Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki Dum-Dum


Recommended Posts

No no, dodawajcie te pudełeczka 1000szt do oferty, bo mi już wszystkie kulkensy poschodziły, a 7 wybieram się na strzelanie. Potestuję u siebie, kto wie może zostane przy naszych, polskich BBs ;)

Btw, Bardzo fajne opakowanie, aż chce się kupić taki gadżecik. Czekam z niecierpiwością na poszerzenie oferty o nowe paczuszki, zwłaszcza .25 .28 .30 :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lżejsze kulasy są już spakowane w pudełeczka, ale trzeba przebudować trochę sklep bo trochę się wydłużyła lista (było 0,2 - 0,28 w 1kg).

Jeśli jesteś zainteresowany napisz na pw lub www.facebook.com/dumdumasg - wycenimy i wyślemy co trzeba.

 

Pozdrówki

Link to post
Share on other sites

Dwa miesiące temu kupiliśmy z kolegą po paczce tych kulek, Ja 0.25, On 0.23.

Kolega u siebie znalazł ze dwa kawałki plastiki o bliżej nie określonym kształcie. Pozostałości po wtrysku plastiku?

Trzeba było patrzeć co się wsypuje do ładowarki, ale nic więcej się nie trafiło. Mówił że dobrze się nimi strzelało na stocowym HK416 od VFC.

Mi na stockowym G36C od Aresa z adapterem M4 od Aresa kulki nie działały na auto, szło 4-5 kulek i zacinka, wyjęcie i włożenie maga, 4-5 kulek i znów zacinka. Próbowałem na magach: Metalowe low Boyi, Metalowe mid Boyi, Beta Project PMAG. Na semi wszystko ok, skupienie na oko podobne do G&G.

Nie było problemu z kulkami na auto w M249, magazynek Box.

 

Na razie zostaje przy kulkach G&G do Giety, do M249 muszę sprawdzić czy Rocketsy podają, byle taniej ;).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przyszły do mnie dziś trzy paczki:

 

1. 1000 kulek 0.28g

2. 1000 kulek 0.36g

3. 1000 kulek 0.4g

 

Pierwsze wrażenia: FENOMENALNE OPAKOWANIE! Kulki zostały bardzo ciasno upchnięte do kartonowych pudełek, wyglądem zbliżonych do pudełek z amunicją do broni palnej. Bardzo fajnie przemyślany patent na przesypywanie kulek - otóż wyciąga się specjalnie wykonany podajnik, który jest zintegrowany z boczną ścianką. Design jest po prostu boski... i fatalny jednocześnie. W polu pudełka się albo zgniotą i kulki polecą do ładownicy albo przemokną i kartoniki się rozlecą, jeżeli ładownica jest MiC lub nie zapewnia ochrony przed deszczem.

 

Tyle z wyglądu kartonu, teraz wygląd kulek. Ciekaw byłem najbardziej ciężkich 0.4g, toteż teraz opiszę tylko te. Po wysypaniu trochę kulek z paczki, rzuca się w oczy kolor, gdyż nie jest on kompletnie biały. Odcieniem przypomina zaczynający się starzeć papier, jednak z całą pewnością kulki po wystrzeleniu ich będą widoczne dla strzelca (oraz ofiary). Po położeniu próbki kulek na czarnym panelu ochronnym na biurko, docisnąłem delikatnie ręką i przeturlałem po panelu. Zostawiają po sobie delikatne białe smugi. Zaradzić temu powinna kąpiel w coli zero.

 

Faktura - kulki są gładkie, nawet bardzo gładkie. Niestety, na próbce około 12 znalazłem kilka z jednym małym kraterkiem, prawdopodobnie pozostałość po wtryskiwaniu. Na ani jednej z próbki natomiast nie znalazłem szwu.

 

Kulki wyglądają zachęcająco, może na weekend przesieję kulki o wadze 0.36g i 0.4g i któregoś bezwietrznego dnia pójdę nowość rynkową obadać w polu. Platforma testowa:

 

- 0.28g zasilą CM.048

- 0.36g i 0.4g zasilą GFG20.

 

Jak konkretniej wyglądają platformy - repliki są opisane na moim profilu.

Link to post
Share on other sites

Po ok. 2 tygodniach z kulkami dum-dum 0,4-0,43g stwierdzam, że są to dobre kulki. Obecnie dość dobre jednak w próbce 200 kulek miałem ok. 1/4 kulek z defektami. Kryteria dość surowe, bo niektórzy producenci podpadają pod 1/2.

 

Szczerze to dopłaciłbym trochę za hi-grade kulki o masie 0,4g i większej. Snajperzy to najbardziej niewdzięczne istoty pod słońcem, bo jedyne co nas ogranicza w asg to amunicja. Wiadomo, że ceramiki to nie dostaniemy za grosze:).

 

Czy dałoby radę zrobić lepszej jakości kulki? Te kulki są niezłe szczególnie przy obecnym stanie rynku, ale w krainie ślepców jednooki królem. Mam nadzieję, że podciągniecie jakość, bo brać snajperska chętnie dopłaci za lepsze kulki.

