Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Włożyłem tylko m120 hurricane, jakąś głowice cylindra troche niby szczelniejsza od stocka (miałem ze starego zestawu ftk hurricane do mp5) no i 4 metalowe łożyska, włożyłem 4 bo z 2ma kolejnymi były jaja np. zębatka zachaczała o wystające łożysko. Po dzisiejszym strzelaniu okolo 2 tysiaki kulek poszło, działa naprawdę zadowalająca z tym, że mam batkę firefoxa 9,6 2400. Zasięg poprawił się co najmniej o 10 metrów. Takie są moje odczucia jak by co :)

 

Rano pojadę do gunfire zmierzyć fpsy, jak przyjadę od razu podam wynik :))

Edited by Pajerro
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

m120 powinno dac 380-420 max przy idealnie szczelnym ukladzie.

Co do lozysk - zalerzy jakie zainstalowales - sa lozyska z mocno wystajacym kolnierzem oraz zupelnie plaskie chowajace sie na równo.

Te z kolnierzem fajne sa do srodkowej i silnikowej zebatki bo podnosza i nie trzeba podkladkowac od dolu. Ale tu trzeba sie nakombinowac.

Ogolnie rozne repliki maja rozne te lozyska.

 

Magi od emki do auga ?

Niby skad wytrzasniesz adapter ...pozatym to nie ten ksztalt wiec zupelnie odpada.

Jak juz myslalem o przecieciu maga bebnowego do ak4 i wklejeniu w maga lowa od auga, zeby miec boxa ... tylko ze do snajpy to sredni pomysl wiec nie zrobilem tego.

Link to post
Share on other sites

Byłem zmierzyć i się zdziwiłem, wyszło mi ~370fps.. myślałem, że będzie więcej :P stockowo miał równo 350. Co o tym sądzicie? może gdzieś mi powietrze ulatuje albo po prostu tak jest.

 

Mam pytanie, w augu jest cylinder z dziurą, jak bym włożył cylinder zero to czy prędkość wylotowa wzrośnie? bo nie jestem pewien czy tłok spręża powietrze już od samego początku cylindra.

Edited by Pajerro
Link to post
Share on other sites

Eee jezeli masz z dziura to 370 jest sensowne.

Tak naparwde przy m120 - przydaje sie juz wymiana batki na mocniejsza, lub a najlepiej i silnika na pjotke tego wzmocnionego.

Cylinder bez dziury pewnie da z 10 fps.

Liczyles na zerowym hopie ?

Glowice sprawdza sie czy szczelniejsza - sprawdzajac efekt strzykawki.

Nie ma czegos takiego jak odrobine szczelniejsza .. to tylko kwestia uszczelki.

Druga sprawa gdzie ucieka powietrze - to dysza.

Uszczelniona - jest lepsza ale tez wymaga troche dopracowania (np moj borek jest oblepiony gestym smarem (w sensie dysza od strony gearboxa) bo przepuszcza - a smar uszczelnia dosc dobrze. Wazne tylko zeby nie dostal sie do komory hopa - bo kulki beda zle podkrecane.

Wracajac do batki - zauwazylem dziwna zaleznosc ze przy mocniejszej baterii - zasieg odrobine wzrasta. Nie potrafie tego fizycznie wyjasnic.

Pamietaj tez ze zima repliki strzelaja troche gorzej (wiec pomiary na zimnie sa z dekla inne).

W stocku aug ma 110 springa... pozatym sa rozne m120. Zalerzy jaka firma - osiagi potrafia sie roznic o 30-40 fps.

Link to post
Share on other sites

Kurcze hopek nie był na zero :D ale nie był też na maxa :) 370 mi wystarcza w zupełności nie potrzebuje jakiegoś demona fpsów :D włożyłem to m120 z czystej ciekawości (przynajmniej nauczyłem się sam grzebać w Gb), na batce 9,6 firefoxa szybkostrzelność jest wystarczająca i silnik nie ma żadnego problemu z naciągiem. W przyszłych marzeniach mam borka guardera :) i silnik pj właśnie :]

Link to post
Share on other sites

Czy na AUGa A3 od JG dało by się zamontować Phantom'a po uprzednim zdjęciu tego całego oRISowania?

Replika po zdemnotowaniu wygląda tak:

AUG_A3_15.jpg

czy po tym uzyskał bym coś na ten wzór?

ka-sk-01a.jpg

 

Oczywiście zdaje sobie sprawe z tego jak ta szyna u góry będzie wyglądała, ale bardziej zastanawia mnie, czy phantom będzie pasował...?

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie - wylaczajac risa to jest to samo co A1 czy A2.

