Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki Dum-Dum


Recommended Posts

(...)Niestety wiem, że 0,30g stanęły już w magazynku m14. (...)

 

To mi sie zdarzyło, kulki od Ciebie :P

W zwykłym midzie do M14 od bojca stanęły i nie chciały wyjść. Magazynek opróżniałem za pomoca śrubokręta i patyczka bo ni huhu nie wylazły by. Mag czysty. Ostatnio test w lufie guardera 6.02 - nie wyszły do lufy...

Jakoś przeszły przez stockowa lufę w A&K. Never, forever.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pewnie nagrodzicie mnie "złotą saperką", ale co tam ...

 

1. Czy ktoś obecnie nadal używa kulek 0,20 i 0,25 g?

2. Jaka jest obecnie jakość tego producenta?

 

Cena producenta jest interesująca, ale poza ceną ważna dla mnie jest jakość i niezawodność. Dlatego szukam rozwiązań optymalnych .. niekoniecznie najtańszych :icon_idea:

Link to post
Share on other sites

Tutaj co najwyżej drewniana łopata ;)

 

v0_master.jpg

 

0,20 latają jak Rocketsy, tam gdzie im się podoba

0,25 nie miałem okazji teścić

Za to 0,23 lecą całkiem ok. Przez midy przechodzą gładko, przez stock lufę też. Do mojego rozrzutnika kompozytu w postaci typowej cymki 041k sprawują się bardzo fajnie, jednak gdzie indziej ich nie będę pchał.

Link to post
Share on other sites

Emcet: Drewniania Łopata ... jestem wzruzszony :icon_mrgreen:

 

UberSoldier .. jeśli mam do wyboru dwa produkty w podobnej jakości i cenie to chętniej wybiorę ten krajowy. Stąd moje pytanie o to jak obecnie kształtuje się jakość. To nie jest kwestia tych kilku zł na kulki, tylko zasad :) Niemniej dzieki za informację. Spróbuję paczkę 0.23 do M4 (full stock) wpakować.

Link to post
Share on other sites

Poza 0.23 tylko i wyłącznie GG. Cena niemal identyczna, a jakość wysoka i stała. Gdyby GG produkowało 0.23 to również lepiej byłoby brać od nich. DD w tej wadze, jak pisałem, latają fajnie. Prównywalnie z Guarderami, a tak się chyba składa, że w tej wadze nie ma nic zbytnio lepszego. Przynajmniej ja sobie nie przypominam, ale w zwyczaju nie miałem stosowania kulek akurat o takiej wadze, więc może mam za mały research zrobiony :)

Jednak muszę przyznać, że dla ~330fps 0.23 sprawdzają sie superowo. Gdyby DD stały z jakością na poziomie to mogłaby to być waga, którą bym u nich prenumerował (chyba że ktoś mi podpowie inne, sprawdzone .23)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dzisiaj robiłem porządki w szafie z gratami. Leżały tam 3 paczki DumDumów: 0,43; 0,36 i 0,2.

- 0,43 kupione i reklamowane bo zaczęły ciąć się w lufie

- 0,36 i 0,2 jako rekompensata.

 

Gały mi na wierzch wyszły jak zobaczyłem co się stało po kilku miesiącach z tymi cięższymi:

 

0,43 - kilka sztuk zdążyłem wystrzelać, paczka nadęta

ef573e20f6f5ce2f24ac721bfa1d95ed.jpg

 

0,36 - nie otwierane, tak paczkę rozdupiło że papier popękał

6ecdd3ec4291f5f60d70e255b92bfd32.jpg

 

A teraz porównanie: DD 0,43 do zwykłej "6mm" kulki:

8c5a90b9e9afe9eab1b05d7bb679f201.jpg

 

Pudełko kulek 0,2 nie jest rozwalone. Nie mam ochoty tego otwierać i sprawdzać, chyba podaruję je dzieciakom z osiedla.

 

I teraz najgorsze. Kupiłem 3 paczki kulek Rockets Professional 0,43 na zapas. I co ? Też je rozwaliło. Tylko że były hermetycznie zapakowane, i urosły do jedynie fi 6,5 mm. Kto wprowadził taki bubel do handlu ? Nie dość że cena wygórowana w stosunku do lżejszych kulek, to jeszcze robią ludzi w bambuko stosując jakiś nieprzetestowany materiał.

Edited by Ariel_
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

W sklepach nie widziałem, może u producenta coś jest - aimer.pl (chyba, bo już adresu troszkę zapomniałem)

Imo, nie warto kupować dum dum, nie odstają ceną od dobrych kulek, a jakość jest podejrzana, choć .23 latały mi ok. Ja przesiadłem się ostatnio z GG na 5.95, jestem mega zadowolony. Taniej i jak się okazało... Lepiej :)

Na asgrevolution.pl są nawet dodatkowo zniżki przy zakupie kilku paczek.

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...