Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wasze opinie o PBB warto czy nie?


Recommended Posts

Witam

Jestem nowy na forum i uznałem, że jest to odpowiedni dział na przedstawienie. Mam na imię Marek dotychczas nie miałem zbyt wielu doświadczeń z ASG natomiast grałem niegdyś w Paintball przez blisko 3 lata, ale wtedy byłem tylko biednym licealistą zabawa robiła się coraz poważniejsza, koszty rosły aż w końcu rodzice zakręcili kranik, ale to już dawne dzieje. Tyle tytułem przedstawienia się przejdę teraz do nurtujących mnie kwestii.

Chciałbym kupić replikę do CQB i wpadły mi w oko repliki z nieszczęsnym pbb nawet nie przez fakt, że zamek się rusza, ale uwaga proszę nie śmiać, podoba mi się dźwięk jaki wydają. Na pewno część z Was zaraz napisze, że do cqb nie warto kupować pbb dla dźwięku bo lepiej będzie gdy mniej będzie mnie słychać.Jestem świadomy oczywistych minusów typu większy pobór prądu, ale głównie martwi mnie awaryjność PBB. I chciałem Was zapytać jak to faktycznie z tą awaryjnością jest, jakie są Wasze doświadczenia, jakie macie opinie?

Pytanie drugie już nie związane z pbb a samą rozgrywką. Widziałem na YT, że za granicą organizowane są strzelanki w bardziej paintballowym stylu na przykład na polach AirBall itp. podaje przykładowy link do tego rodzaju rozgrywek. Czy w Polsce też się organizuje takie strzelanki/turnieje czy tylko scenariusze las/czarna taktyka? Aha jak do tej pory wpadły mi w oko KA 556 i g&g Ak beta

http://www.youtube.com/watch?v=_oBx028Cr54

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Edited by Maro_N
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc po obejrzeniu tego filmiku zacząłem cieszyć się, że u nas to tylko scenariusze, las i czarna taktyka... co do PBB/EBB, to jest to zwykła przeszkadzajka która śmiesznie wyglada i śmieszny dźwięk wydaje, nic więcej. Jeżeli koniecznie musisz to mieć, to choćby G36 od Boyi i MP5 cm.049 to mają (podaję te tańsze, a naprawdę dobre sposoby).

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc po obejrzeniu tego filmiku zacząłem cieszyć się, że u nas to tylko scenariusze, las i czarna taktyka...

:maniak_OK:

 

Czy w Polsce też się organizuje takie strzelanki/turnieje czy tylko scenariusze las/czarna taktyka?

Nigdy nie słyszałem o takich rozgrywkach w Polsce, ale nic nie stoi na przeszkodzie byś kiedyś takie coś zorganizował. Ja co prawda się na czymś takim nie pojawię, ale innym nie bronie.

Link to post
Share on other sites

Tzn., by nie zostać źle zrozumianym - każdy bawi się, jak chce. Mnie może i by to zainteresowało, ale bez hi capów, triggerhappy spraw i tak dalej. ziomeczek lecący od wejścia do przeszkody z przyduszonym spustem, walący byle kulasy leciały żwawo, to nie dla mnie. gdyby jakieś tam założenia były (np. tylko pompki, tylko klamki, tylko semi, cokolwiek, co wymusiłoby jakikolwiek pomyślunek, którego na tym filmiku nie widać, bo łatwiej wisyać 400bbs z hi capa), pewnie bym się zainteresował.

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem jeszcze kilka filmików z takimi rozgrywkami i okazuje się, że są one domeną tajlandczyków :icon_biggrin:

 

Ja co prawda się na czymś takim nie pojawię

 

Eee no otworzył by kolega umysł na nowinki :icon_biggrin: Chociaż daj temu szanse :icon_razz: To jest odpowiednik paintballowego speedballu który ja uprawiałem i przysięgam, że żadna gra w lesie czy budynkach nie dała mi takiego strzału adrenaliny jak speedball. No ale mniejsza już o ten speedball. Gadajcie co mam w końcu z tym pbb/ebb zrobić.

Edited by Maro_N
Link to post
Share on other sites

Eee no otworzył by kolega umysł na nowinki :icon_biggrin: Chociaż daj temu szanse :icon_razz: To jest odpowiednik paintballowego speedballu który ja uprawiałem i przysięgam, że żadna gra w lesie czy budynkach nie dała mi takiego strzału adrenaliny jak speedball. No ale mniejsza już o ten speedball. Gadajcie co mam w końcu z tym pbb/ebb zrobić.

