Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siemano ludziska.

Jako że od dawna śledzę poczynania pewnego Bułgara to i tym razem pozwoliłem sobie na trochę nowości, tak więc zakupiłem ASCU dla replik opartych na gearboxie V3 a konkretnie AK i G36.

ASCU dziś dostałem i od razu zabrałem się za "wrzucenie" go w mojego gearboxa.

 

W małym pudełeczku dostajemy ASCU, płytkę selektora AK, płytkę selektora G36, przerywacz trybu ognia plastikowy, sprężynkę płytki selektora, pastę termo-przewodzącą, manula.

 

Szkielet jaki posiadam do Ultimate V3 a to właśnie ten szkielet był "formą" do stworzenia tego układu.

Sam układ pasuje idealnie do tego szkieletu. Nic nie trzeba robić aby układ znalazł się na swoim miejscu.

 

Na początek wymiana płytki selektora, potem czas na plastikowy przerywacz. UWAGA! Sprężynka płytki selektora dołączona do ASCU jest za długa i nie mogłem jej założyć na płytkę i przerywacz więc użyłem starej, Pasuje ona bez problemu i wszystko działa.

 

Wrzucamy zębatki i sprawdzamy czy krzywka na zębatce tłokowej dotyka sensor na dolnej płytce układu.

Potem czas na całą resztę i znowu koniec z zapadką przeciw-powrotną.

 

Przewody w ASCU są sztywne i grube a za rdzeń służą tam aluminiowe druty.... Ja od razu zmieniłem na sylikonowe. Okablowanie przerobiłem pod me gusta bo mam w AK kolbę SF a w niej trzymam LiPo.

 

Krótki filmik z testów na LiPo 7,4V

http://www.youtube.com/watch?v=rrdasPgojHs

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Montaż jest banalny i intuicyjny.

 

Jedyny minusik może być fakt iż spust ma teraz dłuższy skok jałowy ale można to pewnie jakoś ogarnąć. Mnie osobiście nie przeszkadza i tak zostawiam.

 

W razie pytań służę pomocą.

Allah Akbar.

Edited by Rogaś
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Bracia, Rzymianie, mam problem z w/w ASCU. Mianowicie:

- przy zaprogramowaniu "single only" strzela jak powinien

- przy jakimkolwiek innym programie strzela raz, potem strzela co któreś-naste pociągnięcie za spust.

 

Układ jest cały, działał bez problemu przez ~7 miesięcy. Problem pojawił się, kiedy chciałem dziada przeprogramować z domyślnego trybu na inny. Teraz cokolwiek bym nie zrobił działa single only.

 

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam .

 

Mam mały problem z ASCU , mianowicie kiedy je zamontowałem , wszystko pięknie ładnie chodziło , przez 10 min , a potem ASCU tak jakby się zacięło cały czas Full auto , wyciągnąłem je by sprawdzić czy przypadkiem ten guziczek nie został wciśnięty ale niestety nie , gdy podłączam baterie nie ma nawet sygnału tylko od razu sypie bez naciskania spustu . Wie może ktoś jak rozwiązać ten problem ,albo zna ktoś , osobę która zajmuje się elektroniką i jest w stanie to naprawić .?

 

Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Skoro już rozpoczęliście temat to w kwestii niedogodności z ASCU podpowiem z doświadczenia, że problemy z jego działaniem, najczęściej w trybie auto, mogą być spowodowane róznymi bateriami LiPo. Dla przykładu na Zippy w trybie burst w 90% przypadków wychodziły 2 na 3 strzały. Wiec w podobnych przypadkach można pokusić się o aku innej firmy przed odesłaniem na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

A zapytam jeszcze, jakich baterii używasz do zasilania ASCU ?

 

Skoro już rozpoczęliście temat to w kwestii niedogodności z ASCU podpowiem z doświadczenia, że problemy z jego działaniem, najczęściej w trybie auto, mogą być spowodowane róznymi bateriami LiPo. Dla przykładu na Zippy w trybie burst w 90% przypadków wychodziły 2 na 3 strzały. Wiec w podobnych przypadkach można pokusić się o aku innej firmy przed odesłaniem na gwarancję.

Mam cztery baterie LiPo którymi testowałem moje ASCU. Na filmiku na początku tematu jest ASCU z baterią 7,4V 20C. Jak można zauważyć burst jest i auto. Mam Redoxa 1200mAh 11,1V 20C - bez jęknięcia. Mam Tornado Power 2400mAh 11,1V 25C - bez jąknięcia. Następna też Tornado Power 2200mAh 11,1V 30C - naparza równo. Winą braku 3 strzałów w trybie burst stoi po stronie słabego silnika. Na GFC Tornado zapiernicza równo, JBU HT też, teraz siedzi Guarder ITU.
Link to post
Share on other sites

Jadę na silniku Element Ultra Torque, który z tego co wiem jest w czołówce silników do tuningu mocowego. O dziwo burst nawet na NiMH 9,6V działa jak należy i przy M130 daje jakieś 12 kulek na sek. Może to wina samego Zippy ale spotkałem jeszcze 2 inne osoby, które mając podobny problem rozwiązały go LiPo innej firmy, dlatego może warto jeszcze to wykluczyć i w innych przypadkach.

