Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń szczególnie niebezpieczna, a FMG


Recommended Posts

Witam.

 

Wczoraj wpadł do mnie znajomy z pytaniem czy mu nie zamówię FMG do jego Glocka. No i wywiązała się, dyskusja czy takie coś jest legalne u nas w ogóle. W związku z:

(Dz. U. z dnia 22 marca 2000 r.)

 

Na podstawie art. 10 ust. 5 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. Nr 53, poz. 549) zarządza się, co następuje:

 

§ 1.Bronią szczególnie niebezpieczną jest:

(...)

2) broń palna wytworzona lub przerobiona w sposób pozwalający na zatajenie jej przeznaczenia lub ułatwiający jej skryte używanie, a także broń palna imitująca innego rodzaju przedmioty,

 

Miał ktoś do czynienia z podobnym tematem? na bron.iweb znalazłem tylko temat sprzed 5 lat i są tam tylko domysły, ale chyba już wiadomo coś więcej?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze sięgnąć trzeba do ustawy - nie do zarządzenia (?) Art. 10 ust. 5 ustawy o BiA: Pozwolenie na broń, o którym mowa w ust. 1, nie może być wydane, z zastrzeżeniem art. 29 ust. 2, na broń szczególnie niebezpieczną w postaci:(...) broni palnej wytworzonej lub przerobionej w sposób pozwalający na zatajenie jej przeznaczenia, a także broni imitującej inne przedmioty.

 

Po drugie z tematem bezpośrednio się nie zetknąłem, ale nie mam najmniejszych wątpliwości, że FMG będzie mieścił się w powyższej kategorii. Ewentualnie można wysłać pismo z zapytaniem do organu, który wydał dane pozwolenie. Nie będzie miało ono żadnej mocy prawnej (i będzie powieleniem tego co napisałem wyżej), ale z praktycznego punktu widzenia to najbardziej miarodajne źródło "informacji" w tej mierze.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Jakby nie patrzeć to FMG podpada pod zacytowany przez autora artykuł/paragraf/punkt.

O ile dobrze pamiętam to w niektórych stanach USA FMG podpada pod AOW (Any Other Weapon) i potrzeba na nią zupełnie innych zezwoleń.

Co ciekawe pod AOW podpada u nich broń małokalibrowa i małych gabarytów, która jest włożona do specjalnej kabury, która imituje portfel. Aby było śmieszniej to jak się broń wyciągnie z takiej kabury to już nie podlega ona tym przepisom. Dopiero noszenie/przenoszenie broni w takiej kaburze wymaga zezwoleń.

 

Z tymi pytaniami do WPA to różnie bywa bo oni sami w różnych województwach różnie potrafią interpretować przepisy tej samej ustawy.

Link to post
Share on other sites
Skąd ty chcesz to FMG zamówić? Bo chyba nie ze stanów (ITAR).

 

Na jakieś niemieckiej stronie z używaną bronia. Podobna z wyglądu do ebay. Jak zobaczę ziomka to go spytam, bo nie trzymam historii przeglądarki i nie umiem tego teraz znaleźć ; ] Ja mam poprostu konto na PayPalu, dlatego jestem w to zamieszany.

 

 

No cóż, może lepiej dla społeczeństwa, że nie może mieć tej broni xD

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien, że możesz dokonać płatności przy jednoczesnym wystawieniu dokumentów na kolegę?

Pamiętaj, że w grę wchodzi zakup broni, na którą potrzeba zezwolenia + zgoda przewozowa z Niemiec.

 

Na bron.iweb.pl znajdziesz temat odnośnie zakupów egun.de.

Uważaj, abyś nie wpakował się w nielegalny zakup broni jeżeli papiery nie będą wystawione na Ciebie, a na kogoś innego.

O pomyłkę w druku u niemiaszków nie trudno, a z tego co można znaleźć w sieci to i u nich zdarzają się oszuści czy też totalne łamagi więc z wystawieniem papierów czy wysyłką do Ciebie może nie być dla nich problemem.

Link to post
Share on other sites

Tak to ta strona :P

 

Nie znam niemieckiego ni kszty, więc nie wiem on miał to obgadać w tym satanistycznym języku z kolesiem, ale chciał się najpierw upewnić czy może to legalnie wwieźć i używać. Więc już chyba sprawa załatwiona i się w nic nie będę pakować :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...