Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początek- Same problemy i dylematy...


Recommended Posts

Witajcie !

Jako że jestem tutaj nowy, wypada się przedstawić, chociaż krótko. Jestem Przemek, mam 16 lat i bla bla bla... Od jakiś trzech miesięcy zamierzam bawić się w ASG( Interesowałem się tym już daaawno temu, za bardzo młodych lat miałem ksywkę "Wojskowy". Stare, dobre, plastikowe lata). Nie będę was już tutaj zanudzał, bo mam tendencję do zagadywania wszystkich na śmierć, więc przejdźmy do sedna. Mój budżet wynosi ok. 440-500 zł, tyle udało mi się zarobić podczas dwu-miesięcznej przerwy od szkoły.

I tutaj dochodzę do mojego głównego pytania- czy ktoś z was widział, bądź może próbował ganiać z pistoletem, ew. dwoma zamiast karabinu? Mam takie zamiłowanie do klamek po wielu filmach i grach, ale zastanawiam się czy to możliwe, czy w ogóle będę wpuszczany na jakieś imprezy, poza tymi "podwórkowymi" z kumplami? Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie, jedynie radzących starszych rangą nowicjuszom, iż " Nie polecamy, nie masz szans w walce z karabinami". Co wy sądzicie? Ja obstaje przy swoim, że skoro dają radę z plastikowymi shot-gun'ami to ja nie dam? Zestaw by wyglądał następująco; STI Duty One Co2 Blow Back, oczywiście okularki i inne duperele, i na razie strzały do puszek. Zdaję sobie sprawę z mocy tej repliki więc zbieram kasę i kupię jakiegoś taniego gaziaka z blow back i słabą mocą jako replikę do CQB, jako broń boczną i dopiero będę jeździł na imprezy. Co o tym myślicie?

 

Drugą opcją jest kupno Karabinu G36c firmy JG (Namierzyłem na zbrojownia.com.pl taki za 435 zł), okularków i oczywiście innych dupereli... Przeczytałem post pode mną na temat "Co jest najważniejsze do kupna a co może poczekać" i stwierdziłem, że na razie nie ma sensu kupować munduru, ani nic innego, nie zamierzam od razu podbijać poligonów więc to plan dalszy...

 

To tyle. Jeśli dotarłeś drogi czytelniku do tego momentu to znaczy, że jeszcze nie pozbawiłem wzroku moją powieścią na temat jakże krótkiej, przebytej drogi. Wypada podziękować za 1/2 czasu poświęconego mi( Mam nadzieję, że mi coś odpiszesz !) I ... i tyle. Witam wszystkich serdecznie :)

 

PS. Nie chcę, i ten post nie miał na celu, byście podjęli za mnie decyzję, powiem szczerze, że jestem zdecydowany już na opcję dwóch pistoletów. Jeśli jednak pcham się w bagno, czego jeszcze nie wiem to lepiej, żebym zmienił decyzję nim będzie za późno, więc liczę na waszą pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o pistolety to gaziaki są kosztowne - gaz to nie jest tania rzecz (edytuj: niby jest, ale jakoś tak szybko się ludziom kończy i trzeba nowy kupować). Alternatywą są pistolety elektryczne, ale najtańszy sensowny wybór (nie wiem czy nie jedyny) to Glock Cymy. Jego cena to około 200zł, a osiągi są niewystarczające na replikę główną. Z wpuszczaniem na strzelania raczej problemu nie będzie.

Jeśli chodzi o Giete to szukaj na Gunfire wersji od GFC - to to samo co JG, ale z dłuższą gwarancją i chyba taniej. Na pewno z Gietą będzie Ci łatwiej walczyć niż z pistoletami.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

W praktyce lepiej sprawdzi się gieta. Ja też jestem sympatykiem klamek, i często odkładam replikę główną i biegam z samym glockiem. Ale zawsze lepiej mieć możliwość na zmianę na replikę z lepszym zasięgiem i celnością. Ja bym kupił gietę od JG albo GFC, a później zbierał na pistolet.

