Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam bawię się google wysyła tu bawię się wmasg na wmasg fotki już nie akutalne mam problem wyrwało mi stockową tylnia płytke od gb 11.1 rof ok 30bb.s m125 i teraz mam problem rozrzut masakryczny na przeciwnika leci chmura kulek na 20 metrów to w całe drzwi w stodole zasypuje :D i pytanko zaktualizuje mi ktoś jak wykonać wzmocnienie tej płytki lub jak je zrobić co kupić w castroamie itp ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja osobiście nie mam tego zrobione ale postaram Ci to wytłumaczyc. Kątownik jak sama nazwa wskazuje ma kąt prosty. Czyli ucinasz kątownik oczywiście taki który sie zmieści w kolbie a nie jakis 2 metrowy. Ucinas na szerokosc kolby. I tam gdzie masz do przykręcenia tą płytke która Ci poszła sa miejsca na srubki ktore przytrzymuja plytke. Bierzesz kątownik wywiercasz dwie dziury potem bierzesz kątownik i przykrecasz. Wszystko :icon_wink:

 

 

 

Stefan oko mnie boli jak kątownik piszesz przez "on"

Papraw sie chłopie.

S1

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Mam zamiar zrobić tuning mojej repliki. Wymieniłem już w niej:

-łożyska stalowe cierne

-cylinder typ 0

-teflon fix

-kable głośnikowe 2,5mm

-MOSFET

Mam zamiar kupić:

-doszczelnioną dyszę

-łożyskowaną prowadnicę

-łożysko głowicy cylindra lub łożyskowaną głowicę

-sprężynę Guardera m120 lub m130

I tu mam pytanie: Czy stockowy silnik uciągnie którąś z tych sprężyn na stockowej baterii lub jak kupię LiPO'la? Baterię stockową mam w bardzo dobrym stanie. Jeżeli będę musiał kupić LiPO kupić 11,1V czy 7,4V? Ile "na oko" FPS będę miał na tych sprężynach? Zakładając, że wszystko dobrze złożę?

Edited by GOGI123
Link to post
Share on other sites

Mi M120 ciągnął w miare ładnie na stockowej, więc myślę, że M130 też uciągnie, ale już mu będzie ciężko :P

 

http://red.222.pl/calc/ - przelicz sobie. Podajesz fpsy, zwraca Ci m/s m.in. Sprężyny dają kolejno 120 i 130 m/s.

 

Polecam 11.1 Turnigy. Z tym, że wtedy trzeba przyciąć dolną połowę tego plastikowego elementu co dociska gearbox, żeby się zmieściła. ROF cud miód :D

Link to post
Share on other sites

Dokładnie co kolega wyżej. Mam 11.1 Turnigy ale zrobiłęm sobie zgrabny i łądnie wyglądający koszyk i działa pięknie. Tylko licz sie z tym że jak zmienisz na 11.1 to styki by trzeba było wymienić albo mosfet kupic. Moje sie pospawały od braku mosfetu :icon_smile:

Mam MOSFET

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sygnałówka może iść po wszystkich stykach i całym gearboxie. Grube kable idą bezpośrednio do silnika. Obczaj sobie schematy na stronie GATE (w instrukcjach dotyczących różnych modeli). Mają to całkiem przyjemnie przedstawione. Sprawdzą się do każdego mosfetu przy odrobinie wyobraźni.

 

EDIT: A co mi tam, łap http://www.gatee.eu/picossr.pdf . Resztę pytań proponuję zadawać w temacie o mosfetach ;)

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Łopatologicznie:

 

Wersja bez MOSFET

- Jeden kabel zawsze idzie bezpośrednio do silnika.

- Drugi przechodzi bezpośrednio do styków, przez gearbox i potem do silnika. Jest tylko jeden kabel na początku i na końcu, więc nie będzie żadnej różnicy semi/auto po zamontowaniu MOSFETu.

 

Wersja z MOSFET:

- Kabel co szedł bezpośrednio do silnika (niebieski na schemacie) ciachasz na pół, lutujesz do dwóch głównych blaszek w MOSFECIE

- Odlutowujesz kabel z który idzie ze styków w Gearboxie prosto do silnika (tylko mały fragment kabla), wrzucasz tam kabel sygnalizacyjny i lutujesz jeden koniec do końca w miejsce starego od strony gearboxa, a drugi koniec lutujesz do MOSFETu (wcześniej był do silnika)

- Dolutowywujesz na początku styków gearboxa kabel (gruby) idący bezpośrednio do silnika. Na początku, czyli tam, gdzie masz pierwszy lut.

 

Wuala, masz układ zrobiony. Braffo. Tak dla jasności, wszystko co przelatuje przez gearbox Cię nie interesuje, jak działa, zostaw jak jest. Interesuje Cię tylko początek kabla i koniec kabla, który jest na gearboxie.

 

Jeśli się gdzieś pomyliłem, to proszę, poprawcie mnie.

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Dzięki Wam wszystkim! Jakoś sobie wspólnie poradziliśmy, działa jak marzenie :P Mam prawie identycznie jak Ty GOGI, z tym, ze ten krótki brązowy nie leci do silnika, a do... wtyczki. Na stronie GATEE napisali, że powinien się znaleźć jak najbliżej baterii, no to bliżej już nie może :P A tak btw. to chcę się wytłumaczyć. Wszystko co się dało to przeczytałem, a te schematy ze strony gatee przeanalizowałem kilka razy. One są jasne, nie wiedziałem tylko co począć z tymi podwójnymi stykami. Jeszcze raz dzięki. A wykład rafcia i zdjęcia GOGIego będą dla potomnych :)

Link to post
Share on other sites

Witam przeczytałem wiele postów i postaram się uporządkować moją wiedzę.

Zależy mi na tunningu mojego AUG'a A2 od JG do ok. 420 fps.

Znalazłem taki zestaw: http://www.asgshop.p...dukt.php?id=661

I czy otrzymam na nim pożądane fps'y przy wyskokiej żywotności?

A nie prościej wstawić M120 i cieszyć się z 400 fps? ;) M130 też powinno uciągnąć, ewentualnie głowicę tłoka mógłbyś kupić wzmocnioną, bo standardowa to przezroczysty plastik. W tym zestawie masz sporo części, które już masz, stalowe zębatki, metalowe łożyska, popychacz... tych części raczej nie trzeba wymieniać. Podkładki i smar można użyć zwykłe, bo za "oryginalne" się dopłaca. Ja mam w swoim borka Guardera i szczerze żałuję, bo niepotrzebnie wydałem kase i teraz mam z nim problemy. Cała reszta, łącznie z plastikową prowadnią to stock.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...