Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynek bębenkowy/drum, real-cap do RPK ?


Recommended Posts

Witam

 

Mam nadzieję, że dobrze temat wrzuciłem...

Naszła mnie niebywała chęć na zakup RPK, ale nie zmierzam do tego. Szukałem, i nie potrafiłem natrafić na magazynek bębenkowy mid-cap/real-cap do RPK, poza elektrycznymi, plastikowymi hi-capami...

 

Jestem ciekaw, czy da się owy magazynek zrobić, tzn. przerobić go na mid/low-capa. Mam na myśli czy jeżeli weźmie się skorupę od ostrego, czy z wersji ASG (plastikową) i wywalimy bebechy, a w ich miejsce wstawimy z jakiegoś innego sprężynę i podajnik, to czy uda Nam się stworzyć magazynek, który nie grzechoczę, a można go załadować jak oryginał ( 75 pocisków ).

 

Co Wy na to ? Podzielcie się swoimi opiniami, pomysłami na ten temat. Jestem bardzo, bardzo ciekaw Waszej opinii. :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Gdyby w airsofcie górowały same real capy to by to miało sens i byłyby takie magazynki produkowane. Jednak tak nie jest (a szkoda :().

Z tego samego powodu nie opłaca się w ogóle czegoś takiego robić. Sama budowa bębenka też nie sprzyjałaby jego przeróbce na low capa, chociaż może taki Dread albo Mg_schutze daliby radę :D.

Link to post
Share on other sites

Moja grupa akurat stara się postawić na profesjonalizm, przez co obowiązkiem naszym są magazynki załadowane jak ostre odpowiedniki,

dlatego o tym low-capie pomyślałem.

 

Tak się składa, że ja mam długi magazynek do AK-74, który ma ułamany uchwyt. Więc gdyby np: kupić nowy czy używany magazynek, wypatroszyć go, wsadzić mu bebechy z innego magazynka, i wymienić mu pokrywkę ( tam, gdzie się amunicję wkłada ) na metalową z oryginału. To czy to by miało sens ?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie tak, nie ma w ogóle magazynków pudełkowych, bębnowych typu low/mid cap.

Rozważyłbym czy jest w ogóle sens, posiadać magazynek bębnowy czy pudełkowy o pojemności tylko tyle co oryginał, ale to nie moja działka aby mówić jak ktoś się ma bawić.

 

Najprościej zapewne było by kupić magazynek bębnowy hi-cap, wybebeszyć go, do środka władować jakiś krótki magazynek np od emki o pojemności minimum 90 kulek i dorobić jakąś rurkę, która by połączyła krótki magazynek z górą bębna z miejscem gdzie w ostrym są szczęki magazynka.

 

Czy będzie tanio i łatwo na pewno nie. Będzie drogo i trochę pracy i nerwów wpakujesz w to. Na plus będzie na pewno fakt, że będziesz posiadał zapewne jedyny albo jeden z niewielu magazynków bębnowych tylu low/mid cap.

 

Gdy zdecydujesz wykonać taki magazynek to radzę pomyśleć i pomierzyć, czy dało by się wpakować tam np 2-3 midy i zrobić rozdzielacz do nich, aby ten bęben jednak miał sensowniejszą pojemność na zwykłe strzelanki.

Link to post
Share on other sites

Tak po prostu rzuciłem pytaniem. Pomyślałem, więc byłem ciekaw, co Wy na to.

 

Priorytetem nie jest dla mnie mieć pudełkowy, bo łukowe spokojnie mi wystarczają, ale byłem najnormalniej pod słońcem ciekaw.

 

Myślę też, czy nie zrobić takiej rurki, czy podajnika, który będzie się w tym magazynku zwijać jak muszla ślimaka, a na końcu walnąć jakąś sprężynę, która by przez ten podajnik popychała kuleczki.

Link to post
Share on other sites

Tak chciałem tylko zwrócić uwagę, czy chcesz RPK74 czy RPK :icon_smile:

Bo jeśli RPK74 to z tego co pamiętam drum jest strasznie drogi(o ile gdziekolwiek dostępny), a airsoftowe wersje to jak się orientuję tylko do 47 są :icon_smile:

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

"Naszła mnie niebywała chęć na zakup RPK, ale nie zmierzam do tego.Naszła mnie niebywała chęć na zakup RPK, ale nie zmierzam do tego." - Naszła, aczkolwiek nie wiem, czy akurat RPK, czy coś innego z rodzinki Kałashnikowa. Jak już by to miał być LKM, to RPK, nie RPK-74, czy inne. :)

 

A tak jak mówię, wpadł mi pomysł, może ktoś go inny zrealizuję. W każdym bądź razie, czekam aż może ktoś inny podsunie jakiś pomysł stworzenia tego maga. :)

Link to post
Share on other sites

Rurka odpada nadaje się tylko do magazynków, które są proste bo zwinięta rurka o średnicy wewnętrznej około 7mm potrzebuje zbyt dużego promienia aby poprawnie działać, raz próbowałem i sobie darowałem.

