Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RUGER MK1 Carbine


Recommended Posts

Witam

Mam pytanko czy wogule istnieje taka broń palna przeszukalem google i nic nie znalazlem.

Jezeli tak to mile widziane fotki.

Rowniez jak macie jakies fotki przerobionych wersji tej broni to tez bym poprosil (chodzi mi o dluga wersje)

 

Pozdrawiam

KyNiO

Link to post
Share on other sites
Mam pytanko czy wogule istnieje taka broń palna przeszukalem google i nic nie znalazlem.
W zasadzie jest to przebudowany na karabinek pistolet .22LR Ruger Mk I/II. Dostawna kolba, przedłużona lufa, dodatkowe łoże. Czy takie dziwactwo mogło zaistnieć w rzeczywistości? Jak najbardziej, Amerykanie mają różne dziwne pomysły. Czy zaistniało? Nie wiem.
Link to post
Share on other sites

Nie sadze zeby ruger i luger mialy cos wiecej wspolnego niz podobnie brzmiaca nazwe i podobny wyglad luger ma calkowicie inny zamek, a wyzutnik lusek znajduje sie u gory zamka a nie po jego boku tak ja ma to miejsce w rugerze. A chyba najbardzie istotna roznica jest to ze luger jest kalibru 9mm a ruger to malokalibrowy 22lr czyli 5,6 mm. Moge sie oczywisice mylic bo historii rugera zbytnio nie znam, ale takie mam odczucia i spostrzezenia.

Link to post
Share on other sites

Na google nie ma, na ruger.com nie ma, czyli nie istnieje. Osobiście podejżewam że gdy japońce zrobili replikę pistoletu i zauważyli jaką ma ona moc, postanowili zrobić też z niej karabinek.

 

Co się tyczy podobieństwa do lugera - jest ono całkiem zamierzone. Zainteresowanych zapraszam do lektury.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...