Otworzyłem umysł - obejrzałem, przemyślałem i doszedłem do wniosku, że dzięki, ale nie. Jeśli zaś chodzi o adrenalinę to nic mi nie dostarczyło (no dobra, pewnie coś dostarczyło więcej, ale mniejsza o to) tyle adrenaliny co wyprzedzająca ciężarówka pędząca jakieś 80-90 km/h prosto na moje małe autko. Minęliśmy się o jakieś pół metra. Miałem taki zastrzyk adrenaliny, że obdzieliłbym nim jakąś skromną strzelankę i jeszcze by zostało. Co nie oznacza, że znów chciałbym zobaczyć jak bydle ważące kilkanaście ton pędzi prosto na mnie, a ja nie bardzo mam gdzie uciec.

Jeśli zaś chodzi o wszelkiego rodzaju blow backi to uważam je za bajer, którym można się pochwalić przed strzelanką albo w przerwie. Bo w trakcie nikt (oprócz strzelającego) nie zwróci na to uwagi.

Link to post
Share on other sites

Ja nie ogarniam-przecież tak wygląda gros rozgrzewek w środowisku-wy tu, my tam, z grubsza nakreślony teren, na gwizdek start, gramy do pełnej godziny. Kol of djuti lajw i tyle. PBB to dla mnie klepanie blaszką, które mnie osobiście nie rajcuje. Chcesz mieć blowback to zainwestuj w coś z systemem recoil shock albo podobnym (Bolt, KWA, Tokyo Marui), albo sobie kup porządną gazówkę. Repliki G&G to wysoka jakość za stosowną cenę, na pewno nie będziesz zawiedziony.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze pytanie: Ile chcesz wydać na replikę?

 

Mnie może i by to zainteresowało, ale bez hi capów, triggerhappy spraw i tak dalej. ziomeczek lecący od wejścia do przeszkody z przyduszonym spustem, walący byle kulasy leciały żwawo, to nie dla mnie. gdyby jakieś tam założenia były (np. tylko pompki, tylko klamki, tylko semi, cokolwiek, co wymusiłoby jakikolwiek pomyślunek, którego na tym filmiku nie widać, bo łatwiej wisyać 400bbs z hi capa), pewnie bym się zainteresował.

 

+1

Link to post
Share on other sites

Prawda jest, że dla mnie cały ten blockback to dla mnie potencjalne źródło przyszłych problemów a jeśli nie problemów to przynajmniej podwyższenia kosztów utrzymania repliki. Nie podchodzę do niego w ten sposób, że nie kupię repliki jeśli nie będzie miała PBB czy innego systemu i tak założyłem ten temat z nadzieją, że mądrzy ludzie mi ten pomysł wybiją z głowy. Tak jak kolega wcześniej napisał to jest tylko stukanie blaszką, które go nie rajcuje, ale jak dla mnie to stukanie blaszką przynajmniej w fullauto maskuje dźwięk silnika i przekładni. Tutaj jeszcze jedno pytanie. Zauważyłem, że w niektórych replikach wspomniany dźwięk silnika jest bardzo wyraźny w innych nie. Czy jest to kwestia wykonania, podkładkowania, smarowania czy są to po prostu gazówki tylko, że dymek z lufy nie leci bo akurat na strzelaniu było gorąco i gaz rozpręża się jak powinien? Buniek co do ceny to nie chce żadnej budżetówki. Przynajmniej G&G, KA czy coś w tej klasie. Aha jak na razie poszukiwania starałem się ograniczać do replik z GB V3 myślicie, że to dobra droga? Słyszałem, że V2 są mniej wytrzymałe, ale jak będę szedł w stronę ROF a nie FPS bo ma to być ASG do CQB to chyba nie będzie to miało takiego znaczenia?

Link to post
Share on other sites

1 klasa replik budowana na v2 też dużo wytrzyma, do tego masz takie firmy jak ICS, KWA, G&P, które naprawdę dużo zniosą. Sam EBB jest...hmmm...nieprzydatny. Aczkolwiek, kumpel ma Mp5 Cymy z EBB (chyba Cyma, generalnie chińczyk z EBB), i nie narzeka, tylko, że pół gb wymienił.

 

Jak koniecznie chcesz coś takiego, to system recoil, gazówki, wtedy ma to sens. W elektryku, nie specjalnie. Najpierw poszukaj sobie repliki, która Ci się podoba, dopiero później zacznij szukać firm, i zastanawiać się która z nich. Na forum jest mega dużo info, tutaj też parę osób już Ci podpowiedziało.

Link to post
Share on other sites
Jak koniecznie chcesz coś takiego, to system recoil, gazówki, wtedy ma to sens.

 

Tak tylko, że to niepotrzebnie podnosi koszty. No i nie wiem czy dobrze się orientuję, poprawcie mnie jeśli nie, chyba nie ma za bardzo tuningu do gazówek oprócz może luf, hu i zewnętrznych gratów. Poza tym w zimie jest lipa. Dziwi mnie, że jeszcze nie robią replik zasilanych HP.

