Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza repilka dla kobiety


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli można swe 3 grosze, jeśli nabyć kolimator to proponuję poszukać w komisie oferty kolegi tomekpl. Oferuje szeroką gamę kolimatorów. Kosztują co prawda 250 zł, ale w porównaniu do ACMów za 120 zł to różnica między niebem, a ziemią. Nie występuje efekt ducha, kolimator ma przezroczystą, a nie przydymianą szybkę. Regulacja pkt celowniczego jest działającą w pełnym zakresie (pion/poziom), również regulacja jasności plamki nie jest fikcją. Pkt celowniczy widać dobrze nawet w jasny słoneczny dzień. Jestem posiadaczem XPSa nabytego od ww. Kolegi i jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Luis, to XPS jest po 250pln, 552 kosztuje razem z wysyłką dwie stówki :icon_wink: . Też używam sprzętu od Tomka (552 właśnie) i jestem bardzo zadowolony, w pełni się z tobą zgadzam kolego co do opinii o EOTechach Tomka. Dodam że za 552 przemawia dodatkowo fakt iż nie jest on zasilany baterią zegarkową tzw. pastylką (jak praktycznie każdy inny kolimator) tylko dwoma paluszkami - tanimi, pojemnymi ogniwami :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Tu się zgodzę, Tomek oferuje dobry sprzęt. I wybacz Królewno durne dowcipy z koronkami. I DPM i Fleck dobrze maskują w naszych lasach acz osobiście wolę wzory kamo zza wschodniej granicy są lepsze, acz niestety nieporównywalnie droższe.

A i słówko na koniec. Szukaj rzeczywistych demobilów, bo rynek oferuje różne wyroby munduropodobne szyte z plandek od tirów lub kombinezony przeciwchemiczne a nie wyroby bawełniane. Jeżeli już trafisz co ci się podoba daj znać powiemy ci czy to coś warte czy tylko będzie za przenośną saunę robiło.

Link to post
Share on other sites

arend nie specjalnie się nimi przejęłam :icon_razz2:

 

Będzie albo flecktarn albo wz93, przy czym to drugie bardziej mi się podoba, tylko nie wiem czy w wersji "wielosezonowej" się nie uduszę.

Może się nie udusisz :icon_biggrin: ale co wy macie do flecka :( smutne :icon_biggrin: naprawdę wspaniały mundur :icon_wink:.

Edited by JoHnnY:D
Link to post
Share on other sites

@Queen - dobierz też kamuflarz pod zespół, bo czasami na imprezach jest podział wg umundurowania i może się okazać, że fajne (modne ;-) ) camo jest przeszkodą, żeby wystąpić po tej samej stronie barykady z resztą teamu :-) - taka dodatkowa sugestia :-)

Link to post
Share on other sites

No i o tym pisał właśnie Jarek, najpierw zdecyduj się na jakiś team, dowiedz się jakie mają umundurowanie i preferencje, bo kupisz Wz a okaże się, że grupa biega we Flecku albo kupisz Flecka a grupa ma DPM i co wtedy, wyrzucone pieniążki...

Link to post
Share on other sites

No i o tym pisał właśnie Jarek, najpierw zdecyduj się na jakiś team, dowiedz się jakie mają umundurowanie i preferencje, bo kupisz Wz a okaże się, że grupa biega we Flecku albo kupisz Flecka a grupa ma DPM i co wtedy, wyrzucone pieniążki...

 

wtedy będę miała zapasowy mundur :)

akurat wz pasuje i tu i tu, więc bez obaw, przyda się :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Mundur to najmniejszy problem, teamu nie potrzebujesz w ogóle (brrr, mam awersję do zrzeszania się w teamach). Replika "dla kobiety" ma spełniac te same kryteria co "nie dla kobiety", różnic nima więc troszkę nie kumam czemu ten temat jeszcze tu wisi, pewnie dlatego, że wobec kobiet moderacja ma taryfę ulgową :P

Link to post
Share on other sites

Mundur to najmniejszy problem, teamu nie potrzebujesz w ogóle (brrr, mam awersję do zrzeszania się w teamach). Replika "dla kobiety" ma spełniac te same kryteria co "nie dla kobiety", różnic nima więc troszkę nie kumam czemu ten temat jeszcze tu wisi, pewnie dlatego, że wobec kobiet moderacja ma taryfę ulgową :icon_razz:

 

Nie usuwamy tematów z tego działu. Chyba, że łamią regulamin.

Link to post
Share on other sites

Mundur to najmniejszy problem, teamu nie potrzebujesz w ogóle (brrr, mam awersję do zrzeszania się w teamach). Replika "dla kobiety" ma spełniac te same kryteria co "nie dla kobiety", różnic nima więc troszkę nie kumam czemu ten temat jeszcze tu wisi, pewnie dlatego, że wobec kobiet moderacja ma taryfę ulgową :icon_razz:

Wiesz, ja rozróżniam Kobiety od Mężczyzn... :icon_wink:

To takie istoty zazwyczaj nieco niższe, nieco słabsze i bardziej delikatne od tych drugich istot, więc nie dasz im do ręki "świnimi"...

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Replika ważąca dla kobiety 5kg dla mężczyzny waży to samo 5kg. A stawiam browar, że kobiety akurat lepiej potrafia sobie wyobrazić ile to jest 5kg bez "wzorca" niż mężczyźni z racji skilla w robieniu zakupó pewnie częściej niż faceci :P. Poza tym- nie rób z kobiet inwaliów. Po dwie ręce, dwie nogi i mózg mają więc chcą ciężką replikę to wezmą ciężką, chcą lekka to wezma lekką. Porównać masy różnych modeli można sobie w sklepie, w danych technicznych.

Link to post
Share on other sites

Poza tym- nie rób z kobiet inwaliów. Po dwie ręce, dwie nogi i mózg mają więc chcą ciężką replikę to wezmą ciężką, chcą lekka to wezma lekką. Porównać masy różnych modeli można sobie w sklepie, w danych technicznych.

Oczywiście, jak chcą to wezmą cięższą replikę, ale doświadczenia zbierane przez ludzkość na przestrzeni wieków nauczyły nas (a przynajmniej mnie) dwóch następujących rzeczy:

1. kobiety zazwyczaj mają mniejszą siłę niż mężczyźni,

2. coś co łatwo podnieść na chwilę po dłuższym trzymaniu może się okazać zbyt męczace dla naszych (nieważne czy męskich czy kobiecych) mięśni.

Z powyższych można wysnuć następujący wniosek:

1. jeśli kobieta nie stawia warunków dot. ciężaru repliki lepiej jest założyć, że lżejsza będzie dla niej lepsza.

 

Ty też nie rób z kobiet inwalidów umysłowych. Ja wychodzę z założenia, że jeżeli to, co jej zaproponujemy nie spodoba się dla niej to, jako posiadaczka działającego mózgu, będzie pytać o inne opcje. Zaproponowano G36, MP5 - gdyby to jej nie pasowało to prawdopodobnie zapytałaby o repliki innych broni.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...