Link to post
Share on other sites

To tak, zdarzało mi się na strzelankach biegać z pistoletem gazowym 300fps, i trafiać do osób które mają karabiny, zanim one trafiły mnie :) Mam też kolegę, który potrafił tym samym pistoletem trafiać ludzi z tuningowanymi replikami, kiedy oni wybijali innych. Także, nie słuchaj "speców", którzy mówią że nie masz szans. Bo dać się da, ale jest ciężko. I żebyś potem nie żałował że wydałeś kasę w błoto. Lepiej moim zdaniem jakbyś kupił sobie mp5k, wtedy masz normalnego elektryka, który konkuruje z innymi, i większe szanse. A potem drugiego jak chcesz, i będzie to fajniejsze niż dwie klamki, bo przyjemnie się strzela z dwóch replik na full auto :)

Link to post
Share on other sites

A ja znowu (zaraz bedzie ban, ze niby od gunfirówców jestem :D) Polecam replike g36c gfc bo jest dobra.... ile mozna ! Cena 370, lepszy mag, (chyba), bateria, gwarancja, zasieg 45m, 55 z poprawkami, batka wytrzymuje 2500 kulek okolo na wolnoladowarce... ludzie to sie nudne juz robi ile moza co chwile pisać o tej replice?

Link to post
Share on other sites

Wlasnie, tak sie zastanawialem na ile czasu mi starczy te 10 kapsul co2 ktore zamierzam kupic. Wiem, ze elektryki sa tansze w uzytkowaniu, bo wystarczy miec gniazdko i wszystko dziala, a tutaj bede musial dokupywac kolejne kapsulki. Powiedzcie mi jeszcze, jak wyglada konserwacja? Nie opisujcie, po prostu, jesli wiecie, powiedzcie, czy drozej u sti duty one na przyklad i g36. Co do elektrycznego pistoletu to nie ma mowy, jestem osoba ktora ceni sobie, ze tak powiem "odwzorowanie, realnosc" repliki, chodzi glownie o BB. A magazynek wielkosci dlugopisu jestem w stanie przezyc. Od razu powiem, ze nie jestem fanem mp5. Wolalbym ... "Uzi" na przyklad. Wiem, ze to nie bedzie latwe. Ale czy wszystko musi byc latwe w zyciu? Zawsze trzeba isc na skroty? Musze przyznac, ze chyba kupie ten pistolet poki co, upre sie przy swoim. Ale nie wiem, nie wiem, ehh... Coz, na podjecie decyzji mam jeszcze troche czasu. Jakos mi nie bedzie przeszkadzac brak opcji strzelania seria, umiem sie bez tego obyc. Jak sie gralo w Resident Evil 4 to kazdy naboj sie liczyl, wiec serii nie bylo- to moze i tu sobie dam rade :icon_smile: Okey, zobacze jeszcze te opcje na gunfire, moze to spowoduje, ze zmienie zdanie. Co do atestowanej ochrony oczu- ile minimum musze wydac? Widzialem "jakies" okularki do strzelania za 20 zl, nie jestem przekonany do konca. A co do giety, nie jest przypadkiem tak, ze po zakupie bede musial wylozyc 100 na nowy akumulator? Wlasnie... Beda jakies dodatkowe niezbedne wydatki przy opcji giety? Dziekuje za wszystkie rady. <EDIT> Wlasnie buszuje po gunfire i zadnego g36 od gfc nie widac na horyzoncie.

Edited by Przemox3run
Link to post
Share on other sites

Haczyków tu nie ma, jako JG sprzedają w cenie takiej jak konkurencja, nie chcą być chamscy. Jako GFC mogą sobie sprzedawać to po ile chcą. Co do okularów to Uvex I-vo są sprawdzone, tylko nie kupuj w sklepach airsoftowych, bo są tam dwa razy droższe, szukaj na allegro. Z dodatkowych wydatków to na zrazie chyba tylko kulki :icon_biggrin: .