Link to post
Share on other sites

Tak tylko, że to niepotrzebnie podnosi koszty. (gaziak)*

 

Jak chcesz taniej to kup elektryka i tyle w temacie.

 

Ja w elektrykach BlowBack traktuje jako minimalny plusik, nie ma kopa, ale zawsze parę punktów lansu ;) . Jeśli już wybrałbym replikę z EBB, to G36c od Dboys. Wybrałbym ją głównie dla tego, że ma nowsze rozwiązania na zewnątrz gb, i jest po prostu ładniejsza od giet z JG, a blow back przy pierwszej zabawie z gearboxem bym po prostu wyłączył. Szkoda baterii (choć z opinii posiadaczy G36c z boyi wiem, że BB podnosi o tak wiele zużycia energii w tej replice. Ale zawsze w zimę lepiej mieć te pare mAh w zapasie :) ).

 

* - dopisek autora/

Link to post
Share on other sites

Tak tylko, że to niepotrzebnie podnosi koszty. No i nie wiem czy dobrze się orientuję, poprawcie mnie jeśli nie, chyba nie ma za bardzo tuningu do gazówek oprócz może luf, hu i zewnętrznych gratów. Poza tym w zimie jest lipa. Dziwi mnie, że jeszcze nie robią replik zasilanych HP.

 

Robią to i tamto. A HP, cóż może po prostu nie lubimy biegać z rurkami czy butlami przy kolbie... Cenimy sobie wygląd zbliżony do oryginału.

 

Roos

Link to post
Share on other sites
Robią to i tamto. A HP, cóż może po prostu nie lubimy biegać z rurkami czy butlami przy kolbie... Cenimy sobie wygląd zbliżony do oryginału.

 

Doskonale rozumiem, ale na pewno dało by się to wkomponować w replikę tak żeby nie było widać. chociażby w kolbę i przewodem w stalowym oplocie można podłączyć. Albo pod pokrywą AK tam gdzie jest sprężyna od zamka, chociaż gorzej jak ktoś będzie chciał blowback. No nie ma problemu nie do rozwiązania. Tylko pytanie kiedy producentom zechce się nowy produkt wprowadzić na rynek i zarobić na nowince. No naturalnie koszt takiej repliki wzrósł by jeszcze o jakiegoś tysia i więcej za butle i przetłoczkę. Po kilku latach i tak się zwróci bo co2 trzeba kupować a pakiety się zużywają. Butle nabije się dosłownie za parę zł albo i za darmo jak się uśmiechniesz w Straży Pożarnej.

Link to post
Share on other sites

Jeśli jara Cię bieganie z butlą pod pachą, to zostań przy PB. Tam mają te swoje dziwaczne, do niczego podobne markery. W asg dbamy o detale, a wygląd replik musi być zbliżony do oryginału. Mnie dziwi Twoje podejście- skoro rzeczywiście lubisz speedballa, dziwisz się, czemu nie ma replik zasilanych sprężonym powietrzem, to po kiego grzyba chcesz się odnaleźć w airsofcie? Nie ma sensu pchać się na silę gdzieś, gdzie Ci nie pasuje.

Edited by Hatch
Link to post
Share on other sites
Mnie dziwi Twoje podejście- skoro rzeczywiście lubisz speedballa, dziwisz się, czemu nie ma replik zasilanych sprężonym powietrzem, to po kiego grzyba chcesz się odnaleźć w airsofcie?

 

Zaczynam żałować, że nie założyłem dwóch tematów bo dyskusja coraz szybciej zaczyna schodzić na zły tor. Tak jak napisałem we wcześniejszym poście kartusz można wkomponować w replikę tak żeby nie było widać. On nie musi być tak duży jak w PB. A wspomniałem o tym ze względu nawet, że takie rozwiązanie jest moim zdaniem bardziej eleganckie. Elektryczne maszynki są w porównaniu do pneumatyków nie potrzebnie skomplikowane a także ich kultura pracy, dźwięk blowback działają o wiele gorzej. A jeśli już mówimy o szczegółach to pomyśl, że w pneumatyku mógłbyś robić field strip karabinka podobnie do ostrego pierwowzoru. A w airosfcie chcę się odnaleźć bo taktyczna zabawa ma swój urok i zawsze miałem jakieś zapędy w tym kierunku :icon_biggrin:

Edited by Maro_N
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam właśnie tę replikę,tylko jej poprzedni właściciel wywalił PBB i zmienił szkielet.i teraz pojawia się pytanie.Replika posiada dosyć niestandardową rączkę przeładowania,a po usunięciu całego modułu PBB nie ma elementu odpowiadającego za otwieranie klapki wyrzutnika łusek,a chciałbym ,żeby wszystko sprawnie funkcjonowało.Ktoś wie jak można to rozwiązać ? Standardowa rączka będzie pasować ?

 

https://plus.google....sts/KKV45fRn1nK

 

Regulamin! Buniek92

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...