Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie no żarty żartami ale serio chyba będę musiał podesłać jednego auga. W TM'ie cuda zaczęły się dziać i zasięg oscyluje w granicy 30m przy M110. Nie wiem jak to się rozwinie bo na dniach będę instalował cichą głowicę Ultimate i nowy popychacz (oszczędzę sobie wstydu i nie napiszę jak wygląda aktualny popychacz)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie od 2 lat na palcach jednej reki policzylbym strzaly z odleglosci mniejszej niz 15-20 m, po prostu teren na ktorym sie strzelamy nie pozwala na podejscie przeciwnika, zreszta mamy taka zasde ze z bliska nie strzelamy do siebie tylko po prosu koles ktory zostal zaskoczony poddaje sie (szkoda ladowac w czlowieka z odleglosci 10m) tak wiec zalezy mi na w miare precyzyjnym ogniu w odleglosciach 50m, czesto sie zdaza a nawet bardzo czesto ze widze ludzi z daleka ale nie otwieram ognia ponioewaz wiem ze nie trafie i szkoda mi zdradzac pozycji. Zaznacze nie strzelalem sie jeszcze w zabudowaniach i nie bede sie strzelac bo poporstu nie mam gdzie.

 

tak wstepnie :

 

sprezyna:

gearboxa nie planuje ruszac czy m130 to nie bedzie za duzo?:

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_sprezyny_glowne/sprezyna_sp_130_guarder-63.html

 

bateria:

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/li-po_alarm_firefox-1869.html

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/akumulator_li-po_1300mah_7_4v_20c_firefox-2372.html

+ladowarka

ltutaj sugeruje sie wypowiedzia kolegi rafcio21

 

 

hopup no i tu nie wiem czy guardian czy systema, bardziej skladanim sie ku systemie czrnej

 

o prec lufie mysle ale nie wszystko na raz moze w przyszlym miesiacu i tu pytanko 6.03 czy 6.04 , na taiwanie sa 6.02 guardiana ale to juz chyba za duze ryzyko ze kulka sie zatnie ??

 

kolego AdrSer jaki masz skuteczny zasieg? z m120 ??

 

Bojeq spoko spoko , jak bede wymienial to co podalem mam nadzieje ze jeszcze w tym tyg.(jak narazie oprocz prec lufy) to wszystko zostanie dokladnie przegladniete i zakonserwowane

To tak, jeśli chodzi o gumkę HU, to Systema jest dosyć uniwersalna, ale Guarder lepiej się spisuje zimą, gdyż zimą z powodu temperatury gumka twardnieje, a że Systema jest już dosyć twarda, zaczyna być to problematyczne. Przy odpowiedniej regulacji nawet zimą wyniki są bdb. Guarder jest gumką miękką i dosyć łatwo o uszkodzenie.

 

Jeśli chodzi o baterię Li-po - kolega wspominał o modelarskich. Szukałem modelarskiego odpowiednika mini 8.4V, niestety ciężko o taką, a AUGowa stopka jest idealnie zaprojektowana do takiej. http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_297&products_id=8175&name=VB_Power_-_Bateria_AEG_-_LiPo_-_7,4V_-_25C/50C_-_1800mAh idealnie wchodzi do stopki przy czym jest bardzo wydajne, ja mam wersję 2200, która ma nieco mniej C, ale jest aktualnie niedostępna.

 

Dalej, prec lufy... niektórzy polecają Guardera, inni nie. To jest dosyć kontrowersyjna marka jeśli chodzi o prec lufy, ja bym nie ryzykował i kupił sprawdzoną Systemę. Nie droga, a dobra. Jeśli masz więcej kasy, to Promyk lub KM Head.

 

Co do sytuacji w odległościach mniejszych niż 10m - ja miałem też takich tylko kilka. Ale z drugiej strony, przy M120 i BU nigdy nie miałem problemu z zasięgiem. Jak przeciwnik miał, to z reguły ja też.

 

EDIT: Ew. http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/akumulator_li-po_2100mah_7_4v_15c_firefox-1813.html - odpowiednik na taiwanie.

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Zeby uzywac 11.1 przydaje sie wymiana tloka na pelna metalowa szczeke.

Zebatki pewnie wytrzymaja ... gearbox to v3 wiec rof mu nie straszny.

I tak ta batka 11.1 wchodzi ciezko i trzeba kombinowac zeby zalozyc stopke kolby.

W sensie - trzeba wyciac kawalki stopki i body.

Mam tak we 2 wiec wiem co mowie.

Link to post
Share on other sites

Lipolka 7,4V nie nadaje się do stockowego silnika. Kiedy jest pełna to rof jest ok. Ale jak już się trochę rozładuje to przy ~7V pod obciążeniem szybkostrzelnośc taka zadowalająca nie jest. Zacznijmy od tego, ze silnik JG stock ciągnie najwyżej M120. A 11.1 nie pakujcie do tego silnika, bo pod dłuższej serii pójdzie z dymem, wiem co mówię. 11.1 2200mAh 20C + M135 element + seria 30 sek(23 rps) i biały dymek oraz rozwalony silnik są gotowe. Ja bym wstawił Ultra torque elementa i z lipolką 7,4V na M120 powinno być ~16 rps.