A co znudzila ci sie wersja A3 ? ;)

Troche lepszej jakosci zdjecia tlumika wrzucam.

 

 

http://4x4.szczecin.pl/asg/barrett/8.jpg

http://4x4.szczecin.pl/asg/barrett/7.jpg

http://4x4.szczecin.pl/asg/barrett/6.jpg

http://4x4.szczecin.pl/asg/barrett/5.jpg

http://4x4.szczecin.pl/asg/barrett/4.jpg

 

Podwieszony shotgun daje niezla faze i wage repliki, ale niestety uznalem ze jest bezuzyteczny. Za to zostawilem mocowania na risa dolne ;)

Przy dosc dlugiej szynie ris - jest to nawet sposob na podwieszenie czegos solidnie do lufy.

Link to post
Share on other sites

BTW: zastanawiał się ktoś nad zaadaptowaniem do AUGa magazynków od emki?

 

Masz na myśli coś takiego?? :D :

 

img1110ma2.th.jpg

img1111jw7.th.jpg

img1112pp4.th.jpg

 

Wszystko pięknie, ładnie działa. Z racji przedłużenia rurki podającej kulki do komory, zostaje w niej około 12 kulek, ale mi to nie przeszkadza :P

Tylko ciągle brakuje mi czasu na zabranie się za wykończenie estetyczne, bo te śrubki trochę rażą, ale będę nad tym pracował ;)

 

Pozdrawiam

Edited by Boo
Link to post
Share on other sites

O, to jest pomysł. Możesz zdradzić z czego wykonałeś rurkę podającą kulki do komory? Mógłbyś zrobić jakieś zbliżenie do wnętrza tego nowego gniazda?

 

Ja pracuję już od paru dni nad nieco inną koncepcją, wybebeszyłem stockowego hicapa, bo i tak był zespusty od nowości, i uciąłem, tak że tylko lekko wystaje z gniazda. Teraz jest czymś w rodzaju adaptera, do którego wchodzi odpowiedznio zwężony magazyne od emki - dzięki temu wystaje tylko troszkę bardziej od normalnego i siedzi w miarę stabilnie. Brakuje mi tylko jeszcze pomysłu na połączenie między magiem i komorą (jakaś giętka rurka) i zrobienie jakiegoś samoróbkowego zwalniacza magazynka. Trzeba będzie co prawda popracować mocno nad dostosowaniem kilku magów, które już raczej nie będą się trzymać w gnieździe emki, ale przynajmniej jak do tej pory nie spowodowałem żadnych nieodwracalnych zmian w AUGu :)

Link to post
Share on other sites

Rurkę wykonałem z lufy jakiegoś shitguna za 15 złotych, który mi się uchował :P spiłowałem odpowiednio, uciąłem i akurat pasowała na to coś co kulki z maga od AUGa podaje. Zdjęcie postaram się wrzucić, aczkolwiek niewiele tam będzie widać ;).

Ja początkowo też myślałem o czymś podobnym, ale stwierdziłem, ze szkoda mi niszczyć magi, a tak mam pełną uniwersalność na placu boju ;). Aczkolwiek Twoja koncepcja brzmi ciekawie i chętnie zobaczę efekty końcowe :D Bo moja konstrukcja jest dość skomplikowana i wymagała ingerencji w AUGa, ale jak się uprę to odczepię to gniazdo i zostaną mi tylko 4 dziurki w korpusie po śrubkach, ale teraz mi pasuje ;)

Link to post
Share on other sites

Ach, już nie moge edytować...

Pomoże ktoś - jak ściągnąć cały ten RIS z AUGa? :D

Trzeba jakieś śruby odkręćić się domyślam, ale czy te z szyny RIS górnej? Tam na dole jest jeszcze śruba imbusowa sie zdaje... Po prostu chciałbym poradę :P

Link to post
Share on other sites

Moj aku nie pasuje do auga ... dlatego z tylu nie mam stopki ale zaklejone jest czarna tasma. Nie widac tego praktycznie.

Niestety ale kupujac batke nie bylo tych dedytkowanych do auga.

Dokladnie to mam to - http://www.taiwangun.com/shop,show,501

Problem jest ze na dole mimo spilowania - i tak wystaje bateria na jakies 5 mm.

Nie da sie zalozyc stopki.

A narazie nie chcialo mi sie kombinowac ze stopka.

Co do adapterow do magow emkowych - wyglada fajnie aczkolwiek pewnie taki dlugasny wystajacy mag przeszkadza w lesie przy strzelania z poziomu ziemi ?

Ale w sumie mam dolne body od emki .. ze dwie sztuki - to pokombinuje jak to wlozyc tam ;)

Link to post
Share on other sites

Kocur666 - dzięki za wyjaśnienie bo dokładnie taką baterie zamierzałem kupić ale skoro nie mieści się mimo przeróbek to traci pomału sens montowanie takiej.

