Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wkłady miękkie, twarde, porównianie do wkładów USA.


Recommended Posts

Cześć, Posiadam kamizelkę MTV of Flyye i chciałbym uzupełnić ją Niemieckimi zamiennikami. Nie wiem niestety jak bardzo różnią się one od tych używanych przez USA. Raz na jakiś czas coś tam się pokaże z za oceanu, ale też kwoto w większości przypadków nie jest zachwycająco.

 

Znam sklep BEST Protection i czytałem ogólnie, że zakupy po naszej zachodniej stronie to nie taki zły pomysł. Cenowo lepiej, a i dostępność jest spora.

 

Wymiarowo, na boczki powinny pasować twarde: Link , odnośnie miękkich to nie widzę ich na stronie.

 

Na tym kończą się dobre wieści.

 

Do najajnika raczej nic nie będzie pasować, gdyż u Niemców są one węższe i krótsze.

 

Płyty, nie mam zupełnie pojęcia. Nigdy tego na oczy nie widziałem, a rodzai jest kilka Link

 

Taka sama sytuacji z miękki wkładami Link

 

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

 

W razie gdyby ten temat się tutaj nie nadawał, to oczywiście można go przenieść w inne bardziej pasują miejsce. Jeśli takie miejsce by się nie znalazło i ten temat czekałaby eutanazja, proszę o poinformowanie mnie.

Edited by Ylang
Link to post
Share on other sites

Zgadaj się z użytkownikiem Catch22. Jak nie tutaj to widuje się go na innych forach (tactical, knives, etc.) Rozmawiałem z nim kiedyś o cięciu niemieckich kevlarów, z tego badziewia da się wyciąć wszystko. I dorobisz sobie jakie chcesz. A co do twardych - tutaj Ci nie pomogę, ale w/w Catch ma pojęcie o tym, to zapewne też coś doradzi.

 

EDIT: Chodzi mi o cięcie wkładów z niemieckich kamizelek. Są relatywnie tanie. Sory za brak sensu w zdaniach, ale padam na ryj dzisiaj.

Edited by Karmazyt
Link to post
Share on other sites

Niemieckie płyty mają jeden, uniwersalny rozmiar.

O ile dobrze kojarzę, SAPI mają różne rozmiary.

Oprócz tego, płyty MVS są bardziej wyprofilowane. Do takiego klamota jak MTV powinny pasować.

Kevlar raczej nie podejdzie - trzeba będzie ciąć.

Miękka balistyka różni się nawet w przypadku tej samej firmy. Kamizelka Mehler ST ma inny kształt kevlaru niż w modelu SK, mimo że są zupełnie podobne wizualnie.

PS. Jeśli dla ciebie bestprotection ma dobre ceny to... 130€ za jeden boczek O_o

Link to post
Share on other sites

Boczki w porównaniu do reszty najdroższe. Jeśli są miejsca z innymi cenami to chętnie się o nich dowiem. Nie należę do tych co się orientują co tam jest u Niemców, językiem też nie władam, chociaż w szkole był lat kilka.

 

SAPI są różne zgadza się, od X-S do X-L.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...