Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty wojskowe (ew. taktyczne) do lasu (cena do 300zł)


Recommended Posts

Stylizujesz się na jakąś konkretną jednostkę?

 

Jeżeli nie wybierz buty trekkingowe. Sam używam, jeżeli będziesz je czyścił i regularnie impregnował będą miały takie same właściwości jak wojskowe, a są wygodniejsze.

 

Jak koniecznie chcesz wojskowe to szukaj amerykańskich pustynnych, np Altama Jungle albo czegoś z firmy Bellville. Polecam także niemieckie buty bundeswehry - odbiegają wygodą od hamerykańskich, ale za to przetrwają wieki. Można je zgarnąć za śmieszne pieniądze.

 

P.S

Używane Altamy w dobrym stanie dostaniesz za 60 zł.

Link to post
Share on other sites

Ad.1 Nie

W oko wpadły mi buty bundeswehr-y i szukając ich natknołem się właśnie na te demar-y i stwierdziłem, że wyglądają one tak samo jak buty bundeswehry i teraz tylko się zastanawiam czy będą one dużo ustępować jakością wykonania tym butom BW.

PS. Dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Osobiście używam używanych Altam, i nic mi nie jest. Kwestia tego, czy kupujesz od znajomego/ w zaufanym sklepie (osobiście), czy przez internet. Dla mnie kupno butów przez internet to jakaś pomyłka. Można sobie narobić odcisków od źle dopasowanych/ za małych butów, oraz wiele innych dolegliwości, ale jak się przejdziemy do sklepu, podotykamy, oglądniemy, to nie powinno być żadnych komplikacji. Jednak przy kupnie butów przez sieć, nowych czy używanych, ryzyko chorób stóp zawsze istnieje.

Link to post
Share on other sites

Napiszę to samo, co ileś razy już pisałem ja i pisali inni. Buty podczas noszenia dopasowują się do stóp użytkownika - kupujesz buty po kimś = kupujesz buty dopasowane do jego stóp. Inną sprawą są kwestie higieniczne.

 

A pustynne buty US Army (tzw. Altamy) to dość stary model o słabej amortyzacji.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, altamy to stary model, jeszcze z lat 80', ale jak dla mnie są dosyć wygodne. Kwestie higieniczne to bardzo ważna sprawa, i dlatego wolę najpierw sam obejrzeć i podotykać buty, ocenić ich stan. Co do dopasowania - dlatego nie kupuje przez internet. W sklepie stacjonarnym mogę sam je założyć, sprawdzić czy nigdzie nie cisną i nie obcierają nogi. A co do kwestii amortyzacji Altam - tu niestety muszę się z tobą zgodzić. Jest to największy mankament tych butów jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Ja przez internet kupiłem swoje protektory i nie narzekam, są dobrze dopasowane. Kupiłem Protektor GROM Plus za 210zł. Ganiam w nich po mieście i na strzelankach, byłem też w nich na 3 dniowej wyprawie, wystarczy tylko dobra skarpeta :)

Oczywiście są też lepsze buty ale Ja jestem z nich zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Plusy są moją pierwsza parą, wcześniej miałem tylko desanty.

Skórę tylko od czasu do czasu pastą przejadę, a membranę jak się ubrudzi to wilgotną ściereczką przecieram.

Jakoś szczególnie o nie nie dbam ale w sumie też nie mam ku temu powodów. Raz mi się zdarzyło brodzić w nich w błotnej kałuży ale bez jakiś większych konsekwencji, dobrze je wysuszyłem i wypastowałem.

Mam je dopiero od września to nie przeżyły za długo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...