Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gubienie magazynka od pistoletu - jaki patent?


Recommended Posts

Mam nadzieję, że to właściwy dział.

 

Sprawa jak w temacie - mam gaziaka na CO2 typu Hi CAPA, z którego już 2 razy na strzelance bądź treningu wypadł mi magazynek (którego potem nie znalazłem). Za drugim razem pistolet był w kaburze i miałem nadzieję, że uchroni mnie ona przed przypadkowym naciśnięciem przycisku zwalniania maga. Nie uchroniła.

 

Pytanie brzmi, czy macie jakieś patenty na gubienie magów. Na Leganie widziałem, że część osób chodziła z pistoletami bez magazynków, ale mam obawy, czy przy jakimś leżeniu, czy przedzieraniu się przez krzaki taki pistolet się nie zasyfi.

 

To o czym myślałem:

- oklejenie maga, żeby wchodził na lekki wcisk - chwilowe przypadkowe naciśnięcie zwalniania maga powinno zostawić go na miejscu

- zaklejenie pustego chwytu tą czarną folią, którą sklepy owijają paczki - wygląda ona na lekko samoprzylepną, więc powinna się trzymać, a przy wkładaniu maga można by ją szybko zerwać, albo po prostu przebić magiem.

 

Może wymyślam tu koło na nowo. Może już jest jakiś patent, tylko go nie znam?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz tylko jeden magazynek to owiń rękojeść izolka wraz z magazynkiem tak aby nie mógł wypaść. Jedna warstwa izolki idzie wzdłuż chwytu i po spodem chwytu a druga idzie równolegle na około. Cos na zasadzie jak magpul-e do magazynków.

Tu masz patenty rzepowo-izolkowe:

http://www.google.ie...11&tx=193&ty=81

 

http://www.google.ie...=27&tx=86&ty=72

Edited by chomik_pl
Link to post
Share on other sites

Axel, znalazłem inny wątek traktujący o kaburach kompozytowych o hi capy i pozytywnie nie było (drogo, trudno dostać

 

Chomik_pl natchnąłeś mnie do wykorzystania rzepa, ale mam w głowie trochę inny patent. Jak się z nim ogarnę to tu wrzucę (chcę zrobić tak, żeby zmiana maga była dalej w miarę szybka. Kwestia mocnego velcro bo powierzchnia będzie niewielka...

Link to post
Share on other sites

Najsensowniej to będzie sprawdzić czy gubienie maga ma związek:

- zbyt długim przyciskiem zwalniacza maga (rozwiązanie spiłować)

- wyrobionym pazurem zatrzasku maga ( rozwiązanie wymienić zatrzask)

- zbyt miękką sprężyna zatrzasku (rozwiązanie wymienić sprężynę)

 

Z moich doświadczeń z HiCapami najczęściej występuje problem pierwszy. Pomaga spiłowanie przycisku o jakieś 1,5mm. Wadą tego rozwiązania jest problem z operowaniem przyciskiem urękawiczoną dłonią.

Można tez maga izolką (wystarczy jedno okrążenie przy stopce, ale wtedy może być ciężko wymienić mag.

 

 

ps Vojtek co to za Hicapa. bo jeżeli kompatybilna z WeiTechami to chyba powinienem mieć taki przycisk spiłowany w gratach gdzieś.

Link to post
Share on other sites

Magi doszły. Po obu stronach nakleiłem 3 paski taśmy izolacyjnej, z tym, że jeden z nich sięga mniej więcej do wysokości, gdzie rozszerza się rynienka na kulki. Testy domowe są obiecujące: magazynki trzymają się w pistolecie po naciśnięciu zwalniacza, ale gwałtowny ruch w dół je wyrzuca z rękojeści (czyt. nie trzeba używać śrubokręta i młotka, żeby je wyjąć).

Krótszy pasek taśmy nakleiłem jako drugi, a nie trzeci, żeby to, co się z nim w środku styka, go nie podwijało i nie zdzierało.

main.jpeg

 

Teraz tylko czekam na jakiś trening, albo strzelankę, żeby wypróbować.

Link to post
Share on other sites

Mi się nie zdarzyło, póki co, zgubić magazynka od Hi Capy. Być może dlatego, że moja kabura dość to utrudnia, ale i tak na "pierwszy" magazynek naklejam odrobinę taśmy/rzep, aby magazynek przez pierwszy odcinek potrzebował małej pomocy w wyjściu.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Jak już wspomniał Axel, gubienie magazynka to nie problem Repliki ale kabury, Występujący głównie przy "Kaburach taktycznych" z allegro po 30 zł, Miltechach itp.

Rozwiązanie zakup porządnej kabury. Jeżeli nie jakiegoś oryginału (np. BHI Omega) to chociaż jakąś solidnie wykonaną kopie.

Link to post
Share on other sites

Ja Już jeden zgubiłem magazynek od P226 KJW KP-01 normalne na GG i teraz okleiłem nowy magazynek przy stopce, izolką dookoła i trzyma nie wypada. Niektórzy przyklejają izolki na stopki i rękojeść..też opcja by doczepić do gniazda od wewnątrz tylko tu dochodzi mnóstwo dłubania, pasowania. Także Airsoft Izolką stoi :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

a ja w swoich replikach zastosowałem prosty trick, kawałek linki gumowej (kupowana w PSB Mrówka) i czarna izolka, gume układam tak aby oba końce leżały na kobie a petla lekko obejmowała mag od dołu, potem gume przyklejam do rękojeści kilkoma owinięciami tasmy i gotowe. Luźna guma umożliwa bezproblemowa zmiane maga ale jak gag sam chce wypaść to nie ma możliwości

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...