Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ALICE - Jakie są inne uniwersalne systemy montażu?


Recommended Posts

Pytanko dot. sposobu montowania kieszeni itp na kamizelkach, pasach...

 

Jakie są inne uniwersalne systemy montażu?

 

Wszędzie widzę tylko metalowe spinki ALICE, dobry to i solidny wynalazek, ale domyślam się że nie najnowszy, no i też ma swoje wady.

 

Cytując za kamizelki.prv.pl:

W naszych wyrobach zastosowaliśmy dwa systemy modułowe: 25mm i 20mm.

System 25mm składa się z taśm 25mm przyszytych równolegle do siebie. Daje to kompatybilność z większością elementów systemu modułowego MOLLE.

System 20mm składa się z taśm 20mm przyszytych równolegle do siebie. . System ten jest kompatybilny m.in. z wyrobami MIWO-MILITARY, JANYSPORT, ALICE

 

Tylko że wszędzie mogę dostać klipsy do Alice, natomiast pozostałych systemów montażu nawet zdjęć nie widziałem.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Bo MOLLE to nie są żadne metalowe zapięcia. MOLLE składa się tak jakby z dwóch części : pierwszą stanowią systemy nośne (czytaj różnego rodzaju kamizelki) a drugą elementy (czytaj ładownice, torby cargo, chlebaki) wyposażone w pasy umożliwiające zamontowanie ich na systemach nośnych. Tyle. Tak wogóle to radze poczytać o systemie MOLLE bo w sieci jest tego od groma.

 

Montaż elementów w systemie MOLLE jest dziecinnie prosty. Ładownice i całe tatałajstwo montuje się poprzez przeplatanie pasów( które są ich integralną częścią) przez pasy poziome umieszczone na stałe na systemach nośnych.

Link to post
Share on other sites
są jeszcze systemy palls-> czyli podwójne taśmy kompatybilne i z molle i Alice.

 

PALS czyli Natick Snap to mocowanie uzywane w oporzadzeniu MOLLE panie kapral...

 

eeee, to mea culpa, coś mi się pomieszało.

nevermind. chodzi mi zresztą o te podwójne taśmy tak jak w maxpedition.

I weź już nie mó takim karzącym tonem :cry: :cry: :cry:

Link to post
Share on other sites
są jeszcze systemy palls-> czyli podwójne taśmy kompatybilne i z molle i Alice.

 

PALS czyli Natick Snap to mocowanie uzywane w oporzadzeniu MOLLE panie kapral...

 

A tu chodzi o sam sytem taśm calowych ?? czy o typowy sytem MOLLe gdzie doszyty jest także pasek z napem do polaczenia calości?

 

Pytam się bo nie wiem jak ugryżć np. produkty Tactical Tailor

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...