ale polecam.

- Nowe taktyczne Kałachy z JG, ja sam nic o nich oprócz cudzych opini nie słyszałem, więc nie wypowiem się.

- Sig Sauer SG 552 z JG, też mogę polecić.

- Seria AK z cymy, też polecę.

- G36c z Cymy, polecę z miłą chęcią.

- Tyle pistoletów z targu, że uzbroisz nimi swoją prywatną armię

- Paręnaście kotów bojowych

- Shotguna z AGM :icon_biggrin:

- Ale nie bierz chińskich M4, są za drogie.

- Ewentualnie w miarę znośna emka z G&G za około 600- 700 zł.

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites

Fort wytłumacz proszę o czym ty piszesz bo to ani śmieszne ani momocne.

 

Skyance, jestem świerzo po debatach z serwisantami sklepu CytadelaASG i cała dwójka twierdzi że ta nowa emka cymy o ile w spokoju zostawi się jej gera jest najlepszą tanią emką. Z dotychczas sprzedanych egzemplaży na serwis trafił tylko jeden z ewidentną wadą odlewu korpusu.

Link to post
Share on other sites

Po drugie:

Nie stać cię na chińską emkę. Emki markowe są dużo tańsze.

Yyy... ? :zastanawia:

EMki markowe są tańsze w ekslopatacji. Za dobrą eMkę zapłacisz powiedzmy 1000zł i jedyne co musisz wymienić to gumka. Jak z własnej głupoty czegoś nie zepsujesz to na tym skończą się Twoje wydatki. Natomiast na tanią eMkę wydasz 600zł a potem jeszcze 50 bo padło cośtam, potem jeszcze 100 bo coś innego padło. I w końcu wydasz więcej niż na dobrą eMkę a co się nawkurzasz to Twoje. Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Ale to już było.... W poradnikach:

http://forum.wmasg.pl/topic/122641-poradnik-maniaka-dla-poczatkujacych/

http://forum.wmasg.pl/topic/136561-repliki-m4-wybor-ostateczny/

 

Ponadto przypominam ,że użytkownik zakładający temat ma obowiązek przeczytać te tematy. Tak wynika z regulaminu:

przed zadaniem pytania należy wykazaćminimum własnego zaangażowania i sprawdzić, czy na liście widocznych tematów w dziale "Jak zacząć?" nie znajduje się inny wątek, który odpowiadałby na pytania autora.
Link to post
Share on other sites

@filip4822

Co do cen emek Made in China. Kupując taką emkę wymieniłbym części gearboxa, na pierwszy ogień zespół cylindra i tłoka, dysza, okablowanie. W przypadku boyi to cały :icon_smile:. Drugą rzeczą byłoby body, bo nie lubię 3mm szpar (a zdarzały się takie w bojcach). Jeszcze jakaś gumka hop- up z komorą i mamy z repliką jakieś 1000-1300 zł. A za tyle to kupię już na pewno coś porządnego, np. KWA, G&P (osobiście brałbym KWA).

 

Z cymą jest dziwnie. Coś ostatnio (od swojej G36c) zaczyna odbiegać standardem od replik chińskich, oczywiście w dobrą stronę, ale jeszcze ta emka nie jest zbyt sprawdzona, i dla tego odradzam ją początkującemu.

 

@arend Wypisałem mu wszystkie możliwe warianty replik, z delikatną dozą sarkazmu, z racji wytłumaczonych chociażby w poście Buńka.

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites

@filip4822

Co do cen emek Made in China. Kupując taką emkę wymieniłbym części gearboxa, na pierwszy ogień zespół cylindra i tłoka, dysza, okablowanie. W przypadku boyi to cały :icon_smile:. Drugą rzeczą byłoby body, bo nie lubię 3mm szpar (a zdarzały się takie w bojcach). Jeszcze jakaś gumka hop- up z komorą i mamy z repliką jakieś 1000-1300 zł. A za tyle to kupię już na pewno coś porządnego, np. KWA, G&P (osobiście brałbym KWA).

 

Tu się z tobą zgodzę, mogłeś dopisać, że nie stać go na tuning chinola, bo zabrzmiało to tak jakby KWA było w cenie P&J :)

Link to post
Share on other sites

Tak piszecie miedzy sobą a ja generalnie wybrałem 2 modele

http://www.taiwangun.com/pj4a1-p-j

http://www.taiwangun...9-full-metal-cm

http://www.taiwangun.com/cm-002-full-metal-cm

 

Tymi jestem zainteresowany.

 

Co byście polecili z tych dwóch ?

 

Mocno zastanawiam się też nad CM 003 od firmy CYMA.

 

Proszę o podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edited by Skyance
Link to post
Share on other sites

Z tym że Cm.003 już nie istnieje :icon_smile: OFF mnie ubiegł ;/

 

Jeśli chodzi o emki P&J to się wypowiem, bo miałem.

Za 700 zł w życiu bym tego crapu nie kupił. Niskiej jakości plastik w bebechach (tj. tłoki, głowice tłoka) lipne łożyska, sprężyna lubi sobie pęknąć, straszna kultura pracy. Z zewnątrz też nie zachwyca. Front lubi się odkręcać, kolba lubi sobie pęknąć.

Jeśli już masz brać pejota, to nie za takie pieniądze- poluj na używkę, jak nie dasz więcej jak 400 zł to ok. Polecam replikę brać jednak z zaufanego źródła.

 

co do cym to nie wiem, ale nie brałbym. już wyżej napisano- nie stać Cię na chińską emkę. Podpisuję się pod tym wszystkimi łapami.

