Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GK74N [G&G]


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Wlasnie dostalem replike.

 

Prawdę powiedziawszy spodziewałem się czegoś lepszego, tzn lepiej spasowanego.

 

Pokrywa zamka ma bardzo duże luzy. Z kolba jest ok. Jeśli chodzi o chwyt przedni to dostajemy dwa w komplecie. Jeden siedzi dość stabilnie i ma bardzo male luzy, niestety z drugim nie jest już tak dobrze. Mag trochę się macha.

 

Replika wygląda bardzo ładnie, ale niestety ta pokrywa zamka bardzo zniechęca.

 

Przestrzelam dopiero za jakieś 2 tyg na większe odległości. Mam nadzieje, że w pełni się do niej przekonam, bo póki co to jest średnio jak za taką kasę.

Zastanawiam się czy nie wymienić tego na AIMS od LCT , ale tam też dużo trzeba wymieniać i niestety niektóre rzeczy też mają luzy.

 

Jeśli chodzi o akku, to myślę ze da rady tam wsadzić prawie wszystko (mam na myśli lipo 11.1), oczywiście będzie przy tym trochę roboty.

 

Pozdrawiam.

Edited by songoku
Link to post
Share on other sites

A jak z oksydą ? Jest w nim, czy nie ? Jeżeli tak, to jak ją oceniasz ?

 

W moim AIMS/AKM od LCT jest na prawdę świetnie położona, i jestem ciekaw, czy za tą cenę się coś postarali.

A co do luzów, to w moim LCT'ku nie ma ich w ogóle. Jest to system VFC, i wszystko się trzyma na nitach i imbusach. :)

Link to post
Share on other sites

Ahh to zazdroszczę :(. W moim też pewnie sie pozbędę, ale jak ? Za pomocą podkładek, taśm, klejów, wyginania, piłowania i co tam jeszcze istnieje. Takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje.

 

Tutaj też jest niby na nitach i imbulsach...tzn w G&G, ale efekt taki sobie. Najgorzej jest z pokrywa zamka.

 

Jeśli wytłumaczysz mi co to jest oksyda, to Ci powiem :). Niestety nie mam za bardzo o tym pojęcia.

Link to post
Share on other sites

Sam definicji oksydowania nie znam, natomiast jest to poczernianie metalu, i nadanie mu starawego, zużytego, lekko srebrnawego koloru. O tyle jest to fajne, bo dobrze położona oksyda zabezpiecza przed rdzą, i nie ściera się tak łatwo, jak farba.

 

"Replika wykonana została w kolorze czarnym " ( opis z GF ) - Po filmiku, zdjęciach i tym mogę rzec, że nie jest oksydowana. A szkoda, bo za taki pieniądz moim zdaniem powinna być.

 

Ps. Ty posiadasz AKS-74 ( filmik ) czy AK-74 ( GF ) ? Może być spróbował pobawić się z elektryką, jeżeli posiadasz stałą kolbę, i wprowadzić batkę do kolby, a drewna wymienić na te z palnego ?

 

Co do luzów, to wiele pomóc Ci nie mogę. Chyba jedyne rozwiązanie, jakie bym na razie spróbował, to ewentualna wymiana śrub na stalowe imbusy i podczas przykręcania je lekko klejem przejechać.

Edited by Mazda_PL
Link to post
Share on other sites

Oksydacja jest to proces zabezpieczenia antykorozyjnego metali przew wytworzenie na jego powierzchni powłoki tlenkowej ściśle przylegającej do powierzchni metalu. Wyróżniamy trzy główne metody oksydacji:

-termiczną (płomieniową i bezpłomieniową

- chemiczną

-elektrochemiczną

 

I owszem oksyda ładnie wygląda, ale estetyka stoi tu na drugim jak nie trzecim planie (niektóre oksydy elektrochemiczne wyglądają wręcz koszmarnie i nic ze "starawego lekko srebrnawego koloru" nie występuje)

 

Na replikach airsoftowych z racji ich ekonomiczności występuje tylko i wyłącznie tania i badziewna oksyda chemiczna, o wyglądzie zetlałej szmaty nijak nie przypominająca pięknych oksyd płomieniowych.

Link to post
Share on other sites

Dzięki arend za wytłumaczenie. Niestety, musiałbym mieć w reku osydowaną i nieoksydowaną replikę by móc to stwierdzić. Jeśli ktoś tego nie widział, tak jak ja to ciężko cokolwiek o tym powiedzieć.

 

Ja mam tylko nadzieję, że te coś będzie dobrze strzelało.

 

EDIT:

 

Chcialbym tylko wszystkich ostrzec przed ta replika. Te Goldy ktore wystaja z repliki, na ktore naklada sie batke. Wlasnie jeden pekl. Oczywiscie z mojej winy, ale bylo to bardzo proste do zrobienia. Oczywiscie da sie to naprawic, lutownica i nowym goldem. Ogolnie jest troche roboty. Na zamiane nigdzie nie widzialem takiej plytki (z goldami), ktora siedzi w replice.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Niestety tak. Od maksymalnego wychylenia w lewo do maksymalnego wychylenia w prawo ma jakies 3-5mm luzu.

 

Elementy stalowe to bd wszystkie poza: tlumikiem plomienia(albo podrzutu, nie wiem jak to sie poprawnie nazywa), zamkiem, spustem, i tym "zatrzaskiem pokrywy zamka"

 

Szkielet GB oczywiscie tez nie jest stalowy. Moze to tak we wszystkich AK obojetnie jakiej firmy? Nie wiem.

Edited by songoku
Link to post
Share on other sites

74 ze stała kolbą.

 

EDIT:

 

Wiec tak, nie ma zadnego problemu zeby przeciagnac kable do kolby, ale trzeba dokupic troche kabla i kilka wtyczek. Akku z chwytu przedniego mozna spokojnie wyjac i przelozyc do kolby. (oczywiscie zmieniajac wtyczki). Zostaje nawet troche miejsca, ale jest go niestety duzo mniej niz w cm.048 (ak74). Najlepiej kupowac jakies 11.1 1200-1000mah i do tego Stick, albo rozdzielone na 3. http://gunfire.pl/pr...3-modulowy.html takie cos wejdzie bez problemu. Mysle ze nawet tego akku daloby rade upchnac http://gunfire.pl/pr...dzielony-.html.

Jesli chodzi o zasieg to jest naprawde w porzadku. Przy jakis 330 fps (0,25 G&G) kulka leci naprawde daleko. Okolo 40-50m Celnego. Skupienie bardzo dobre ( nie mam porownania do km hedow i promkow wiec nie powiem jak to sie do siebie ma, ale do jakiejs stockowej cymy nie ma co porownywac).

 

Jesli kogos interesuja foty to chetnie wysle.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...