Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w wyborze kamizelki - konkretne modele


Recommended Posts

Witam, od dłuższego czasu zbieram się z kupnem kamizelki dla siebie. Przejrzałem dużo tematów z opiniami, poczytałem, popatrzyłem w sklepach, podpatrzyłem na fotach. Wybrałem kilka kamizelek i teraz proszę o pomoc która będzie z nich najlepsza, lub proszę o podanie jakiejś w podobnej cenie ;)

Kamizelka najchętniej żeby była w kolorze olive, lub podobnym najbardziej pasującym do munduru wz.93 oraz repliki g36k. Musi zasłaniać brzuch i plecy, dobrze jak również boki będzie :) Chciałbym w niej przenosić jakieś 4 magi do g36, medic poucha i cargo, może jeszcze jakąś ładownice. W niedalekiej przyszłości chcę do niej dokupić atrapy płyt sapi (te z allegro, dokładnie te: http://allegro.pl/plyty-balistyczne-sapi-wszystkie-rozmiary-i3600272826.html), później camela. To chyba wszystkie z wymagań, teraz modele które upatrzyłem ;)

- http://gunfire.pl/product-pol-1152194007-MBSS-Plate-Carrier-Ranger-Green.html

- http://gunfire.pl/product-pol-1152197069-Kamizelka-taktyczna-typu-Plate-Carrier.html

- http://gunfire.pl/product-pol-1152196006-Kamizelka-MBSS-Plate-Carrier-z-ladownicami.html

- http://gunfire.pl/product-pol-1152197064-Kamizelka-ochronna-typu-Plate-Carrier.html

Z góry dzięki za wszelką pomoc ! ;)

Link to post
Share on other sites

Z mojego punktu widzenia obciążanie się płytami balistycznymi nie ma wielkiego sensu, chyba że dla lansu, szpanu i potu ale jeśli chcesz nic nie stoi na przeszkodzie.

Jeśli miałbym wybierać z tych które pokazałeś, brałbym którąś z "gołych" i oporządzenie (ładownice, cargo itp) konfigurował według własnych potrzeb. Którą z nich wybrać to już sprawa indywidualna, na Twoim miejscu wybrałbym się do sklepu stacjonarnego myślę, że w Katowicach jakiś się znajdzie, tu masz związany temat i po prostu przymierzył, w której będzie Ci najwygodniej.

Link to post
Share on other sites

Ok, chyba wezmę PC od Condora, tylko mi jeszcze powiedzcie jak z wytrzymałością tych materiałów, co lepsze, cordura czy nylon? Co do przymierzania to będę niedługo we Wrocławiu to tam przymierze i popatrze. Aha, i patrząc na ładownice widzę że w niektórych pisze że materiał to kordura (tak, przez K), a w opisie że cordura1000D albo nic o materiale w opisie nie pisze. Któremu ufać?

Link to post
Share on other sites

Dzięki, zupełnie o miwo zapomniałem :icon_biggrin: Co sam sądzisz o produktach miwo oraz o tym (http://www.miwo-mili...-owa-PC-4-ORLIK)? i orientujesz się może który rozmiar płyty byłby najlepszy dla kogoś o wzroście 175cm? Cordura od miwo porządna czy jakaś chińszyczyzna jednak? I jaki kolor będzie najlepiej pasował do wz93 i marpatu? Czy lepiej poprostu się nie pieprzyć i wziąć wuzete a przy zakupie innego munduru do niego kamizelke pod ten kamuflaż aby "wszystko było takie same"? Sorki, że tak sram pytaniami ale chce poprostu dobrze kupić :)

Edited by tadeuz
Link to post
Share on other sites

Ja nigdy więcej nic z Praszki nie zamówię. Miałem ich szpej, kolory były z dupy (brałem WZ 93, dostałem srakę praptaka na dywanie z liści), kompletnie co innego niż we wzorniku. Cordura nie była cordurą tylko jakimś rodzimym corduropodobnym wynalazkiem...

Link to post
Share on other sites

@Nath, nie miałem złych doświadczeń z Miwo-Praszka, przeciwnie z Miwo-Lubliniec.

 

@Tadeusz, te kamizelki mają regulację zarówno długości, jak i szerokości (obwodu), a jeśli chodzi o kolor, to radziłbym "oliv", pasuje do każdego kamuflażu, jest uniwersalny, wcale nie musisz mieć kamizelki w kamo munduru.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za wszelką mi udzieloną pomoc :D Zdecydowałem się na pc-4 orlika od praszki :)

@Nath Czytałem dużo opini o Praszce i Lublińcu, o Praszce same dobre a Lublińcu mieszane. Może pomyliłeś sklepy?

Jeszcze raz wielkie dzięki, pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dla mnie zbyt rozbudowana, wolę Chesta ale to już subiektywne odczucie. Ta wybrana przez Ciebie ma tę zaletę, że na dużej powierzchni można umieścić dużo ładownic i kieszeni ale dla mnie ma tę wadę, że nieco krępuje ruchy.

Co do firm, uważam, że Praszka ma lepszą kolorystykę, bardziej powtarzalną i generalnie "mocniejsze" szycie i solidniejsze wykończenie, a Lubliniec ma szerszy asortyment.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Możesz w nich poruszać się do przodu, do tyłu, a nawet w boki.

 

Obie konstrukcje sa podobne, raczej do stosowania na balistykę. KP-12 jest większe, co niekoniecznie musi być zaletą. Może bowiem przeszkadzać wyższym osobnikom.

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites

Nie miałem z nimi do czynienia, ale z fotek można wywnioskować, że KP-9 ma pozostawioną z przodu większą niewykorzystaną przestrzeń, a to - według mnie - wada dla szturmana. Natomiast może być zaletą dla snajpera, który znaczną ilość czasu "wyleguje" się na brzuchu. :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

KP-9 miałem w początkach zabawy w ASG. Po prawdzie, tak ni pies, ni wydra.

 

KP-8 (czyli z grubsza to samo, tylko bez panelu "plecowego"... czy raczej - nerkowego) to w sumie dość rozbudowany split-chest rig. Z typowymi wadami i zaletami takiego rozwiązania.

 

KP-9... poza chlebakiem i tak nie bardzo jest co na nerkach montować, a współpracy w dużym plecakiem (małego wtedy nie miałem, i uważałem, że nie potrzebuję - młody byłem i głupi. Ale podejrzewam, że małemu plecakowi też nie ułatwi życia...) wcale nie ułatwia. A camela i tak musisz nosić na jego własnych szelkach.

KP-9 to nieporozumienie jest.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi bardziej o to, którą kamizelkę wybrać na początek. Tak, żebym mógł później dopasować ją "pod siebie", zbytnio nie krępowała ruchów i nie rozpadła się po kilku strzelankach. Nie muszą być to oczywiście te 2 modele. Może być coś innego ale w systemie molle.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Edited by kamillo1824
Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Zastosowałem się do 3xP dlatego też zadałem to pytanie tutaj. Tamten temat także przeczytałem. Mój budżet przeznaczony na to to 600-800zł (ofc na koszta składają się też ładownice i reszta kieszeni).

 

EDIT:

Niestety krucho z odpowiednimi sklepami w Elblągu.

Edited by kamillo1824
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...