Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5k Cyma, GB v3 - tuning 500-550 FPS


Recommended Posts

Biorąc pod uwagę krótka preckę to i FPS'ów nie wyśrubujesz do góry. To tylko moje zdanie, ja do 550+ używam metalowych i zapieram na sztywno komorę o czoło GB. Ale to ja :P

 

Ja tylko się zapytam Lesiu, po co ?

Nie ważne po co, chce i już :teeth:
Link to post
Share on other sites

Długość lufy chyba nie gra dużej roli przy ilości FPS generowanej przez gearbox. Kwestia dobrania odpowiedniego cylindra aby pęd powietrza nie zakłócał toru lotu kulki po wyjściu z lufy.

Jestem ciekawy jak ci to mp5k wyjdzie - chyba jeszcze nikt takiego nie kombinował.

 

Czeka cię dużo kombinacji z gumkami lufami i cylindrami

Link to post
Share on other sites

Skoro twierdzisz że długość lufy oraz typ cylindra nie ma wpływa na ilość FPS to się grubo mylisz.

Łatwiej osiągnąć np 550FPS na cylindrze typ 0 niż na typie 3 który jest do luf w MP5k.

Mniejsza ilość powietrza, mniej FPS. Proste.

Chcesz poczytać i dowiedzieć się więcej to zapraszam do tematu o typie cylindra w częściach wewnętrznych.

Link to post
Share on other sites

Lufa i cylinder ma duży wpływ na moc i celność, widziałem i strzelałem z dobrze złożonego g36k na 570fps ale on tam ma preckę 247mm bodajże, a nie, miał może 30cm bo tłumik miał taki paskudny krótki, no i powiem dupy nie urywało 70m zasięgu i to raczej na auto, bo siało dość srogo.

Link to post
Share on other sites

Verb jeśli nie wiesz jakie części pasują do MP5k cymy to nie pisz, bo wprowadzasz w błąd.

Dysza podana w poście verb`a nie będzie pasować, jest o 1,5 mm za krótka - potrzebna jest dysza 21.5mm (charakterystyczna dla mp5 cymy), a taką ciężko dostać w polsce.

Ewentualnie można użyć czegoś takiego: http://www.madonion.eu/wzdluznie-regulowana-dysza-195-mm-22mm-p1631.html

 

Z moich informacji wynika, że takie dysze produkują firmy GURU, SHS, Element - w swojej mp5 używam tej pierwszej opcji.

 

Jak zostało ustalone w temacie o doborze cylindrów wsadzenie zbyt "dużego" cylindra wpłynie negatywnie na celność.

http://gunfire.pl/product-pol-1152202041-Zestaw-Bore-Up-do-G36C.html

Dysza z zestawu odpadnie przez zły wymiar (można sprzedać), ale reszta komponentów będzie się trzymać w najlepszym porządku.

Ewentualnie, jeśli prowadnica dyszy byłaby za długa można ją bez konsekwencji skrócić.

Cylinder trzeba będzie zamocować szerszą stroną oczka w stronę lufy.

Modify jest dobrą firmą, i ich części nie rozpadną się na m160.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...
  • 5 months later...

Soorki za odświeżenie tematu .

Mam pytanie o mp5k pod 450-480fps

Stoki mają te 330fps a to biednie w las .

Jakie klocki do tuningu musiał by kupić żeby to miało ręce i nogi czyli zasięg i skuteczny zasięg .

Uprzedzając pytania po co .

1. Dla zabawy dla siebie i dla kobiety która chce lekką zabawkę

2. Mobilność mobilność ... mobilność .

 

Za wskazówki z góry dziękuje .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...