Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MTP (Multi-Terrain Pattern)


Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uwaga co do rozmiarów. Nabyłem ost. spodnie PCS Temperate w MTP 85/88/104 (nie stwierdzając żadnych metek z ChRL) i ich obwód w pasie jest nieco mniejszy niż spodni Tropical MTP w starym kroju w tym samym rozmiarze (analogicznie dotyczy to także posiadanych przeze mnie DPM i DDPM).

Link to post
Share on other sites

Na wstępie - zadałem sobie ten trud ;) i zmierzyłem. Szerokość w pasie (moich) spodni starego kroju (MTP/DPM/DDPM) to dla r. 85/88/104: 46 cm (rozmiar rzeczywisty, większy od nominalnego). Natomiast spodnie PCS w ww. rozmiarze mają szerokość 44 cm (a więc nominalną).

 

Co do kolorystyki powinni się wypowiedzieć brytofile. Na pewno co najmniej 2 warianty MTP, bo widzę to u siebie (różnice w barwie dość dobrze widać na zdjęciach na Armyworldzie). Spodnie tropical starego kroju, które posiadam, są ciemniejsze - z większą ilością, nieco inaczej naniesionych brązów, od innych MTP-ów które mam/oglądałem (w tym tropical jacket).

 

Wygoda jest już kwestią indywidualną. Ja nie narzekam. Co do właściwości materiału nie wypowiem się od stront technicznej - ale generalnie raczej bez zmian w porównaniu do odpowiedników DPM/DDPM. A PCS kupiłem właśnie ze względu na (moim zdaniem) lepszy krój. Przy czym wybacz, ale informacje na ten temat możesz uzyskać samodzielnie za pomocą google - z brzegu:

http://www.varusteleka.com/en/product/british-pcs-trousers-mtp-used/25557

http://www.patrolbase.co.uk/Military-clothing-footwear/army-surplus-mtp-trousers-gen-2.htm#.UlhPkBD5DqQ

 

To czy kupowałem nowe czy używane jest bezprzedmiotowe, ale skoro pytasz - używane.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pytanie jeszcze co do rozmiarów UBACSa

Znalazlem na allegro, z o tyle dziwna rozmiarówką, że licząc wg mnie, w klatce i na długość jest OK, ale rękawy są o 10 cm dłuższe ?? i nie bardzo wiem o co chodzi ?

Dlatego sie zastanawiam czy zamawiać, a do Czestochowy sie nie wybieram w najblizszym czasie (stamtąd jest ogłoszenie)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

ogladam sobie mundury mtp i znalazlem pare rodzai a nie moge nic znalezc w necie :P

-warm

-temperate

-tropical

-windproof ale to mnie tak srednio interesuje :P

 

ktory bylby najbardziej "uniwersalny" jesli chodzi o polskie warunki? rzecz w tym, zeby w lato sie nie gotowac, a w zime nie zamarznac. znajduje takze przy paru modelach "pcs"

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

@Erkiii

 

Nie będzie takiego materiału, który zapewni ci przewiewność i "nie gotowanie się" w lato i ciepło w zimie. Tak czy inaczej w zimę będziesz musiał nałożyć jakieś bluzy a na lato biegać w cienkiej koszulce i mundurze. Ja mam temperate. Przy zestawie tielniaszka/koszulka z krótkim rękawem + bluza temperate + brytyjska kamizelka pustynna lctv jest w sam raz. Czasem jak jest na prawdę gorąco a jestem po kilku rundach to zdejmuję bluzę i latam w samej tielniaszce i kamizelce. Temperate będzie dobre

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie a mam takie pytanie odnośnie różnic w grubości spodni warm i temperate. Patrząc na metkę warm mają 70/30 bawełna/poly a temperate 67/33. Niestety nie mam możliwości porównania osobiście, a zależało mi na nieco grubszych spodniach lecz biorąc pod uwagę te składy mam wątpliwość czy te 3% więcej na rzecz polyestru robi aż taką różnice. Niech mnie ktoś oświeci czy jeżeli chce grubsze to faktycznie różnice da się mocno odczuć?

Link to post
Share on other sites

Dobra Panowie moja wina!! Była już o tym mowa, zresztą odwrotnie przeczytałem metke. Tak więc jest różnica w grubości miedzy temperate a warm. To teraz drugie pytanie, jak wygląda różnica między temperate windproof w takim razie? Jako spodnie całoroczne brać te temperate czy już raczej windproof? Chociaż jak już mam warm na lato to lepiej na czas jesień /zima windproof? Kurcze przepraszam za zamieszanie, podpaliłem się :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...