Link to post
Share on other sites

Lipolka 7,4V nie nadaje się do stockowego silnika. Kiedy jest pełna to rof jest ok. Ale jak już się trochę rozładuje to przy ~7V pod obciążeniem szybkostrzelnośc taka zadowalająca nie jest. Zacznijmy od tego, ze silnik JG stock ciągnie najwyżej M120. A 11.1 nie pakujcie do tego silnika, bo pod dłuższej serii pójdzie z dymem, wiem co mówię. 11.1 2200mAh 20C + M135 element + seria 30 sek(23 rps) i biały dymek oraz rozwalony silnik są gotowe. Ja bym wstawił Ultra torque elementa i z lipolką 7,4V na M120 powinno być ~16 rps.

Co Ty gadasz? Ja na stocku i M120 mam 20k/s. Silnik jest albo do silnych sprężyn z mniejszym ROFem, albo do słabszych z większym. To jest ogólny podział (są te całe Hi-speed, standard i torque up). Ten silnik musi zaliczać się do którejś kategorii, czyli IMO standard. ROF jest conajmniej znośny przy Li-Po 7.4.

Link to post
Share on other sites

panowie dziekuje za dyskusje ,

zdecydowalem ze gumka systema,

bateria dalej nie wiem a pasuje mi zamowic szybko zeby na weekend doszlo, powiem tak podlaczylem kolegi Nimhy 9,6 i na****ala az milo i naprawde niczego wiecej nie potrzebuje :) i mysle ze li-po 11.1 to juz za duzo, tak wiec zdecyduje sie na to ??

 

http://allegro.pl/akumulator-turnigy-lipo-2200mah-2s-7-4v-20-30c-asg-i1514665709.html

lub

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/akumulator_li-po_1600mah_7_4v_20c_firefox-2369.html

Panowie jestem zielony w tym temacie wiec jesli mozecie to niech mi ktos cos poleci tak no do 90zl max

nie potrzebuje wiekszych pojemnosci w razie co bede mial moja stara nimh

 

Co do sprezyny to ma znajomy m135 akurat , pewnie wrzuce na miesiac zobaczyc jak to bedzie dzialac (zakladam ze 1 max 2 strzelanki + moje testy )

 

a w maju po wyplacie :blush: precka i M120 :cool:

 

aj jeszcze odnośnie baterii to czy takie zabezpieczenia w zupelnosci wystarczy ??

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/li-po_alarm_firefox-1869.html

Edited by lexis
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz dużą pojemność batki, to nie potrzebujesz żadnego zabezpieczenia ;) Ja mam 2200mah i na strzelankę schodzi mi max 1.5-2k kulek, a z batki ucieka 1000mah tylko.

 

A odnośnie batek to polecam:

http://allegro.pl/akum-turnigy-nanotech-7-4v-lipo-2200mah-25-50c-i1543732965.html (sam takiej używam i jestem mega zadowolony)

 

Ma on więcej rzeczy do ASG:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12548677

 

Na WMASG można go znaleźć pod nickiem: Grenadier .

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
aj jeszcze odnośnie baterii to czy takie zabezpieczenia w zupelnosci wystarczy ??

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/li-po_alarm_firefox-1869.html

Na zabezpieczenie absolutnie wystarczy dobry bezpiecznik (ja mam 35 albo 25A). Jak napięcie Li-Po spadnie, to najnormalniej nie uciągnie M120. Ja używam często Li-Po na 1 ładowaniu przez 2-3 strzelanki, bezproblemowo. Tego nie skończysz :icon_biggrin:

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

@rafcio21:

 

Po co bezpiecznik jak jest mosfet?

 

@lexis:

 

To co wysłałeś służy do monitorowania napięcia na poszczególnych cellach batki i w razie przekroczenia "niebezpiecznego poziomu", który z reguły wynosi po 3v na celę, zacznie piszczeć, żebyś przestał strzelać.

 

Jednak tak jak mówię, jak kupisz 2200mah to jest to niepotrzebne, chyba, że Twój aug robi za KM`a i pluje po 5-6k na strzelankę, to jak najbardziej przydatna sprawa ;)

Edited by lukira
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Niestety u siebie w augu zauważyłem ostatnio problem.

Mam TMowski wyrób, w środku

-M120 Systemy

-Tłok i zębatki 13:1 firmy SHS

-Głowice oraz dyszę Ultimate (nie bore up)

-Lufa stock, gumka Madbull'a przezroczysta

-reszta oprócz łożysk stockowe

Strzelam tym wszystkim na lipolu 11,1V przy rofie ponad 25k/s

Strzykawkę na max wysuniętej dyszy (nawet trochę bardziej niż max) łapie od razu. Strzykawka na lufie jako tako jest (tłok da się wcisnąć ale po puszczeniu tłoka trochę odskoczył do tyłu). Podkładkowanie na mój gust dobre.

