Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, interesuję się wersją Kurz.

Przeczytałem cały temat i chcę się upewnić czy dobrze pozbierałem do kupy wnioski.

 

 

Zawieszenie:

"Należy dokupić specjalny "pin", który montuje się zamiast przedniej śrubki na rączce transportowej."

 

Rączka przeładowywania ma w zwyczaju łamać się więc najlepiej zamienić ją na metalową

 

Z lunetą bywa różnie (z powiększeniem 3.5 lub 1.5) co do używania to trzeba się przyzwyczaić, problem z kalibracją wynika z elastycznych właściwości gumy stanowiącej oprawę i uszczelnienie lunetki od strony mostka - można go łatwo rozwiązać

 

Kolimator:

Można zmienić rączkę na szynę (moim zdaniem za bardzo przypomia C które mi się nie podoba, ale o gustach się nie dyskutuje)

Kupić rączke stara z szyną nad lunetą - tutaj pytanie z mojej strony, która luneta jelst lepsza STARA, czy CA i czy możliwa jest ich zamiana ?

Samemu taką szynę przymocować, nad lunetą lub w innym położeniu.

 

Magi:

Mid - capy KingArms`a podają bez problemu.

 

Tłumik ognia potrafi się zakleszczyć.

 

Prądożerność:

Po zmianie kabelków na silikonowe problem mija

Na stocku baterie mieszczące się w gribe dają rade (nie będę wnikał w szególy producent itp)

Po tuningu trzeba używać większej baterii, stała kolba rozwiązuje problem przechowywania i pozostaje nam tylko dosypywać kulki nie martwiąc się że braknie prądu ;-)

 

Oprócz tego kilka rzeczy lubi się raz na jakiś czas przepalić (płytka selektora), nie stykać itp.

 

Przeoczyłem coś istotnego ?

 

PS:

Czy celnośc jest tak dobra jak napisano w tej recenzji ?

http://spat.szczecin.pl/g36k.html

 

Edit:

Jeszcze jedno czy zaszły jakieś zmiany od czasu wprowadzenia ich na rynek ? wmocnienia gearboxa czy coś ?

Edited by DeAtH
Link to post
Share on other sites

Kolimator:

Można zmienić rączkę na szynę (moim zdaniem za bardzo przypomia C które mi się nie podoba, ale o gustach się nie dyskutuje)

Kupić rączke stara z szyną nad lunetą - tutaj pytanie z mojej strony, która luneta jelst lepsza STARA, czy CA i czy możliwa jest ich zamiana ?

Samemu taką szynę przymocować, nad lunetą lub w innym położeniu.

 

STAR nie ma problemów z regulacją w pionie i poziomie, za to lubi się przekręcać pod wpływem drgań (strzelania). Po prostu klej między lunetą (wkładem), a tą gumą jest wyjątkowo słaby, u mnie od początku to nie trzymało. Można skleić to np. silikonem albo nawinąć na lunetę kilka warstw izolki, tak, żeby aż ciężko luneta do rączki wchodziła i powinno być git.

Poza tym wydaje mi się, że Star ma trochę większe pole widzenia od CA. Ma powiększenie 3,5x, więc jezeli masz ponizej 400fps, to 1,5x CA będzie wg mnie fajniejszy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Oki, mogę Cię zapewnić, że bateria wchodzi do g36 bo taką mam. Tylko trzeba sobie wyrobić sposób na jej prawidłowe włorzenie. I przypominam: nic na siłe :lol: .

Słyszał może ktoś coś o szynie KSK w wersji airsoftowej, czy jest tylko od g36C?

 

Death, bardzo ładne podsumowanie tematu, dobra robota <sehr gut> :-P

Edited by happy666
Link to post
Share on other sites

A którą baterie według was lepiej nabyć?

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=981

czy

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1387

 

I moje ostatnie pytanie. Czy ta gumka HU bedzie dobra do stockowego G36?

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3386

 

I która precke do G36 (nie G36K ani G36C bo takie informacje znalazlem ;) ) byście polecali ?

Link to post
Share on other sites

Guarder da rade tylko pamiętaj, żeby założyc dystanser stockowy.

 

A precka to ogólnie każda 509mm jak troszke pilnikiem podziałasz przy tłumiku ognia(przynajmniej ja musiałem odrobinke doslowenie zebrac z niego, żeby ufa 509 się zmieściła)

Ja polecam Systeme albo Prometheusa.

Link to post
Share on other sites

Z luf podobno najlepsze to KM Head i Prometheus, czytałem o nich same dobre rzeczy. Sam mam zamiar w przyszłości zainwestować w jedną z nich :)

 

A ja mam pytanie o komory Hop-up. Widział ktoś jakieś? JA znalazłem tylko dwie:

 

1. http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=368 Tyle że to ta sama co w stocku, więc sensu żeby ją kupić nie widze...

 

2. Metalowa komora z machineguna. Nie dam linka, bo się nie da. Pytanie tylko czy ta komora jest lepsza niż stockowa? Sam sklep nie budzi specjalnego zaufania, a tylko tam jest ta część. Używa tego ktoś? Jest poprawa?

Link to post
Share on other sites

Komore CA IMO jest sens zmieniać tylko na komore TM :)

 

A co do luf to miałem precke CA 495mm dedykowaną do G36 a teraz mam Prometheusa 509mm i no cóż wiem dlaczego Promek jest taki drogi :)

Edited by bun
Link to post
Share on other sites

A którą baterie według was lepiej nabyć?

Zdecydowanie tą na ogniwach KAN ze specshopu.

 

I moje ostatnie pytanie. Czy ta gumka HU bedzie dobra do stockowego G36?

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3386

 

Myślę, że lepiej wziąć czarną silikonową Systemy.

 

2. Metalowa komora z machineguna. Nie dam linka, bo się nie da.

 

Da się 8)

Metalowa komora HU na machinegun.pl - link

 

Czy warto - niestety nie wiem, ale może ktoś pomoże?

 

Co do luf - zdecydowanie Prometheus - tu nie warto oszczędzać - albo porządna precka, albo wcale - po co płacić za minimalne efekty? Ja wychodzę z założenia, że nie stać mnie na oszczędzanie. Jeżeli mam kupić tańszą precke i potem wymieniać, to tracę na takiej pozornej oszczędności ;-)

Edited by mag
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...