 

 

Co do opakowania

- początkowo miałem złe odczucia, że nie pójdę z takim kartonem na strzelankę, bo zamoknie itp.. Później sobie myślę "ty idioto, przecież masz magi i jak załadujesz 30 kulek w magi i 100 w loadera to i tak tego nie wystrzelasz". Obecnie jestem bardzo zadowolony z opakowania, bo mogę je bez wstydu przechowywać na szafce.

 

Wrażenie ogólne to dobre kulki.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
(...) W polu pudełka się albo zgniotą i kulki polecą do ładownicy albo przemokną i kartoniki się rozlecą, jeżeli ładownica jest MiC lub nie zapewnia ochrony przed deszczem.(...)

 

Wydaje mi się, że jednak lepszym rozwiązaniem niż noszenie w kartonikach, będą "strzykawki". Strata na "lansie" ale to akurat mi "wisi"... :icon_wink:

 

(...)

Czy dałoby radę zrobić lepszej jakości kulki? Te kulki są niezłe szczególnie przy obecnym stanie rynku, ale w krainie ślepców jednooki królem. Mam nadzieję, że podciągniecie jakość, bo brać snajperska chętnie dopłaci za lepsze kulki.(...)

 

Oj tak. Miejmy nadzieję, że to początek produkcji i będzie następowała poprawa... :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

W moje ręce wpadła paczka kulek 0,43g. Jedna na kilka kulek ma skazę w postaci krateru, co na odległości większej niż 70m powoduje już wyraźne zwiększenie rozrzutu. Więc tak samo jak wcześniej używane przezemnie Madbulle 0,4g, kulki trzeba będzie najpierw przebierać, a potem myć. Fakt, skupienie jest lepsze niż na ww Madbullach, ale czy opłaca się płacić ponad 2 razy tyle ?

 

Teraz ciekawostka:

Pacjent - moje 7 letnie L96 "Warrior" po chałupniczym tuningu + komora PDI, gumka Systemy i lufa Prometheus 550 mm 6,03.

Wskazania chrono:

0,4g MB: 520 fps, 5,0 J

0,43g DD: 525 fps, 5,5 J :icon_biggrin:

 

Średnia z 5 strzałów, 0,4 MB odchyłka +-1fps, 0,43 DD odchyłka grubo poniżej 1 fps :icon_wink: Chrono od Radeckiego.

Edited by Ariel_
Link to post
Share on other sites

Jestem niezłym leniem, toteż przebrałem dopiero prawie połowę z tysiąca 0.4g. Jestem pełen podziwu dla każdej osoby, której chce się przebierać kulki...

 

Moje spostrzeżenia do tej pory - dużo jest kulek z kraterem/wyżlobieniem oraz sporo z widocznym szwem. Te kratery/wyżlobienia wyglądają tak, jakby wtryskiwarka była zbyt blisko formy i po wtrysku dysza (czy cokolwiek) ostatecznie wchodzi w powierzchnię kulki. Do tego kulki G&G 0.3g są lepiej wypolerowane. Jak na razie czuję niesmak, ale skończę z segregacją i idę w osłonięte od wiatru miejsce. Przetestuję zarówno kulki bez widocznych wad (dwie grupy - umyte i nie umyte bo jestem ciekaw, czy umycie w coli zero faktycznie coś daje) oraz wadliwe.

Link to post
Share on other sites

Również po przebraniu jestem... na nieprzebieranych miałem 2 zacinki. Inna snajperka się nimi zakrztusiła (promyk u mnie i jakiś stock warrior). 1 hu idzie do wymiany...

 

Te przebrane są ok. Te z kraterami w dużej mierze też w miarę lecą, ale czasem trafia się paskud, którego lepiej nie wpuszczać do lufy.

 

Koszt 1 tysiąca kulek DD (po przebraniu) wynosi ok. 100zł za opakowanie.

 

Nadal nie zmieniam opinii, że to dobre kulki, bo są ok w porównaniu do reszty.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

OK, sortowanie zakończone!!! Efekt?

 

http://i.imgur.com/3idJxsl.jpg

 

Po lewej kulki bez wad, po prawej z kraterami/wyżłobieniami, widocznymi szwami oraz jedna pestka i jedna kulka z innej partii. Jestem mocno rozczarowany, za ponad 40zł ponad połowa paczki to kulki z wadami. Wady się powtarzały, to znaczy były kilka rodzajów uszkodzeń ale każdy rodzaj miał parędziesiąt identycznych przypadków, więc jest to problem z procesem produkcji. Jutro kulki lecą na przestrzelanie, razem z nieprzebranymi 0.28g oraz G&G 0.3g.

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj wziąłem 0,36. Jak narazie po oglądnięciu jestem zadowolony z wykonania, testy z strzelania będą potem. Kulki na szczęście nie wgniatają się od samego patrzenia jak konkurencja, pare drobnych wad można zobaczyć na poniektórych, ale ogólnie wszystko wporządku. Zobaczymy po strzelaniu :icon_smile:

 

Kulki nie mają pęcherzyków w środku, przynajmniej te które wziąłem do ręki.

