Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mikroprocesorowa ładowarka LiPo GFC Energy za 40 zł


Recommended Posts

Witam.

 

1. Mam kilka pytań a główne pytanie odnosi się do tej http://gunfire.pl/pr...GFC-Energy.html ładowarki. Jest ona warta swojej ceny ? Opłaca się ją kupować ? Czym się różni od np. Power Bean Sergeant.

 

2. Zastanawiam się nad kupnem Imaxa B6 (jeśli ta za 40 zł będzie ok to może na jakiś czas wezmę tego GFC) http://allegro.pl/la...3623338617.html - i czy ten IMAX to prawdiwy IMAX a nie jakaś podróbka.

 

3. Słyszałem że imaxa B6 można zasilać przez zasilacz PC, prawda to ? Zrobienie przejściówki to nie żaden problem. Na linii 12V mam 50A a sam zasilacz ma 630W więc spokojnie starczy (tym bardziej że to markowy Thermaltake).

 

4. http://allegro.pl/ak...3631939116.html - czy ta TURNIGY się nada (25C) czy lepiej http://allegro.pl/li...3622083160.html która ma 25-50C ?

 

edit: dodanie 4 pytania

Edited by jakub113a
Link to post
Share on other sites

Ad. 1,2,3 tu masz oryginał z zasilaczem http://allegro.pl/skyrc-pl-oryginal-imax-b6-zas-15v-4a-lipo-gw-i3608243013.html oraz bez zasilacza http://allegro.pl/skyrc-pl-ladowarka-imax-b6-oryginalna-lipo-fv-gw-i3626749261.html od polskiego dystrybutora.

AD. 4 Sprawdź jaką masz końcówkę kabla w replice (tamiya, T-deans, xt-60) i czy pasuje gabarytowo wybrana bateria. Obydwie są dobre. Ja bym brał z zwiększą pojemnością.

Link to post
Share on other sites

Ad 3. Możesz użyć zasilacza z komputera.

Nie kupuj przejściówki. Przerób kable przy replice, na złącze takie jakie masz przy baterii. Mniejsza ilość kabli do upchania i dodatkowo zmniejszą się opory w układzie zasilania. Złacze T-deans to raptem 2,50 zł a przejściówka 12 zł.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Mogę powiedzieć tyle po 3 miesiącach użytkowania zauważyłem

1.Idealnie nadaje się do ładowania pakietów 1,2,3 ale tylko tych słabszych 7v przy 11v chodzi jak czołg i grzeje się jak reaktor z Czarnobyla

2.Podobno jest kompatybilna z REDOXEM nie widzę tych zależności gdyż nie wyświetla mi poziomu naładowania battek Redoxa zato idealnie gfc śmieszniejsze podobno to produkuje jedna i ta sama firma

3.Balanser działa i to bardzo dobrze

Link to post
Share on other sites

Miałem ją od grudnia do wczoraj, ładowała tak jak powinna.

Wczoraj niestety, 'zamota' wygrała nad rozumem, wcisnąłem wtyczkę odwrotnie, efekt taki że jedna dioda strzeliła i zaśmierdziało spalenizną, do wywalenia. Baterii raczej nic się nie stało..

Generalnie nie mam się do czego przyczepić, za krótko używałem żeby stwierdzić czy coś złego robiła aku.

Ale teraz kupię coś lepszego, tą kupiłem razem z replika żeby w ogóle strzelać.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Na pudełku masz opis ;)

Stan czuwania: zielona dioda z migającym czerwonym kolorem

Ładowanie: czerwony zamieniający się kolejno na zielony w zależności od stanu naładowania

Pełna: wszystkie zielone diody.

 

Wie ktoś może co oznacza jeśli dioda "cell3" miga na zielono i czerwono, "cell2" jest zielona, a "cell1" czerwona? Miganie w trakcie ładowania nie zostało wspomniane przez producenta :/

Link to post
Share on other sites

Stanowczo odradzam kupno tej ładowarki. Mi raz załadowała poprawnie pakiet 11.1 (Turnigy Nano-Tech), potem zamiast 3 diod ładowania świeciły się dwa. Bateria spuchła. Ponadto ładowarka piszczała, a raz włożony wtyk balansera trzeba było siłą wyrywać. Bateria (80zł) i ładowarka (40zł) zniszczone. Wniosek: dozbierać i kupić sobie Redox Alpha/Beta lub Imaxa B6.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Baterię jak i ładowarkę trzeba umieć używać, a co ważniejsze czytać instrukcję.

Większość nie radzi sobie z prostą instrukcją:

Zielona dioda - naładowane

Czerwona - ładuje

Migająca - nic nie robi

 

I wielki płacz, że popsuło baterie? Z B6 to już całkowicie polegniecie przy instrukcji.

 

Według mojej opinii nie ma sensu kupować ładowarki za 150+ do jednego aku. Jest to całkowicie nieopłacalne. Albo zrzutka z kimś w teamie.

Ładowarka GFC, Redox czy inne są dedykowane właśnie dla tych co mają jedno aku, a nie chcą wydawać dodatkowych 100zł

 

Kupujecie ładowarkę

Podłączacie do prądu

Mają migać wszystkie 3 diody i ma cicho chodzić

Jeżeli nie spełnia wymagania j.w. to coś jest nie tak (kontakt z sklepem i wymiana)

Podpinacie aku mp 11,1 i mają świecić wszystkie 3 diody na czerwono (o ile oczywiście nie jest naładowana)

Czekamy, aż wszystkie zapalą się na zielono

Odpinamy i jedziemy :)

 

Jest to proste ! Nawet w obcym języku można się połapać, ale jak nie radzicie sobie z najprostszą w obsłudze ładowarką to nawet nie rzucajcie się na droższe.

Link to post
Share on other sites

 

Według mojej opinii nie ma sensu kupować ładowarki za 150+ do jednego aku. Jest to całkowicie nieopłacalne.

 

Nie rób ludziom wody z mózgu.

Imax B6 ma ten atut, że naładuje LiPo, aku od np. pilota od telewizora czy zabawki dzieci albo akumulator samochodowy zimą jak padnie.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Jak ktoś kupi imaxa albo redoxa (praktycznie to samo) to z pewnością przyda mu się do innych celów oprócz ładowania batki do repliki i jeszcze się okaże, że wyjdzie na + nie kupując miliarda ładowarek na zasadzie "do konkretnego celu jedna". A z tymi ładowarkami każdy sobie poradzi jeśli ma chęci bo wszystko jest intuicyjne a ustawienia ładowania można zapisać i tylko później wczytywać.

Edited by a5d4f1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...