Link to post
Share on other sites

Yhym, dzieki. No nie wiem, coraz bardziej przekonujecie mnie do tej giety, ale ktos na poczatku powiedzial, ze i z pistoletem jako glowna mozna dac sobie rade, wiec chyba sprobuje. I nie zamierzam nikogo oskarzac o pomoc w wyrzuceniu pieniedzy w bloto. Po prostu wole male gnaty. Co do nich, jest wsrod nas szczesliwy posiadacz STI Duty One 1911 z Blow Back za ok. 400 zl ? Co moglby mu powiedziec o tej replice? Nie mam pojecia nawet, czy 10 kapsul co2 wystarczy na poczatek. Co do wytrzymalosci tej repliki to "raczej" jest wszedzie polecana, a cena mowi sama za siebie. Chcialbym sie skupic na niej jedynej, ew. Walther P99, czy tez ktos by mi polecil glocka ?( Glock jest tylko w wersjach na GG i elektryczny, dobrze mowie?)

Co do STI Duty one- tu jest wersja bez BB- http://allegro.pl/pistolet-asg-sti-duty-one-co2-metal-nowy-i3440510919.html

Link to post
Share on other sites
Jak sie gralo w Resident Evil 4

Porównywanie AS do gier komputerowych to raczej słaby pomysł. Dopiero zauważyłem ,że jesteś z Ostrowi Mazowieckiej. Zagadaj do chłopaków z 8thc Marine Regiment ASG team, przejdź się na strzelankę, potrzymaj repliki, pogadaj i będzie łatwiej podjąć decyzję.

Link to post
Share on other sites

Masz w sumie racje, slabe porownanie. Mimo wszystko sentyment, ale to mniej wazne. Wolalbym kupic najpierw bron krotka i z takiej nauczyc sie celnie strzelac, a dopiero pozniej wydac kase na giete. Nikt mnie widac nie zrozumie, kazdy radzi bym najpierw kupil giete. Moze i to bedzie lepsze, kazdy ma swoje zdanie. Pisalem do kogos z Ostrowi, nikt mi jednak nie odpisal do teraz(Pisalem w maju jakos). Gadac, gadalem z facetem sprzedajacym asg nad morzem, trzymalem g36, niestety te najgorsza wersje z shit-plastiku za 230 zl. Ale wrazenia fajne, musze przyznac. A co do pogadania, to chyba mam juz tutaj na forum z kim pogadac, no nie ? W dodatku juz spodziewam sie, ze otrzymam odpowiedz od kazdego, kto ma doswiadczenie w asg, zebym kupil giete. ehh...

Link to post
Share on other sites

To co oni sprzedają nad morzem to to są halucynacje z niedożywienia (ceny 2x) . Zabawki z plastkiowym gb itp, a porówywanie śmiesznego g36 do repliki jest jak porówanie bazarowej zabawki z prawdziwą bronią - jeżeli chodzi o stopień różnicy.

Edited by Quzodor
Link to post
Share on other sites

To jak masz kupowac pistolet, to kup prosta Barette na GG bez BB. Przynajmniej jak cos nie bedziesz mial poczucia straconych pieniedzy ^^ Co do ochrony oczu, ja osobiscie polecam ESSy (np. ICE), na Komisie mozna czasami wyrwac okazyjnie pare, a nalezy pamietac, ze ochrona oczu jest najwazniejsza =)

Link to post
Share on other sites

Quzodor: Zdaję sobie sprawę, jaka jest różnica, chociaż muszę przyznać, że nawet taka plastikowa zabaweczka z nad morza robi wrażenie, w porównaniu do plastikowego karabinu za 40 zł z "zabawkowego" którym ostatnio strzelałem. Stare, dobre czasy...