 

Podałem Ci chyba najprostszą wersję ale widzę, że masz zacięcie do majsterkowania. Więc pomyśl o stworzeniu w Cadzie konstrukcji całego takiego wkładu np z bloku aluminium a następnie napisz program do jakiejś obrabiarki cyfrowej to może uda Ci się coś takiego wykonać, bo na zwykłej frezarce chyba ci się nie uda. Gdy uda Ci się wykonać taki wkład, co zapewne zamknie się w kwocie drobnej może poniżej 2 tysięcy zł chociaż i tak wątpię, to jeszcze czeka Cię zamówienie kilku różnych sprężyn w firmie zajmującej się takimi usługami w celu dobrania odpowiedniej sprężyny.

Możesz jeszcze jeśli masz kogoś znajomego posiadającego wtryskarkę do tworzyw sztucznych, kupić mu formę wtryskową do takiego wkładu.

A na koniec moja ostatnia sugestia, można spamować skrzynki email producentom sprzętu do asg, aby wprowadzili taki magazynek na rynek.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dorwę takiego maga w fajnej cenie, to czemu nie pomajsterkować ? Zawsze lubiłem majsterkować, ale do pewnego czasu. Twoje pisanie o frezarkach i wtryskarkach brzmi śmiesznie i jak cytat z jakiejś bajki, aczkolwiek posiadam dalekiego znajomego, który robił coś na frezarce, i może byłby w stanie coś takiego porobić...

 

Chyba najprostszym sposobem, jak bym już ewentualnie się z nim bawił, to jest wsadzenie jednego/dwóch magów z AR-15 czy M'ek.

Link to post
Share on other sites

W 99% ? Przesadziłeś, i to ostro. Magazynek bębnowy, i łukowy ( 40 nabojowy ) zostały ( jak się nie mylę ) opracowane właśnie do RPK w 1961 roku.

 

RPK to nie był karabin szturmowy. Inaczej, to był, ale w 80% miał części kompatybilne z AK-47/AKM. Także jego zasada działania była taka sama.

 

RPK to lekki karabin maszynowy, przeznaczony dla lekkiej piechoty ( jak spadochroniarze ), dla której PKM'y były za ciężkie. RPK musiał być w "hierarchii" karabinów wyżej od szturmówek, i dlatego została mu o 15 cm przedłużona lufa, dodany dwójnóg i inna kolba. Ponadto, standardowo posiadał magazynek łukowy ( 40 nabojowy ) i bębnowy, gdyż względem amunicji też musiał przewyższać szturmówki. Oczywiście do tego LKM'u można było dać normalne magazynki z AKM'a. Dlatego nie sądzę, że bębnowe magi były rzadkością w tych karabinach...

Link to post
Share on other sites

Nie zmienia to jednak faktu że magazynki bębnowe były praktycznie nie wykorzystywane , na ilu zdjęciach z wojska Rpk ma bęben ? ? Ja się spotkałem ze 2 razy zresztą rozmawiałem z gościem który zajmuje się bronią i jej dekowaniem i sam stwierdził że bębny był rzadko stosowane bo zajmowały dużo miejsca , a w to miejsce można była zabrać więcej łukowych

Link to post
Share on other sites

Tak, tak, tak. Masz rację, za dużo miejsca zajmowały, i tutaj się zgodzę. Nie spotkałem się z ładownicami na drumy. I na pewno ten znawca ma rację, bo sam bym wolał zabrać 2 łukowce niż jednego druma, ale z 99% przesadziłeś, i to ostro. Też widziałem dużo zdjęć ruskich z drumami, lecz tak jak mówisz, to nie było aż tak rozpowszechnione.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jeśli jeszcze nikt na to nie wpadł to można włożyć wnętrze maga (zwykłego lowa czy mida) w "skorupę" druma ;)

 

Miałem wczoraj okazję podotykać druma cymy i jest to jak najbardziej wykonalne. W taki sposób można sobie używać lowów a z druma zrobić np. mida, żeby faktycznie dawał jakąś przewagę nad zwykłym magiem.

 

Ja osobiście odpusciłem temat drumów i zostałem przy magach do AK'a + długie magi do RPK. Drum strasznie drogi i niewygodny w przenoszeniu jeśli chcemy ich mieć kilka, pomijając już w ogóle, że z zamontowanym magwellem nie da się go wpiąć w gniazdo :D

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...