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

@ filip4822

No cóż, to na dobrą sprawę nie jest tuning tylko wymiana wszystkich części, tak ażeby replika nie odmówiła współpracy po 5 magazynkach, albo żeby nie pękła w rękach. I to tyle. Chińskie giety, mp5, kałachy AUGi od JG itd są dobre, ale sens tuningowania chińskich emek jest jak krzyżowanie krokodyla, słonia i nosorożca - chcesz żeby wyszła godzilla, a wychodzi triceratops. (oho, chyba trafię do pewnego bardzo sławiennego działu za tą wypowiedź)

Sorki za nieporozumienie, ale specjalnie napisałem to dosyć sarkastycznie, ponieważ na co drugie pytanie w tym temacie, a na 2/3 w dziale odpowiedzi są w tematach podpiętych, po prostu irytuje mnie brak chęci?/ zdolności przeczytania ze zrozumieniem tematów podpiętych. A najgorsze jest to, że zwykle to jest brak chęci - "bo i tak mi na to odpowiedzą".

 

Z boyi (emki) da się zrobić pożądną replikę, ale wymaga to abo bardzo dużych nakładów pieniężnych (1300 z repliką), albo średnich nakładów pieniężnych(800 z repliką), ale za to dużych nakładów czasu, pracy i wymaga pewnych zdolności manualnych.

 

I teraz część adresowana do Skyance. Nie bierz emki z PJ, a co do cymy jak już mówiłem się nie wypowiem, bo nie chcę opierać mojej wypowiedzi na cudzych opiniach.

 

W niższej cenie możesz sobie sprawić G36c z boyi, które na pewno cię nie zawiedzie, a jakościowo stoi wyżej niż chińskie emki i prawdopodobnie niż emki z CYMA :icon_smile:

Ładną repliką, choć droższą jest Steyr AUG z JG, też na dość wysokim poziomie. Replika bardzo poręczna i celna, ze względu na długość lufy. Najlepsza będzie wersja z wbudowaną lunetą, osobiście nie trawię AUGa A2. Masz też ciut droższą wersję A3, z zestawem szyn ris, na których możesz zamontować co ci się żywnie podoba.

Edited by Fort
Link to post
Share on other sites

My sobie piszemy między sobą, ale jakbyś chciał to byś wyciągnął trzy wnioski z tej naszej pisaniny (piszę o całej pisaninie a nie tylko tej, która była zanim Ty napisałeś powyższy post).

1. Opłacalne są eMki markowe (KWA, G&P, Evolution Airsoft) bo od razu strzelają dobrze a w tanie eMki trzeba zainwestować sporo forsy.

2.EMki od P&J to kupa.

3. EMki Cymy są tanie, ale mają nienajgorsze opinie.

O eMkach Cymy znajomy napisał

miałem takową w domu. Zasięg standard nie powalał. Ale GB pracował lepiej niż Boyi, odesłałem bo między górny a dolnym korpusem 2 mm przerwy i widać było chamsko komorę.

Może to ten egzemplarz o którym wspominali serwisanci z Cytadeli :zastanawia:

Chcesz tanią eMkę to chyba najlepszym wyborem będzie Cyma bo to nowe repliki, zgarniają nienajgorsze opinie - może nie będzie tak źle. O innych tanich eMkach wiadomo, że są złe, ale jeśli chcesz dobrą eMkę to szykuj minimum 800zł.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

a jesli chodzi o emke CM.005

co byscie na to powiedzieli.

bo generalnie bedziemy z bratem kupywac dwie repliki.ustalilismy ze w tym wypadku ja bede bral cm005, a brat cm003.mam nadzieje ze to bedzie dobry wybor.

 

pozdrawiam serdecznie.

 

jesli macie jakies uwagi do naszego wyboru to bardzo prosze mowic.

Edited by Skyance
Link to post
Share on other sites

O eMce Cymy (jakiejkolwiek) powiemy to samo, co już napisałem. Nowe na rynku, ale jak narazie nie jest źle. Tu masz temat o nich.

Natomiast Cm 003 nowej już nie kupisz (bo Cyma już jej nie produkuje) a używek nie polecam bo to loteria i często trzeba w nie włożyć sporo kasy.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Te modele M4 Cymy różnią się wyglądem i niektóre mają plastikowy korpus. Zacznij czytać to co do Ciebie piszemy.

Ale po co czytać? Najlepiej to żebyśmy za niego zdecydowali, zalogowali sie na stronie sklepu, zamówili, zapłacili, odebrali, poświęcili i przekazali leniwemu autorowi.

Link to post
Share on other sites

Tak a propos, ktoś coś wie o tym nowych emkach od Specna Arms ?

Też wyszły nie dawno, a gdzieś czytałem, że mają przyzwoity zasięg i do tego możliwość szybkiej wymiany sprężyny.

 

 

Na forum jest temat o tych replikach..

Link to post
Share on other sites

Może tak, warto też się nad nimi zastanowić. A z tą szybką zmianą sprężyny to nie jestem pewien czy jest taka szybka, bo trzeba cały gearbox wyjąć żeby móc ją "szybko" zmienić, co w wypadku airsoftowego pola walki nie jest takie zbyt szybkie.

 

Faktycznie, to może być świetna alternatywa dla cymy, choć ja poczekałbym ze dwa miesiące i dopiero kupiłbym którąkolwiek z nich. Po prostu wolałbym kupować coś sprawdzonego, jeżeli miała to by być moja pierwsza replika.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...