Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sposób na zdjęcie zębatki z silnika


Recommended Posts

Silnik do łapy. Zwalniasz sprężynki od szczotek, sprężynki out, szczotki out, odkręcasz śrubki od dupki silnika, zdejmujesz dupkę, w imadło zębatkę, naparzasz młotkiem w trzpień silnika, zębatka zostaje w imadle, zakładasz nową zębatkę w taki sam sposób, składasz silnik w odwrotnej kolejności. Amen.

 

:icon_exclaim: Dupę trzeba ściągnąć bo ją rozpierniczysz od uderzeń :icon_exclaim:

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz i nie chcesz mieć narzędzia:

Najpierw grzejesz zębatkę przez dwie minuty zapalniczką. Rozszerzalność cieplna i te sprawy...

Łapiesz prędko zębatkę kombinerami bezpośrednio pod zębami, Dobrze sie łapie częścią do cięcia drutu.

Opierasz kombinery o krawędź imadła i drugą ręką łapiesz za korpus silnika by nie spadł na glebę.

Druga osoba używa śrubokręta/wiertła/wybijaka i wali w oś. Wyjdzie w pięciu strzałach.

 

By założyć schladzasz silnik i jego oś.

Ogrzewasz mocno zębatkę zapalniczką.

Stawiasz na imadle kulkę łożyskową 3-4mm lub śrubkę m3 lub m4 i opierasz dupkę sinika tak by oś oparła się o ten element.

Nakładasz zębatkę mocno podgrzaną na koniec osi i wstukujesz, wejdzie naprawdę lekko.

Link to post
Share on other sites

Można sobie takie urządzenie do ściągania zębatki z silnika zrobić samemu i to niedużym nakładem.

Mój przykład:

yhhLVFR.jpg

 

lBQlLcC.jpg

Wszystkie części są dostępne za grosze w sklepach ze śrubami i elementami metalowymi.

 

Ewentualnie można przerobić skuwacz do łańcucha rowerowego:

avEnOJt.jpg

Link to post
Share on other sites

sposób verba - w ogóle, ani rusz zębatka, tylko pot i nerwy przy tym waleniu (młotkiem rzecz jasna).

sposób poldka się sprawdził, nie znalazłem żadnej zapalniczki, ale miałem pod ręką świeczkę. Nie waliłem młotkiem w oś, tylko musiałem dać silnik w imadło i mocno ciągnąć za zębatkę, w końcu zeszła...

Tylko należy uważać, żeby nie zacisnąć zbyt mocno imadła, bo można uszkodzić silnik.

Link to post
Share on other sites

sposób verba - w ogóle, ani rusz zębatka, tylko pot i nerwy przy tym waleniu (młotkiem rzecz jasna).

Hahahaha, chyba kolego coś źle robisz skoro w taki sposób nie potrafisz zdjąć zębatki. Nie od wczoraj ściągam tak zębatki i nigdy nie spotkało mnie to o czym piszesz :teeth:
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...