Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G-001 Boyi, działa, nie strzela kulkami.


Recommended Posts

Witam,

 

Wczoraj stałem się (nie)szczęśliwym posiadaczem repliki G36c od Boyi. Replikę zakupiłem w sklepie Taiwangun.com. Pierwsze co zrobiłem po wyciągnięciu repliki to podpięcie akumulatora oddanie paru strzałów na sucho i zachwycenie się blow-backiem. Potem załadowałem hi-capa (tak był podkręcony) i kilka pierwszych strzałów było ok, natomiast potem replika przestała podawać kulki po czym bateria padła. Dziś naładowałem baterie (3h 45min). I ku mojemu rozczarowaniu nadal replika strzela tak jakby nie miała kulek :(. Kulki to te p&j z taiwanguna 0.25. (Tak wiem że można lepsze ale nie było G&G). Proszę o pomoc bo nie chce odsyłać jej na gwarancje D:

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co, zobacz co się dzieje z magazynkiem, wyjmij, naładuj kulkami, podkręć i przesuń bolec blokujący kulki (uważaj, bo mogą polecieć fontanną). Jak lecą, to znaczy, że magazynek ok. Drugie, to zobacz przy wyjętym magu, czy kulki nie zablokowały się w komorze, patrzysz od dołu, jak nie ma, to strzel na sucho w bezpiecznym kierunku słuchając odgłosu strzału. Jak dźwięk jest przytłumiony, to znaczy, że masz kulkę w komorze - poruszaj regulacją hopka i strzel (w bezpiecznym kierunku). Jak wyleciało to ok, jak nie, to ustaw hopek na 0 i bardzo ostrożnie przeczyść lufę wyciorem (bardzo ostrożnie, żeby nie zniszczyć gumki hop). Jeśli to nie pomogło, znaczy, że uszkodzony jest gearbox. Jeśli magazynek działa, a odgłos strzału nie brzmi tak, jakby coś siedziało w lufie, to znaczy, że magazynek nie jest dokładnie dopasowany - podkręć mag, włóż do repliki, wyjmij i zobacz, czy kilka kulek wypada z komory, jeśli nie, to kilka razy włóż i wyjmij magazynek, jest szansa, że się dotrze. Jak nie, to reklamuj replikę.

Link to post
Share on other sites

Dźwięk jest taki jakby stłumiony jak strzelasz z załadowanym magazynkiem? Grzebałeś coś przy hop upie? Daj go na zero, możliwe że blokuje kulki. Jeżeli nie to problem może leżeć po stronie magazynka i kulek - widziałem hi-capy zacięte na pj'tach :icon_biggrin: Jeżeli to nie HU ani magazynek czy też kulki, to odwróć replikę do góry nogami bez magazynka i patrząc przez wlot kulek obserwuj czy dysza się porusza. Jeśli nie -> problem z popychaczem lub jego sprężynką.

 

Edyta:

 

Oooops, myślałem że piszę tu pierwszy :P

Edited by Fishbonee
Link to post
Share on other sites

Niby wszystko ok, a teraz okazało sie że blow-back nie działa i zamek da sie odciągnąć tylko do połowy.

 

EDIT:

 

Chrzanić to, daje na gwarancje niech oni się z tym męczą że mi taki felerny egzemplarz sprzedali :D.

Edited by BytXPL
Link to post
Share on other sites

Heheh. Replika kupiona na promocji :) Więc raczej sie nie opłaca :] A w sklepach brak z tego co widze. Dam na gware a jak sie i ona skończy to dam do któregoś z czarodziejów serwisantów :D.

 

By the way. Ktoś zna dobrych serwisantów z częstochowy ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...