Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównanie granatów/granatników.


Recommended Posts

Okej, poprzeglądałem trochę dział i dowiedziałem się tego i owego, ale jak to w mojej pokrętnej naturze bywa, mam kilka pytań:

 

Granatnik Boyi vs. Granatnik ACM. Strasznie nie podoba mi sie to, że ACM nie jest jednolicie czarny, ale to można pomalować. Pod względem jakości obydwa dają radę? Nie jestem specjalnie brutalny, więc mogę się spodziewać, że żadna część nie powinna mi zostać w łapach to kilku przeładowaniach, nie :icon_razz:?

 

Granaty SHS na Green Gas nie mają złych opinii, ale nie ma o nich za dużo informacji, przyznam szczerze, że chętniej rzuciłbym się na Mad Bulle, ale na początek zadowolę się "pierdzącymi" tańszymi. Pasują do M203 Boyi, nie są specjalnie kruche?

 

Robię zamówienie z Azteko, więc chętnie wziąłbym wszystko z jednego miejsca.

No i na koniec, jeśli poziom pytań był przypadkiem za wysoki: załadowane kulki normalnie się wysypują z granatu,

, więc nie ma co załadowanymi granatami machać i ładować do kieszeni pionowo w dół, nie :icon_biggrin:? Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupiłem grantnik i jeden granat SHS, póki co nie mogę specjalnie opisać jak strzela - bez poprawek w postaci podkładek, które zamierzam dorzucić jutro, nie da się strzelić :icon_razz:

DboysM203-14.jpg

Popychacz na środku jest zwyczajnie za krótki, co w sumie jednoznacznie mogę uznać za wadę granatnika. Chyba że ktoś się bawi w rekonstrukcje marines z MGS2 i

. Nie miałem doświadczenia z lepszymi granatami, więc może dla użytkowników MadBulli albo czegoś co nie kosztuje grosze to nie jest problem :P. "Wadą" jest też to, że jeśli się nie lubi dyndających elementów lub chałupniczych poprawek nanoszonych taśmą klejącą, to bez emki nie ma się co do tego granatnika zbliżać.

 

Budowa granatu jest prosta jak konstrukcja cepa, no i obudowa raczej nie pozostawia złudzeń co do ceny przedmiotu :icon_wink: Ale nie rozleciał się przy trzech strzałach na sucho propanem, więc jutro, po odpowiednim wypodkładkowaniu dam znać czy ma to sens czy nie.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Jakiego producenta ten granatnik?

Boyi.

Jeżeli masz nie wypały to wykręć iglicę trochę. Jest to właściwie śruba. Naciśnij na spust i złap łeb iglicy i wykręć go trochę.

O, nie wiedziałem o tym, dzięki bardzo.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

To ja tylko opiszę swoje doświadczenie z granatami SHS.

Dramat, prawie jak strzelanie z łuku, który "nie wybacza błędów" :D Używam propanu, dobre strzały, czyli takie, które posyłały kulki na >10 metrów z hukiem (porównywalnym do gaziaka z blow-backiem) wychodziły mi czasami, najlepsze wyniki dawało każdorazowe otworzenie granatu i powpychanie metalowych kulek na miejsce, odpowiednie złożenie i użycie połowy, albo mniej kulek (gdy ładowałem po 3 do każdej dziurki było najlepiej).

Średnia niezawodność, ale w sumie za tę cenę i tak całkiem daje radę. No i ciut frajdy, ale jest to frajda na poziomie nabijania się z ludzi przewracających się na lodzie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Haha, dobra, jednak granaty za 60 złotych to nie jest inwestycja życia:

98zubr.jpg

Przynajmniej zostawił po sobie sporo części zamiennych dla następców :icon_razz: Co ciekawe, ten straszliwy, rozdzierający metal strzał zasilany był propanem, bynajmniej o ciśnieniu nie większym niż Green Gas. Uważajcie oszczędni grenadierzy, granaty SHS to nie przelewki.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Ostatnio na specshopie pojawiły się granaty PPS: http://www.specshop....oducts_id=12202

Ze wstępnych wyszukiwań zrozumiałem, że PPS/SHS to mniej więcej to samo. http://www.youtube.com/watch?v=zjG7wUZYL2g

Ponieważ moje ostatnie doświadczenia z granatem SHS nie były specjalnie wesołe :icon_biggrin: zastanawiam się czy może ta nowa generacja jest jakaś lepsza. Miał ktoś? Słyszał ktoś? Cud techniki wytrzymujący CO2 czy Madbull mimo dzikich cen może czuć się bezpiecznie?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...