Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dorzucę ciekawostkę dotyczącą jakości tworzywa użytego do wykonania repliki:

Po powrocie do domu odkryłem, że w moim G36K [CA] mam wyszczerbienia na brzegu gripa w okolicy gniazda lufy - wyszczerbienia pochodzą od kulek :o - jedno jest wyraźne - mniej wiecej pół kulki, drugie mniejsze. Stało się to w temperaturze ok -7 C - ktoś nieźle trafił :o

Link to post
Share on other sites

Problem:bateria.

 

Bateria 9,6v/600mAh starcza na krótko nawet przy stockowej giwerze, a nie za bardzo jest na co ją zamienić. "Szara długa bateria" do G36(K) z Machineguna jest złożona z kiepskich ogniw. Macie jakieś alternatywy?

 

Ja myślałem żeby włożyć którąś z baterii:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=955

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1128

 

Ta pierwsza jest pewnie mniejsza. Myślicie że da się? Może ktoś już próbował?

Link to post
Share on other sites
Problem:bateria.

 

Bateria 9,6v/600mAh starcza na krótko nawet przy stockowej giwerze, a nie za bardzo jest na co ją zamienić. "Szara długa bateria" do G36(K) z Machineguna jest złożona z kiepskich ogniw. Macie jakieś alternatywy?

 

Ja myślałem żeby włożyć którąś z baterii:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=955

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1128

 

Ta pierwsza jest pewnie mniejsza. Myślicie że da się? Może ktoś już próbował?

 

Jest sposób - ja używam 1100 mAh 9,6V - Ni-Mh (sprawuje się o niebo lepiej niż 1100 mAh Ni-Cd, która siadła mi po trzech krótkich seriach przy - 6 st. C) Teraz pojawiła się bateria 1700 mAh (175 zł) nadająca się do G36K.

W sprawie baterii Ni-Mh - robi je gostek z Warszawy - Chaota (niedrogo i dobrze - ogłaszał się tutaj), w sprawie 1700 mAh Ni-cd www.asgshop.pl

Link to post
Share on other sites

Bateria baterią a u mnie pojaiwł się taki zonk.

 

Po przełączeniu trybu ognia na serię, karabin nie strzela. Mogę nacisnąć spust i nic się bie dzieje, tak, jakby bateria nie była podłączona. Co może być przyczyną? Jak to naprawić?

Link to post
Share on other sites
Bateria baterią a u mnie pojaiwł się taki zonk.

 

Po przełączeniu trybu ognia na serię, karabin nie strzela. Mogę nacisnąć spust i nic się bie dzieje, tak, jakby bateria nie była podłączona. Co może być przyczyną? Jak to naprawić?

 

Obawiam się że to nie jest odosobniony problemhttp://www.airsoftgi.com/product_reviews_i...1<br%20/>. Facet jakoś sobie poradził.

Link to post
Share on other sites

Nie tyle gearbox jest winien, co raczej selektor ognia.

 

GB v.3 jest np. w marujowskich AK i AUG. Używam jednego i drugiego.

W kałaszu taki numer się zdarza, w AUGu nigdy nie miałem problemu.

W nim "selekcja" ognia po prostu działa zupełnie inaczej.

 

O tym, że AK z Marui mają taką przypadłość wiadomo od dawna.

Nie wiedziałem, że G36 CA to ma... Ale płytki selektora ognia wyglądają

podobnie...

 

Ciekawe, czy CA udało się skopiować tą przypadłość również do ich wersji AK... :wink:

Link to post
Share on other sites

W sumie nie napisałem, że rozwiązanie w moim przypadku było dośc proste. Po prostu płytki (styki) przy selektorze ognia były ułożone zbyt płasko, wystarczyło je odgiąć lekko do góry i już działa.

 

Mogły zmienić kształt na pzrykład od zimna?

Link to post
Share on other sites
czy rzeczywiście to body w CA36K jest takie shit jak mówia spradzone źrodła (pozdro Styp) i wszyscy inni????

 

Body CA to jest DA SZIT MAN !

 

 

Tworzywo jest ładniejsze niż TM, bardziej matowe (dopóki nie zobaczyłem nie mogłem uwierzyć). Z drugiej strony Marui jest lepiej wykończone w miejscach gdzie części łączą się ze sobą. W CA przydałoby się jeszcze logo H&K.

Link to post
Share on other sites

:?: Ja swoje G36C CA intensywnie od ponad pół roku używam i do body żadnych zastrzeżeń nie mam... ładny mat. Nie ma nadlewów które by jakoś raziły (no chyba że ktoś z ASP jest...), a i pare razy nim przywaliłem i nic nie odpadło... Z tego co pamiętam, z poprzednich tematów, to ludzie własnie po tym od TM jechali, że po pewnym czasie lusterko się z niego robi i potrafi skrzypieć (w moim nie ma żadnego z tych objawów)

Link to post
Share on other sites

a dołoże jeszcze dwoje 2 grosze :D

 

 

w moim G36 CA body było ladnie spasowane, nie było specjalnie widocznych zadziorów po odlewach, wszystko było bardzo ładne i przyjemne a do tego wygladało bardzo solidnie i faktycznie takie było :evil:

 

 

materiał w TM jest według mnie dużo mniej realistyczny i że tak powiem... kruchy :roll:

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam G36C [CA] i żadnych zastrzeżeń. Body bardzo solidne i wygląda realistycznie. Matowe rzecz jasna i z konkretnego materiału. Działa idealnie. Z lunetą od K wygląda jeszcze fajniej. Po wzmocnieniu (360-380fps) i włożeniu preclufy, luneta 3,5x tym bardziej się przydaje. Warto przedni chwyt wymienić na powiększony, wpakować baterię 10,8V i jest rzeźnia! :twisted:

Generalnie polecam CA. TM wg mnie nie równa się CA - pod wieloma względami.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja mam standardową "szarą" baterie 9,6 dodawaną jako opcja z G36K 360 fps i nie narzekam. Jedyny problem to jak się raz walnołem i naładowałem z nastawami do 7,2V 600mAh. Też działała ale krótko :) i mróz myślę, że też miał swój udział.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...