Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zacząć i co kupić na początek?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem zielony w temacie i chciałbym kupić swoją pierwszą replikę tylko oczywiście nie wiem jaką i licze że mi pomożecie :) Replike bym chciał kupić w cenie 500-700 zł

No i oczywiście pasowało by kupić akcesoria Ochraniacze, gogle, mundur i co tam jeszcze trzeba.

Czekam na propozycję i z góry dziękuję za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

Poleciłem wz93 ponieważ jest dużo grup AS wymaga właśnie takiego umundurowania, zaś bardzo mało jest grup w flectarnie. Ripstop ze względy jak zwykłego bawełnianego założysz podczas deszcze robi się ciężki i długo schnie, a ripstop dużo szybciej.

Edited by arek2xl
Link to post
Share on other sites

Kałachy/G36 Boya, najlepiej SW, np AKMS, dziwne AK, AKS-74U Replika: na start wymieniasz gumkę na silikonową (35zł), uszczelnioną dyszę(30zł), kable niskooporowe (7zł)+smar miedziany na styki. Zasilanie: LiPo Turnigi Nano-Tech 11.1/7.4V 1300 mAH "stick" (maks 80zł) pod dekiel, ładowarka do lipoli (około 50zł). Mundur: flectarn flecktarn und noch ein mal flectarn (maks 100zł). Gogle: uvexy, można z okularami, polecam (60zł). Pas, szelki, ładownice: z demobilu, BW, NVA lub LWP/WP, są tanie i dają radę. Ochrona na japę (60zł), ząbki wolisz zachować.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Poleciłem wz93 ponieważ jest dużo grup AS wymaga właśnie takiego umundurowania, zaś bardzo mało jest grup w flectarnie.

Nie wiem w której części Polski się strzelasz, ale flecktarn to jeden z najpopularniejszych mundurów wśród polskich asgejów

 

Ripstop ze względy jak zwykłego bawełnianego założysz podczas deszcze robi się ciężki i długo schnie, a ripstop dużo szybciej.

A tu się zgadzam, bawełniak to tragedia :D

 

Ogólnie chodziło mi o to, że inny mundur można dostać znacznie taniej niż 200 zł za wz 93 ripstopa. Ale skoro lemanowi pasuje wz 93 to ok :)

 

@Ryzbor

To dziwne AK to jest AK-105 :*

Link to post
Share on other sites

Kałachy/G36 Boya, najlepiej SW, np AKMS, dziwne AK, AKS-74U Replika: na start wymieniasz gumkę na silikonową (35zł), uszczelnioną dyszę(30zł), kable niskooporowe (7zł)+smar miedziany na styki. Zasilanie: LiPo Turnigi Nano-Tech 11.1/7.4V 1300 mAH "stick" (maks 80zł) pod dekiel, ładowarka do lipoli (około 50zł). Mundur: flectarn flecktarn und noch ein mal flectarn (maks 100zł). Gogle: uvexy, można z okularami, polecam (60zł). Pas, szelki, ładownice: z demobilu, BW, NVA lub LWP/WP, są tanie i dają radę. Ochrona na japę (60zł), ząbki wolisz zachować.

Dzięki za dobranie ekwipunku :D Ale co do AK to raczej nie chce nic z tych rzeczy, myślę bardziej o jakieś M4

Link to post
Share on other sites

Poleciłem wz93 ponieważ jest dużo grup AS wymaga właśnie takiego umundurowania, zaś bardzo mało jest grup w flectarnie.

Nie wiem w której części Polski się strzelasz, ale flecktarn to jeden z najpopularniejszych mundurów wśród polskich asgejów

A dodatkowo myślę, że więcej jest grup bez regulaminu mundurowego lub wymagających mundurów innych niż Wuzet niż tych, które wymagają Wz. 93.

Link to post
Share on other sites

Specna Arms, Cyma, Evolution Airsoft, G36C Boyi-Dboys, jakiekkolwiek AK boyacza full sztill+drewno. Na portalu są testy emek Cymy,Evolution Airsofti GFC, SCDTV zrobiło recenzję replik Specna Arms, a na forum poszukaj sobie o kałachach i G36c. No i jest jeszcze G36c Aresa za 799zł.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Polać. Chyba bardziej się opłaca Boyacza niż Aresa brać, bo za te 400zł można niezły tuning zrobic, oczywiście chodzi o dopieszczenie GB a nie pierdyliard fps by leczyć kompleksy. LiPo to do G36C Turnigy Nano-Tech 1600 mAH 11.1v/7.4V.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

o rly? sporo biegałem ze szturmówką co miała 366 fps i uważam, że to wystarczy. Nawet w kontakcie z replikami na wypasie. Również uważam że opłaca sie brać Giete od Boyi.

 

l_isek, pomyślmy co mi może dać dopieszczenie gb bez zwiększania fps... na przykład 28 rps :)

Cóż, niektórzy sobie cenią również ładnie pracujący gb, a innym wystarczy charcząca jak gruźlik plujka.

Link to post
Share on other sites

Ok o rofie nie pomyślałem, ale w lesie ważniejszy jest zasięg. Na zbyt dużym rofie zbyt szybko traciłem magazynki;)

 

Są ludzie co biegają i 350 fps, ale to wymaga sporych umiejętności, w większości przypadków liczy się zasięg i szybka kulka.

Link to post
Share on other sites

Ja biegam z mp5 330 fps'ów w lesie i nie płaczę. Zamiast dowalić googole fps'ów można np. zainwestować w porządną komorę

hop-up, lepsze zębatki, porządną baterię i ładowarkę, odpowiedni Bore-up i dobra dysza. Potem kwestią tuningu będzie tylko wymiana sprężyny. Przypominam, że zmiana sprężyny w G36c z Boyi trwa aż 20 sekund. Żeby to zrobić wystarczy złożyć kolbę, więc fps'ów to sobie będzie mógł wpakować ile i kiedy dusza zapragnie.

 

Zapewniam cię, że jestem w stanie pokazać wiele replik 350 fpsów o zasięgu o wiele większym od 430 (mówie o maksymalnym). I nie liczy się zasięg maksymalny tylko skuteczny, a to dwie różne bajki.

 

Strzelając się jestem świadomy, że mogę dostać z 10m z 450 fpsów, ale mi tyle po prostu nie potrzeba. Najważniejsze, to dobra ochrona twarzy.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...