Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przywitanie, prośba o opinię CM48M oraz pytanie.


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Na początku chciałem się przywitać.

Mam na imię Krzysztof, mam 20 lat, zajmuje się strzelectwem pneumatycznym, z zawodu jestem Agentem Ubezpieczeniowym.

 

Sporo czasu temu postanowiłem wejść w świat ASG. Czytałem wiele tematów na ten temat na różnych stronach i oglądałem przeróżne poradniki na YT dlatego nie będę was zamęczał pytaniami "co to jest ASG" oraz "Jaką replike na początek kupić"

 

Po wielu przemyśleniach wybór padł na Cymę a dokładniej CM048M.

Piszę tutaj głównie ponieważ potrzebuję pomocy w kwestii zawieszenia. Z tego co widzę po zdjęciach na Gunfire można założyć do niej pas 2-punktowy. Ja chciałbym zamontować 1-punktowy. Takie rozwiązanie wydaje mi się lepsze ( chyba że się mylę to proszę mnie poprawic) tylko nie wiem jak w tym konkretnym modelu to rozwiązać.

 

Ma ktoś jakieś pomysły? A może ktoś ma tą cymkę z jakimś fajnym rozwiązaniem?

Byłbym wdzięczny za pomoc w tej kwiestii.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Link to post
Share on other sites

Ja bym tak zrobił ;) CM048M to duża replika, i jednopunktowe zawieszenie będzie po prostu niewygodne. Ja w swojej 74 mam dwupunktowe i używam go tylko do przemieszczania się z repliką w trakcie zawieszenia broni albo jak muszę przejść jakiś większy dystans ale mam zmęczone ręce. Dla mnie nie wygodnie jest strzelać z zawieszeniem założonym, dlatego używam go w w/w sposób. Chociaż jak dobrze założysz sobie broń to i z 2 punktowego szybko wejdziesz w pozycje umożliwiającą dogodne oddanie strzału.

Link to post
Share on other sites

Bzdura. Najlepsze do kałasza jest trzypunktowe zawieszenie, po dłuższym obcowaniu z nim można robić akrobacje.

 

Cyma ma bardzo dobry gearbox, ładny stalowy korpus, szczelną komorę i całkiem mocny silnik. Niestety, kolba przy mocniejszym nacisku bocznym może się rozczepić. Mocowanie kolby też jest nienajwyższych lotów. Dekiel ma za dużo miejsca z tyłu korpusu przy "przycisku". Osiągi fabrycznie są bardzo ładne, jedynie spory rozrzut przez kiepską lufę wewnętrzną. Cena/jakość jak dla mnie wypada dobrze, jakkolwiek kałasze Boyi są znacznie lepsze zewnętrznie od Cym.

 

Krzychu43, jeżeli chcesz to mogę Ci później przesłać fotki i specyfikacje swojej Cymy na PW, jeżeli chcesz.

Link to post
Share on other sites

To wrażenia tutaj...

 

Nic się nie telepało, poza deklem. Szczerbinka lata, ale można ją ustawić w pozycji zerowej. Kolba była długi czas całkiem dobra, część wchodząca w korpus mi się z czasem odszczepiła z boku, dolny gwint też się "rozgwincił". Przechodząc przez ciasny tunel zawadziłem kolbą o sufit (karabin był na plecach) i się rozczepiła. Bardzo słaby lakier na lufie - szybko się zdrapuje od byle czego. Teraz szynę boczną (jaskółkę) mogę przesunąć o dwa milimetry w bok, nie wiem po prawdzie czemu. Ogólnie nie narzekam na całość konstrukcji, nic się nie luzuje samo z siebie. Niedawno połamał mi się w kuriozalny sposób zaczep kolby i musiałem nowy korpus kupić :(.

 

Osiągi:

Fabrycznie zasięg maksymalny wynosił około 50m, celny bez strzelania po paraboli - trochę ponad 30m. Wymiana lufy i gumki (odpowiednio Madbull 6.03 455 i Systema Energy) celność polepszyły zdecydowanie, na obecnych częściach kulki lecą prześlicznie.

Gearbox - nie wiem, ile wystrzelił kulek na fabrycznych częściach. Zębatki przemieliły około 130 000 aż w końcu środkowa zębatka straciła dwa czy trzy zęby, reszta wnętrzności została wymieniona. Przez jakiś czas używałem silnika Element MaxSpeed, w końcu mi się spalił i wróciłem do silnika Cymy z czerwoną dupą. Śmiga bez zająknięć po dziś a zaliczył więcej cykli niż zmarły poprzednik.

 

Jestem z repliki zadowolony. Serwis bardzo rzadki, jedynie w ramach tuningu i czyszczenia środka. Przypadków naprawy było 2 czy 3, teraz jest znowu z powodu ponownej zmiany okablowania (obecne się zaczęło przecinać przy zamku i ułamał się lut).

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za info.

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tymi magazynkami. Po zakupie repliki HI-cap a chce od razu sie pozbyc i kupić kilka Mid-cap ów.

Na gunfire widziałem metalowe magi do ak 47 i do ak 74. Który będzie pasował do CM48M?

 

Kup cymowskie magi do ak47, metalowe. Dobre będą. Do 74 odradzam, będą głupio wyglądać ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...