 

kryk - bardzo dziękuje za fotke

 

Co do demontażu RISa górnego w AUG A3 JG to trzeba wykręcić 2 śruby od spodu RISa dodatkowo są 2 imbusy wkręcane od góry. Aby zdjąć cały zespół RIS z przodu z AUG A3 trzeba odkręcić imbusa blokującego tłumik ognia, potem odkręcić sam tłumik ognia , wykrecić 2 imbusy na górnym RISie. Wtedy bez problemu można zdjąć cały ciężki kawał metalu :-P

 

Napisz jak ci się sprawuje ten aku , czy ROF zwiększył się w znaczący sposób ?

Link to post
Share on other sites

Raczej do mnie.

Batka starcza tak jak Kocur mówi - w zimę na okolo 2 strzelanki.

ROF jest elegancki - nie mierzyłem na chrono, ale nie skłamię jak powiem, że 2 razy szybszy od stockowej batki.

 

I dzięki za odpowiedz co do RISa. Po zdjęciu tego o wiele bardziej mobilny jestem, nie biegam juz z taką ciężką krową :) Teraz tylko zastanawiam się co zrobić z tym przydługawym RISem... Chciałbym kupić nowy, a zdjąć ten, ale jakoś nie moge znaleść odpowiedniego, takiego który by pasował (i kosztował mniej niż powiedzmy 60zł... :/ )

Link to post
Share on other sites

Kocur666 - Pytanie było do Kryka 8) ale dzięki za odpowiedź, z racji tego że twój aku nie mieści się do końca w kolbie poszukam czegoś dedykowanego do AUG albo przemontuje z normalnego żeby wyglądał jak u Kryka bo takiego układu ogniw nie widziałem w pakietach dostepnych ogólnie w sklepach.

 

kryk - Napisz prosze gdzie zakupiłeś swój pakiet 9,6v bo w żadnym sklepie nie widzialem takiego. Korzytając z okazji zdjąłem wczoraj ze swojego przedni RIS i rzeczywiście o wiele przyjemniej się używa bo to jak by nie było jakieś 600 g metalu. W sumie juz się przyzwyczaiłem biegać z takim ciężarem ale zawsze miła odmiana. Co do szyny to zobacz czy to nie było by dobre http://allegro.pl/item545390661_szyna_ris.html

Link to post
Share on other sites

Aku kupiłem w sklepie stacjonarnym u Krakmanów (80 km ode mnie, ale stwierdziłem, że muszę kiedyś ich odwiedzieć i voilla :D )

Poprosiłem miłego pana, czy nie mógłby mi go przerobić aby pasował do tego auga (wtedy kupywałem auga, zawieszenie do niego i pare pierdół no i ta batke).

Pan powiedział "20 minut" (a czas tam leci bardzo szybko, te wszystkie repliki za gablotami :P ) i mi zrobił batkę. Aczkolwiek gdzieś widziałem już dedykowane do AUGów baterie: capri, asgshop, coś takiego (sklepy z markowymi replikami), ale były dosyć drogie. Ta szyna niestety nie pasuje, jest 3 cm za krótka. Ale postanowiłem już, że skrócę swoją (bo jednak o wiele przyjemniej sie korzysta z repliki bez tego całego oRISowania) Troszkę pracy z tym będzie, ale to sama przyjemność. Myslę, że to nie wpłynie nic na gwarancję, bo to tylko element zewnętrzny. A bebechy nie ruszane są. Mam tutaj jedno pytanie: czy do tego "dżinksa" "montuje" się zaczep do pasa? (krakmani pięknie to nazwali: "wciśnij kropek" :D

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,1364

 

dsc00876jb2.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Co do baterii to widziałem już kilka różnych do AUG ale chodziło mi dokładnie o takie ułożenie ogniw jak u ciebie. W Capri mają nawet niedrogo 9,6V 1400mAh KAN za 80 zł ale robienie własnego zestawu daje dodatkowe możliwości bo rozbudowując twoją o dodatkowe ogniwo zamontowane w poziomie tak jak w stockowej można zrobić pakiet 10,8v który zmiesci sie w kolbie.

Z tego co mi wiadomo gwarancje traci się po zerwaniu plomby z gearboxa.

Co do montażu pasa nośnego to w AUG A2 tam jest zaczep ale raczej "kropek" tam nie będzie pasował bo on jest do wkrecenia do RISa a w AUG jest otwór o wiele większej średnicy, chyba że by wkleić na stałe tego "kropka" w otwór AUG klejem epoksydowym do metalu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...