Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MTP (Multi-Terrain Pattern)


Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Its called MTP (Multi Terrain Pattern)

 

http://www.thistribe.com/multicam-vs-mtp

 

 

With this you will find much more Infos in www :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=3bVfRBDGXqk

 

Helikon has some few stuff in MTP

http://www.military1st.co.uk/sp-pcs-pt-33-helikon-pcs-trousers-mtp.html

 

sometimes you find stuff on allegro with "multicam" in rubric brytannia... or with "mtp"

Link to post
Share on other sites

O ile wiem, MTP jest fasowane jednostkom wysyłanym do Afganistanu. W planie jest całkowite przejście Armii Brytyjskiej na MTP, ale to, jak wiadomo, trwa.

Zresztą zupełnie możliwe, że po prostu wprowadzą to jako trzeci wzór kamuflażu, pośredni między DPM i DDPM... IMO logiczne by to było, ale jak wiadomo gdzie zaczyna się wojsko, tam kończy się logika ;)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Nie znalazłem tematu o brytyujskim umundurowaniu MTP.

 

Brytofile, czym się różnią poszczególne rodzaje umundurowania - tropical, windproof, PCS?

 

Jakie mają wady i zalety? Które z nich polecacie, a które niekoniecznie? Na jakie warunki się nadają?

 

strona dpm-soldier dawno nie była aktualizowana, nie znalazłem tam tych informacji

 

edit: o, znalazłem taką rozpiskę na forum dpm-soldier:

- MTP

- MTP Tropical

- MTP Windproof

 

- PCS Warm Weather

- PCS Temperate

- PCS Windproof

może uda mi się dogrzebać jakichś informacji

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

To jest dobre pytanie. Sam szukałem jeszcze za czasów [D]DPM i nic nie znalazłem. Angielski znam, więc po tych dodatkowych słówkach, mogę domyślać się do czego jest to i owo, ale samo to, że Brytyjczycy mają tak wiele odmian tej samej rzeczy już mnie zastanawia.

 

Lighweight/Temeprate/Tropical/Windproof/Warm Weather

 

Posiadam [tak pisze na wszywce]:

Jacket Combat

Warm Weather MTP

 

Widziałem takie same rzeczy tylko z czymś innym zamiast Warm Weather.

 

PCS to jest cały system umundurowania w MTP. Tylko dlaczego niektóre rzeczy nazywają się MTP, a inne MTP PCS, nie wiem.

 

Ogólnie nigdy nie próbowałem zrozumieć Brytyjczyków, oni tam na wyspach mają swój świat.

Edited by Ylang
Link to post
Share on other sites

Pewnie są to jakieś niewielkie różnice w materiale z jakiego zostały zrobione, lub może kroju. Windproof na ten przykład pewnie są zrobione z jakiegoś materiału nie przepuszczającego wiatru, itp.

 

Ylang:

 

O widzisz, ja mam Jacket Combat Temperate Weather MTP. Czyli umiarkowana pogoda, a kurtka jest cieniutka, niewiele grubsza od koszuli. Jeżeli Ty posiadasz Warm to domyślam się, że masz jeszcze cieńszą :icon_wink:

 

No a umundurowanie z RAF Regiment, to nie są mundury lotników, tak? Bo coś ostatnio czytałem że to są jakieś oddziały ochraniające lotniska, a nie piloci.

 

Z drugiej strony jak kupiłem swoją bluzę, to miała właśnie naszywkę RAF Regiment i pod nią kolejną naszywkę noszoną własnie przez pilotów. Więc nie wiem o co tu chodzi. Bluza z demobilu, więc raczej ktoś tak sobie tego nie przyczepił

Edited by Ombre
Link to post
Share on other sites

Temperate jest grubsze i mniej przewiewne niż warm weather, windproofy są impregnowane.

 

Dodatkowo, póki co mam mundur mtp w starszym kroju i kurtkę windproof pcs.

Zwykły mundur mtp wydaje się być bardziej zielony (żywsze barwy) niż wersja tropical.

Edited by Bat_Sirius
Link to post
Share on other sites

U mnie na metce jest "jacket" ale to nie jest typowa kurtka brytyjska, ani też koszula. Powiedziałbym że swojego rodzaju fuzja między nimi

http://allegro.pl/mt...3490310909.html coś takiego.

 

Temperate jest grubsze i mniej przewiewne niż warm weather, windproofy są impregnowane.

I to by wyjaśniało dlaczego jest w nim aż 67% Polyesteru.

 

Nie znasz może odpwowiedzi na moje pytanie co do RAFu zadane wyżej?

 

____________

Zdjęcia nie są moje.

Edited by Ombre
Link to post
Share on other sites

Omber masz koszulę pcs.

Kurtki przeważnie mają na metce napis Smock.

 

Najłatwiejszy sposób rozpoznania mundurów mtp. Jak mają krój jak mundur w kamuflażu dpm to macie doczynenia z mundurem mtp w starszym kroju. PCS to nowy obecnie obowiązujący krój.

Edited by Bat_Sirius
Link to post
Share on other sites

Czy jest coś czym można takie zachowanie wytłumaczyć? Te rzeczy nie są jakieś zużyte, stan bardzo dobry, sporo z nich pewnie jest nowych. Osprey'e MK 4 MTP tak samo są nowe ze wszystkimi wkładami miękkimi, kompletem różnych ładownic i innych dodatków, a także bocznymi płytami. Nawet hełmy MK 7 można kupić.

Link to post
Share on other sites

Forum wywala błędy i wcięło mi wiadomość. W skrócie, za swój Jacket dałem 70 zł ~ + wysyłka. Multicam za drogi, jak wszystko co Amerykańskie, więc wziąłem MTP. Krój inny, ale materiał bardzo podobny.

 

Ja podobnie. 75zł.

 

Dla mnie MTP od multicamu o wiele bardziej sie podoba. Kamuflażem, krojem... wszystkim.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...