Lukpaj: Dla mnie w pistolecie najważniejsza jest "realność". Cenię sobie blow back, ruchomy kurek czy inne bajery. Z tego powodu dobrym wyborem wydaje mi się STI Duty One. A co do rodzaju napędu to nie wiem: bardziej opłacalny będzie co2 czy GG? Ja tylko gdzieś czytałem, że pistolety na co2 wydają z siebie głośniejszy huk przy wystrzale. Co do modeli o których wspomniałeś, nie znam ich, ale postaram się wziąć je pod uwagę. Wiem, że jest najważniejsza, ale nie mam takiego budżetu, żeby wydać na nią 50 zł. Zastanawiam się nad tymi modelami za 10-15 zł.

Lesio: Okey, zobaczę te modele, ale co przemawia właściwie za tym GG prócz mniejszej awaryjności? Ja jednak mimo wszystko uważam, że pistolet wspomniany przeze mnie nie jest złym wyborem. Mój argument na to, to analogiczna sytuacja, kiedyś tata mi powiedział, że najlepszym pierwszym samochodem jest taki, który nie jest niezawodny i w którym trzeba czasem samemu pogrzebać. Gdy sytuacja wymaga, to i szybciej człowiek się uczy. Mam trochę racji ?

Link to post
Share on other sites

Literowka... Oczywiscie chodzilo mi o Berette :)

 

Co do ochrony oczu, to biorac prosty pistolet za 80 zl zostanie ci wystarczajaco duzo kasy by sie zaopatrzyc w potrzebny szpej i nawet zostanie troche na replike. Co do CO2 to wlasnie awaryjnosc jest glownym problemem. Do tego pistolety na CO2 sa mocniejsze, wiec czesto nie kwalifikuja sie do CQB i traca takze na celnosci. BB to fajny bajer, ale jezeli masz zamiar biegac z tym pistoletem jako bronia glowna, to niekoniecznie musi byc Twoim przyjacielem.

 

PS. Kurek w M92F jest ruchomy, w przeciwienstwie do zamka :/

 

PS2. Caly czas sie rozchodzi o ten pistolet: http://www.taiwangun.com/replika-m92f-m9-heavy-weight-gas-pistol-stti

Link to post
Share on other sites

Ale wlasnie nie zalezy mi na jakims pistolecie za 80 zl, chce sobie kupic cos, co potrzyma kilka lat. Szpej to moj ubior i ochrona oczu, tak ? Wiem, wspominany przeze mnie model posiada predkosc wylotowa blisko 400 fps, podczas gdy np. glock 17 od KWA na GG ma ok. 300 fps. Ograniczenie do CQB wynosi 350, tak ? Jesli mialbym kompletowac sprzet skladajacy sie z dwoch pistoletow to drugi kupilbym np. na GG i troche slabszy, ktory moglbym uzywac jako broni bocznej. Ale mam duzo czasu i moze byc tak, ze w koncu kupie ten pistolet, a pozniej uzbieram 400+ na giete i jakos na wiosne przyszlego roku zaczne jezdzic na strzelanki. Wiem, ze blow back jest strasznie gazozerny, a ja powinienem sie skupic przede wszystkim na efektywnosci broni a nie na efektownosci. Zastanawiam sie nad glockiem 17 od KWA, posiada ktos? To co to za pistolet, w ktorym zamek jest nieruchomy?

 

PS. Co do tej drugiej opcji giety, nie od JG tylko, tej drugiej, noo... (Wybaczcie mojej pamieci) To, skoro jest ona taka sama jak drozszy odpowiednik, to czemu jest w danych technicznych, ze jest lzejsza o pol kilo od drozszego kolegi ?

 

<EDIT> Borovix: z nieba mi spadles ! A jaki model glocka posiadasz od KWA ? Ja widzialem 17 i przyznam, ze biore ja pod uwage, fajnie wyglada.

Edited by Przemox3run
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...