Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochrona zębów (Safejaw)


Recommended Posts

Hej,

używałem czegoś podobnego na zajęciach Krav Maga (standardowego, nie indywidualnego). Generalnie nie widzę dla tego zastosowania w ASG.

Po pierwsze, ochraniacz na jedną szczękę tak na prawdę chroni zęby przed uszkodzeniami od uderzenia zębami (jedna szczęka o drugą). W wypadku kulki wpadającej do ust dolne zęby będą niechronione. Ochraniacz na obydwie szczęki utrudnia z kolei oddychanie i mówienie.

Po drugie masz coś w ustach więc mówienie staje się trudne i stajesz się niezrozumiały dla innych.

Po trzecie nie wyobrażam sobie chodzenia z tym cały dzień, bo jest to po prostu nie komfortowe (inne ułożenie szczęk, zbierająca się pod tym ślina itd.).

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z technikiem tej firmy i podobno wersja extreme, posiada dodatkowe wzmocnienie w postaci wzmocnienia z twardego tworzywa.

 

Nie kosztuje to majątku to pewnie za jakiś czas kupie i zdam relacje, niestety miałem już przykrą sytuacje i nie chce drugi raz wypluć kawałka zęba, a do maski stalker totalnie nie mogę się przyzwyczaić ...

Edited by sirdagor
Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z technikiem tej firmy i podobno wersja extreme, posiada dodatkowe wzmocnienie w postaci wzmocnienia z twardego tworzywa.

 

Nie kosztuje to majątku to pewnie za jakiś czas kupie i zdam relacje, niestety miałem już przykrą sytuacje i nie chce drugi raz wypluć kawałka zęba, a do maski stalker totalnie nie mogę się przyzwyczaić ...

 

Na forum był temat, w którym ktoś pokazywał jak doszył kawałek tej metalowej siatki do arafatki (albo czegoś podobnego) tak żeby zasłonić zęby. Może zastanów się nad takim rozwiązaniem :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Testowałem już:

 

Maskę stalker V2 - Chyba najlepsza ochrona spokojnie wytrzyma 550 FPS z przyłożenia, niestety trudno złożyć się w niej do strzału, podobno podwyższenie optyki pomaga ... (Używam tego do CQB, ale nie wyobrażam sobie zrobienia w tym 20 km ...)

 

Arafatka/Szal snajperski - Nie ochroni twoich zębów nawet z metalową wstawką, często rozwiązuje się i zsuwa trudno ją utrzymać w dobrej pozycji przy dłuższych scenariuszach.

 

Standardowy ochraniacz bokserski - powinien spełnić swoje zadanie o ile nie dostanie się 500+ FPS z przyłożenia, niestety potrafi niespodzianie zsunąć się, skutecznie niemożliwa komunikacje no i przy okazji można się zapluć ....

 

Do sprawdzenia zostały jeszcze maski przeciwpyłowe/lakiernicze podobno mają dobrą wentylacje ...

 

OFF czytałem ten temat moim zdaniem trudno, będzie tego używać w boju, przez arafatkę zaparują ci okulary/google a kawałek siatki zsunie się i nieszczęście gotowe ...

Link to post
Share on other sites

Od dłuższego czasu widuje się dodatki do hełmów (przyłbice?), które można doczepić, a potem zasuwać ten kawał tworzywa w razie potrzeby. Może ktoś posiada, posiadał?

 

Temat tyczy się ochrony zębów, więc może ten post nie zostanie uznany za off-top :icon_lol: Niby grubo owinięta szalo-kominiarka też coś daje, na szczęście nie miałem jeszcze okazji by się o tym przekonać, ale nie śpieszno mi do tego.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Test przeprowadzony na szybko

  • Odległość strzału ok 5 m
  • Prędkość 550-560 FPS
  • Szal snajperski us army (Orginał)
  • 5 strzałów kulki 0.28 G&G
  • Szal złożony (4 warstwy)

erhrn6.jpg

6tipea.jpg

 

Wyniki możecie zinterpretować sami ...

 

W tym roku po raz pierwszy widziałem na własne oczy, że replika potrafi rozerwać ripstop.

 

Aby nie odbiegać od tematu złożyłem zamówienie, pod koniec przyszłego tygodnia powinienem mieć ochraniacz.

Edited by sirdagor
Link to post
Share on other sites

Testowałem już:

 

Maskę stalker V2 - Chyba najlepsza ochrona spokojnie wytrzyma 550 FPS z przyłożenia, niestety trudno złożyć się w niej do strzału, podobno podwyższenie optyki pomaga ... (Używam tego do CQB, ale nie wyobrażam sobie zrobienia w tym 20 km ...)