Zasięg na 0,25 G&G (dzisiaj mierzony) wyniósł max 50m ale to było dużym lobem i bardzo nieprzewidywalne, na 40m bez większych problemów dało się trafić w sylwetkę człowieka. Natomiast przy auto już na 40m musiałem używać loba a na 50m żadna kulka nie potrafiła dolecieć do celu. W dodatku ostatnio 2 dni temu przechronowałem ją na zlocie, na kulkach 0,25g (nikt nie miał innych pod ręką) wyszło mi ~320 fps co jak na M120 jest chyba dosyć miernym wynikiem (co prawda serwisant strzelał krótkimi seriami, ale było to na lipolu 7,4 który rofa daje w granicach 18k/s)

Komorę dociska mi sprężyna z pistoletu sprężynowego czyli o wiele twardsza od standardowej. Zaś między płytkę dociskającą GB mam włożone kilka warstw gąbki aby mocniej go docisnąć.

Gdzie szukać przyczyny takich rozrzutów zasięgu przy auto i tak kiepskiego wyniku fps?

Pozdro

Bojeq

Link to post
Share on other sites

Z wyciągnięciem tłoka przy zatkanej dyszy nie ma żadnych problemów (wychodzi bez żadnych oporów mimo szybkiego szarpnięcia)... Do krótkiej lufy na razie nie mam dostępu (niedługo powinienem mieć promyka ~370mm). W czym jeszcze może leżeć problem?

Link to post
Share on other sites

A masz mozliwość zamiany z kimś całego frontu, lub przekładki GB z innym Augiem?

To by może wyjaśniło czy problem leży po stronie GB czy lufa/komora/guma, jesteś w stanie ustawić hopka tak zeby kulki leciały w gore zamiast "prosto"?

Aha, obejrzyj GB u mnie na m120 GB TMa się "rozklepał" i skończyło sie na wymianie na G&G.

Link to post
Share on other sites

Gearbox na pewno jest cały sprawdzałem dzisiaj wiele razy.

Dostęp do drugiego auga mam (posiadam drugiego firmy JG) jakie dokładniej konfiguracje proponujesz?

Z hopkiem można u mnie przesadzić tzn. ustawić tak aby kulki szły w niebo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Taki spadek w Augu to tylko na nieszczelności.

Sprawdź gumke czy masz dobrze włożoną - z własnego doświadczenia wiem że w augach można za mocno jo wcisnac na lufe - co póxniej skutkuje tym że gumka nie doszczelnia dyszy.

Czyli to co kolega wyzej pisał - front z Jg wrzuć. I sprawdź czy będzie róznica.

Link to post
Share on other sites

A ja zamiast kombinowac jak nie wiadomo co - najpierw sprawdzilbym szczelnosc w kazdym punkcie az do polaczenia dyszy z kolnierzem gumki.

A potem kombinowal z frontami ...

Widze ze masz zeby 13:1 =- pewnie dlatego masz problem.

Kilka razy juz pisalem o problemach z auto przy rofie ponad 30 rps.

Po prostu nie ma dosc czasu zeby dysza zgrala sie z gumka - calosc jest nieszczelna.

Przerabiane przezemnie na okolo 6 roznych replikach.

Semi 450, auto - 350.

Ogolnie bardzo nie polecam zebow 13:1 do lipo 11.1

Przy silniku speedowym elementa udalo mi sie wyciagnac 40 rps - ale auto dawalo tylko 250 fps :)

Link to post
Share on other sites

A więc strzykawkę uzyskałem na zatkanej palcem lufie (oczywiście nie za każdym razem, ustawienie idealnie równolegle 0,5m kawałka rury jest jednak trochę utrudnione :wink:).

Czynności które do tej pory zrobiłem:

-totalne usztywnienie tylnej płytki, patent z kątownikiem (nie przylegał idealnie do płytki więc podłożyłem między jedno a drugie 2 płytki metalowe które dodatkowo skręciłem w dwóch miejscach z tylną płytką)

-przyklejenie łożysk by nie obracały się (nie ma to wpływu na szczelność ale jak otwarty GB miałem to zrobiłem coś takiego)

-poprawienie podkładkowania (trochę luzów było)

-modyfikacja poduszki na głowicy cylindra - podklejenie cienkiego oringa

-założenie drugiej sprężynki do popychacza by wyeliminować podejrzenie nie nadążania popychacza (chociaż przy 25K/s nie powinno się to dziać)

 

Wynik

Problem pozostał, replika przy M120 nie potrafi przebić dna puszki, fpsy może tak drastycznie nie spadają na auto ale dalej się to dzieje. Jeszcze popróbuje z wymianą zewnętrznych części ale czarno to widzę.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co można by zrobić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...