Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uzbrojenie na początek zabawy z ASG


Recommended Posts

Witam,

Dopiero zaczynam swoją przygodę z ASG, sporo na necie poczytałem i co do broni nie mam wątpliwości. Jedyne z czym mam problem to dobór ochrony ciała.

Nie wiem dlaczego ale ja bardziej skłaniam się w stronę maski, aniżeli gogli/okularów i czegoś na szczękę. Mam też pytanie, czy nie będzie trzeba kupić jakiejś osłony na tył głowy, szyję i czy ochraniacze na kolana i łokcie są potrzebne.

Zdaje się na waszą opinię, nie chcę ze strzelanek później wyjść poszkodowany :)

Link to post
Share on other sites

Nie słyszałem nigdy o czymś takim jak airsoftowa ochrona na tył głowy. Możesz se kask/hełm kupić najwyżej - moim zdaniem w lesie zbędny, za to w budynkach może się przydać. Nie doradzę ci żadnego kasku ani hełmu, bo się na tym nie znam.

Jak się boisz o szyjkę to się owiń arafatką/szalokominiarką i gitara.

Ochraniacze na kolana bardzo się przydają, aczkolwiek nie są 'must have' od samego początku. Nie musisz ich od razu mieć.

Ochraniacze na łokcie moim zdaniem mają sens tylko w budynkach.

 

Ogólnie to z twojego postu wynika, że postrzegasz airsoft jak coś ekstremalnie niebezpiecznego, co jest dalekie od prawdy :D.

Airsoft jest znacznie mniej niebezpieczny i bolesny niż ci się wydaje.

Link to post
Share on other sites

Hej,

przechodziłem ten temat dosłownie tydzień temu. Problem jest taki, że większość masek to zabawki, a nie ochrona (mam tu na myśli przede wszystkim oczy). Pod opisami są odpowiednie klauzule informujące o tym i zwalniające sklep z odpowiedzialności). Skończyłem na takim zestawie:

Maska:

http://azteko.pl/stalowa-maska-ochronna-stalker-woodland-generacja-p-2131.html

Gogle:

http://azteko.pl/mfh-gogle-thunder-deluxe-czarny-p-4590.html

 

Te 2 rzeczy nie kolidują ze sobą i chronią praktycznie całą twarz

Link to post
Share on other sites

W ogóle skąd mit że coś Ci się stanie podczas zabawy w Airsoft ? gogle- podstawa, ale nie bawmy się w ochronę szyi i tyłu głowy... ucha Ci nie urwie, jak coś to hełm kup... chociaż to i tak zbędny ciężar... wystarczyłaby nawet czapka skoro aż tak się boisz o uszy, a co do maski, też uważam za zbędną, jeśli strzelasz się jakoś konkretniej to właściwie zawsze obowiązuje minimalna odległość z jakiej strzał można oddać... ja używam samych gogli i od ponad roku nic mi się nie stało, jak dostaniesz w gołą twarz zostaje mniej więcej podobny ślad do pryszcza, tyle, i po strachu :)

Link to post
Share on other sites

Firma MFH nie ma atestu na gogle. Maska dokładnie taka tyle że szukaj firmy TMC te sygnowane ACM mogą nie wytrzymać kształtowania.Taka maska ochroni ci też uszy.

A w zasadzie jak się boisz to Michał z DeltaShopu niedawno sprowadził maski pełno twarzowe ( o takie http://deltashop.pl/pl/maski-ochronne/1205-pelna-maska-im-od.html ) tyle że są mało wygodne a i tak trzeba założyć pod nie okulary ochronne.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za wszystkie wypowiedzi. Ale jaki zestaw gogle + maska byłby dobry (wystarczający na ~350 fps), ale tańszy?

I jaką mam pewność, że zestaw będzie pasował?

 

PS. Nie chcę mieć później ułamanych zębów :icon_smile:

Edited by MuFFes
Link to post
Share on other sites

jeśli strzelasz się jakoś konkretniej to właściwie zawsze obowiązuje minimalna odległość z jakiej strzał można oddać...

Rzekł wielce doświadczony, na forum od pół roku. Te Twoje "właściwie zawsze" w moim przypadku oznaczało może ze trzy czy cztery strzelanki na których było ZALECENIE (nie obowiązek) mówienia "dostałeś" do osoby, która była blisko i nie mogła strzelić do mówiącego (np. była tyłem), ale nigdy nie brałem udziału w strzelance gdzie nie mogłem strzelić z metra. Edytuj: nie mówię, że takie się nie zdarzają, ale proszę tu nie pisać tak jakby 99% strzelanek miało "minimalną odległość strzału".

W każdym razie. Oprócz ukruszonego zęba (którego de facto na własne oczy nie widziałem, ale zdarzył się w mojej ekipie) nie zdarzyła się żadna inna poważna kontuzja od kulki. Było sporo siniaków, może pare razy krew pociekła (w ilości paru mililitrów - to nie był żaden wielki krwotok). Więcej obrażeń (ale też małego kalibru) było od gałęzi, ścian budynków i innych badziewi, które mogą podrapać

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

I na 350fps to świat i ludzie. Poza tym jakieś nakolanniki (mogą być nieprofesjonalne) bo akurat klękanie na betonie gruzie czy szyszkach jest mało przyjemne. A i rękawiczki z palcami (trafienie w palec zadziwiająco mocno boli). Mogą być rowerowe bez problemu, a w zasadzie każde jakie masz będą dobre.

A i jeszcze jedno. Nie kupuj pod żadnym pozorem chińskich kopii znanych okularów czy gogli. Kupuj tylko atestowane oryginały. Mogą być używki. Na aledrogo u użytkownika Zielona Pantera znajdziesz duży wybór używanych oryginalnych gogli w mocno przyjaznych cenach.

Link to post
Share on other sites

arend, to teraz ja się odnośnie moich MFH. W jednym ze sklepów znalazłem info, że mają klasę wytrzymałości B (kierowałem się poradnikiem z WMASG odnośnie tych klas) :http://www.vest.pl/product-pol-7027-Gogle-militarne-MFH-THUNDER-DELUXE-Czarne-2-zamienne-szybki.html

 

Ale po twoim poście już zgłupiałem i nie wiem czy są bezpieczne, czy nie...

Link to post
Share on other sites

Ja tam ma uvexy i-vo i maske od TMC, tą pełną po nos i z zasłoniętymi uszami. Miodzio. Jednak teraz wybrałbym jakieś inne okulary. Np ESS Ice, albo Suppressor. No i masz komplecik. Ja chyba tą maskę wyrwałem ostatnią z gunfire i to w dodatku w UCP, bo innych nie było, ale ten skrawek materiału jest tak mały, ze nie widać różnicy :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...