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Były na strzelance. odsiane, nieuszkodzone 0.4g szału nie robią, ba, więcej. Dwa razy mi się zdarzyła zacinka i wyplułem cztery naraz... Ogółem latają, hmm... nie tak, jak się tego spodziewałem. Rozrzut nie jest tragiczny, bardzo dobrze reagują na hop-up i ogółem przez większość czasu lecą prosto, jednak ostatnie metry to już kulki zaczynają nieprzewidywalnie skręcać w promieniu mniej więcej metra. Były też pojedyncze przypadki kompletnego odlotu kulki w bok, kilkanaście metrów od celu. Za cenę ponad 40zł za 1000 sztuk radzę tą wagę sobie darować. Ponad połowa paczki nie nadaje się do precyzyjnego strzelania a te nieuszkodzone nie są nawet w przybliżeniu tak dobre, jak cena sugeruje. Chociaż kto wie, celność może wynika z tego, że kulek nie myłem? Zostało mi jeszcze trochę kulek, umyję je i jakoś znajdę czas na szybkie przestrzelenie.

 

Za to 0.28g... wypadły DUŻO lepiej od G&G 0.25g oraz 0.3g. Dum Dumy 0.28g są boskie i jeśli następna paczka 0.28g, jaką kupię będzie równie boska to kałasz będzie otrzymywał nowe jedzonko :).

Link to post
Share on other sites

Rozrzut nie jest tragiczny, bardzo dobrze reagują na hop-up i ogółem przez większość czasu lecą prosto, jednak ostatnie metry to już kulki zaczynają nieprzewidywalnie skręcać w promieniu mniej więcej metra. Były też pojedyncze przypadki kompletnego odlotu kulki w bok, kilkanaście metrów od celu.

 

Ostatnie metry, ale na jakiej odległości? 50? 70? 100m? "Kompletny odlot kulki na bok kilkanaście metrów od celu"... no ok ale na jakim dystansie był ten cel?

Link to post
Share on other sites

A ja zacznę od pochwały. Dawno nie spotkałem się z tak serdecznym i rzetelnym podejściem do klienta. Pierwszy raz jakiś sklep odpowiedział mi na wiadomość na FB o północy :icon_lol:

 

Co do samego produktu, byłem przy teście 0,43g Ariela więc ręczę za jego opinię. 0,25g latają tak jak G&G, zacinek w lowcapach nie stwierdziłem.

Link to post
Share on other sites

Na kulkach 0.4g nie przebranych i bez mycia na odległości +- 60m stosunek kulek latających Bóg wie gdzie, kilka metrów w pewne bliżej nie określone strony i kulek, które wlatywały centralnie w punkt wynosił 3:1.

Jednak po lekkim przebraniu i umyciu w detergencie 10 kulek pod rząd wstrzeliło się w jeden punkt.

Odległość +-60m, lufa promyk (czyszczona po każdej serii), 600fps.

Praktycznie każda kulka ma pozostałości po wtrysku. Jak będzie czas i miejsce to przetestuje na większej odległości.

Link to post
Share on other sites

Na wczorajszej strzelance wymieszałem DumDumy 0,28 w kolorze białym z G&G 0,28 w kolorze zielonym w proporcji 1:1

W Midzie od CM nowiutki kupiony w piątek w Jarmixie kulki DD mi się zacięły, w kilku przypadkach kulka spadła po łuku w połowie odległości na jaką leciała kulka z G&G. Najwyraźniej moja Cymka 039 ich nie toleruje. Także zostanę przy sprawdzonej firmie G&G.

Link to post
Share on other sites

:icon_biggrin:

 

Przed chwilą przestrzelałem kulki 0,36 na moim swd cymki (550 fps~~ ) i powiem że się nie spodziewałem :icon_smile: Tym bardziej że nadal mam replike do poprawki, ale rozrzut jest na tych kulkach znikomy. Nie mam nawet co porównywać do guarderów 0,36... tym się nie da strzelać. Za to Dum Dumy latają baardzo wporządku, jestem zadowolony. Myśle czy nie kupić zapasu :icon_biggrin:

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

DD 0.28 w PTW (lufa 6.0 i 510 fps - akurat 0.3 nie dostałem) działają słabo - zacięć nie ma, ale z hopkiem nie współpracują. Podkręcają się dość losowo, a hop jest własnej produkcji, wzorowany na flat hop Orga. W M249 CA ze stockową komorą/hopem działają jak G&G - czyli dobrze.

DD 0.4 w Promyku (6.03 i 600 fps) i zwykłym flat hopie jest podobne jak w PTW. Po zmianie na fioletowego promyka jest poprawa. Wkrótce sprawdzę na er-hopie - jak tylko zrobię lufę.

Wydaje mi się, że DD są za śliskie.

Edited by roos
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...