Link to post
Share on other sites

Jak jesteś z okolic gdańska, to mogę go wymienić za browara :icon_wink:

Albo podać prostą instrukcje, wystarczy lutownica. Wylutowujesz jeden tranzystor i wlutowujesz w lego miejsce nowy. Możesz dać IRL3713 IRL1404 lub IRF1010, albo taki sam jak był. Na tranzystorze będzie pisać co to za ustrojstwo.

Edited by relativy
Link to post
Share on other sites

Już widzę, jak osoba bez doświadczenia lutuje SMD przy pomocy lutownicy transformatorowej albo wielkiej kolbowej do rur i nie przypala drugiego tranzystora :P Jeśli się da, to ja bym reklamował, a jak nie to szukaj jakiegoś elektronika, żeby Ci to podmienił.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Panowie czy orientujecie się może czy coś stoi na przeszkodzie żeby zamontować ten układ w AUGu?

 

Jestem świadomy że AUG nie ma płytki selektora która wciska ten pstryczek który przełącza full auto w układzie. Ale o ile rozumiem można by wylutować pstryczek, przylutować kable i przeciągnąć je do styku od full auto. Zresztą gdyby mi nie zależałoby na full auto to w ogóle nie powinno być problemu?

 

Chodzi mi głównie o to, czy budowa szkieletu jest identyczna jak w AK czy G36 czy można natrafić na jeszcze inne problemy przy montażu?

 

W instrukcji do ASCU jest wyraźnie napisane że nie można stosować ten układ w AUG i rozmawiałem kiedyś z serwisantem z GF który mi powiedział to samo, ale nie dowiedziałem się nigdy czy "po prostu się nie da i koniec" czy "nie da się prosto z pudełka".

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Hej. Nie mogę w necie doszukac się tematów z moim problemem o ascu, a widze ze Rogaś masz pojęcie o tym dziadostwie. Mianowicie ma problem tego typu:

Kupiłem ascu gen3 do v.3 i na drugiej strzelance w pewnym momencie silnik oddał dźwęk lekkiego nie domagania, zdziwiłem się i strzeliłem jeszcze raz co spowodowało tym że silnik dał niecały obrót i cisza. Generalnie ascu przestało reagowac na cokolwiek. Nie mam zielonego pojęcia co z tym sie stało, ktoś może pomoże?

Silnik to e&l HT lipo 11,1 firmy krzak (na batce lipo 7,4 gfc to samo) spring m110

Link to post
Share on other sites

matrigs szkielet v3 w AUG'u to to samo co w AK i G36. Różnicą są płytki selektora dołączone do ASCU dla AK i G36. AUG'a nie miałem okazji robić z ASCU, ale myślę że się da to zrobić.

 

tytanowy, jeśli możesz sprawdź najpierw silnik i baterię w innej replice. Jeśli ASCU na nowych/innych bateriach nie reaguje to niestety ASCU padło, możliwe że to wina zbyt wysokiego prądu który przeszedł przez układ.

Link to post
Share on other sites

Serwisant sprawdził na innym silniku- to samo, pomierzył też "słicze?" czymś tam i mówi że działają. Ale dalej po podpieciu batki zero reakcji. Czy lipo 11.1 1100mah 20C mogło to rozmatrioszyć?

Generalnie jak nie ma pomysłu na naprawe we własnym zakresie to odsłam to do gejfajera i niech bawią się tym.

Dzięki za szybką reakcję

Link to post
Share on other sites

Już widzę, jak osoba bez doświadczenia lutuje SMD przy pomocy lutownicy transformatorowej albo wielkiej kolbowej do rur i nie przypala drugiego tranzystora :icon_razz: Jeśli się da, to ja bym reklamował, a jak nie to szukaj jakiegoś elektronika, żeby Ci to podmienił.

SMD powiadasz ?

asys-ascu-gb3_2_mark.jpg

 

ascu-gen3-1.jpg

 

Serwisant sprawdził na innym silniku- to samo, pomierzył też "słicze?" czymś tam i mówi że działają. Ale dalej po podpieciu batki zero reakcji. Czy lipo 11.1 1100mah 20C mogło to rozmatrioszyć?

Generalnie jak nie ma pomysłu na naprawe we własnym zakresie to odsłam to do gejfajera i niech bawią się tym.

Dzięki za szybką reakcję

Jeśli było to montowane przez serwis GF to jasne że odsyłaj im replikę.

Jeśli zaraz po podpięciu baterii nie słychać bipka to znaczy że układ jest padnięty/zawieszony.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...