 

Arafatka/Szal snajperski - Nie ochroni twoich zębów nawet z metalową wstawką, często rozwiązuje się i zsuwa trudno ją utrzymać w dobrej pozycji przy dłuższych scenariuszach.

 

Standardowy ochraniacz bokserski - powinien spełnić swoje zadanie o ile nie dostanie się 500+ FPS z przyłożenia, niestety potrafi niespodzianie zsunąć się, skutecznie niemożliwa komunikacje no i przy okazji można się zapluć ....

 

Do sprawdzenia zostały jeszcze maski przeciwpyłowe/lakiernicze podobno mają dobrą wentylacje ...

 

OFF czytałem ten temat moim zdaniem trudno, będzie tego używać w boju, przez arafatkę zaparują ci okulary/google a kawałek siatki zsunie się i nieszczęście gotowe ...

Kawałek siateczki metalowej w kominiarce raczej sie nie powinien zsunąć.. Moim zdaniem to powinno być całkiem dobr rozwiązanie :)
Link to post
Share on other sites

Cześć, ja również nie mogłem się przyzwyczaić do stalkera i podpatrzyłem fajne rozwiązanie na jednym z francuskich filmików.

 

Tutaj cały temat o tym: http://forum.wmasg.pl/topic/125455-ochrona-zebow/

 

A oto efekt końcowy (zakładany pod szalokominiarkę): https://plus.google.com/photos/115581179669779135960/albums/5665605290532644273/5753888478161160610?banner=pwa&authkey=CM7d-oHHhpfjAg&pid=5753888478161160610&oid=115581179669779135960 Nic się nie zsuwa ani nie przemieszcza.

 

Pozdrawiam

Kocur ;)

Link to post
Share on other sites

Kawałek siateczki metalowej w kominiarce raczej sie nie powinien zsunąć.. Moim zdaniem to powinno być całkiem dobr rozwiązanie :icon_smile:

 

Też stosowałem kawałek siatki (oczywiście krawędzie zabezpieczone żeby nie haratało twarzy) pod arafatą. Wystarczy dobrze zawiązać arafatę i się trzyma, a odkąd mam hełm i gogle to dodatkowo "łapię" arafatkę przy nosie goglami.

Link to post
Share on other sites

Byłoby w sumie ciekawą alternatywą do masek typu stalker i kominiarek, raz, że nie zaparują okulary, a dwa w stalkerze nie potrafię złożyć się do strzału mając nisko zamontowaną optykę, a wysokie mnie nie rajcują.

Z jakiego to materiału jest wykonane? Znaczy się chociaż trochę elastyczne? Czy sztywne totalnie?

Zasłania duże pole widzenia? Na zdjęciach wygląda, że w znacznym stopniu może przysłaniać okulary.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hmm... Temat ciekawy i że jestem "na czasie" jeżeli chodzi o ochronę zębów, to polecam udać się do dentysty, wziąć wycisk pod szynę na zęby. Osobno na górne i dolne. Koszt 400 PLN, można normalnie mówić, jeść i pić. Całość jest gotowa w godzinę. Polecam ponieważ można zaoszczędzić baaardzo dużo kasy, jak się pechowo załapie kulkę w zęby :)

Link to post
Share on other sites

Hehe :) Patrząc na to od strony ekomomii KAŻDA inwestycja w ochronę zębów jest opłacalna :) Można się męczyć w masce "za 30 zeta", albo odwiedzać dentystę za trzykrotność średniej krajowej :) Szkoda że tego wcześniej nie wiedziałem, ale "mądry Polak po szkodzie"... Więc okazało się, że najdroższym moim sprzętem do ASG są... Korony zębowe i implant :) Dlatego uważam że 400 PLN to mały, ekonomiczny "pierdzik" :) Dobrze że jest taki temat, ponieważ wielu ludzi zaoszczędzi kasę, wspierając PKB przez wydanie pieniędzy na ochronę zębów :)

Link to post
Share on other sites

Panowie - maskę stalker da się giąć i kształtować. Wystarczą kombinerki, młotek i suszarka do nagrzewania drutów (żeby je uplastycznić). Maskę gniemy tak, by nam pasowała, krawędzie odginamy kombinerkami by nie wadziły o okulary a dół z materiału obcinamy przy siatce. Na milisimie zakładałem maskę do nocnego szturmu. W dzień chodziłem bez.

 

Widziałem też rozwiązanie - maska siatkowa zintegrowana z Bowman`em.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...