Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L [CYBERGUN]


Recommended Posts

  • 1 year later...

Hej wszystkim!

 

Pozwolę sobie odkopać temat.

 

Po obejrzeniu recenzji na SCDTV zainteresowałem się tą repliką dosyć poważnie i nie będę owijał w bawełnę, atrakcyjna cena nie jest tu bez znaczenia.

 

Czy ktoś jest w posiadaniu i może coś więcej powiedzieć o częściach i wykonaniu? Podobno jest produkowana przez G&G, ale kosztuje połowę tego co SCAR pod ich szyldem.

Link to post
Share on other sites

W sumie to nic, poza tym iż właśnie tam piszą, praktycznie cała replika jest z tworzywa sztucznego:

"Replika karabinu SC-01 jest wykonana z tworzywa oraz elementów metalowych. Z metalu - a dokładniej z aluminium obrabianego na maszynie numerycznej CNC - wykonano szyny RIS, przyrządy celownicze, magazynek, lufę oraz niektóre elementy korpusu. Z tworzywa natomiast wykonano korpus repliki oraz składaną kolbę. "

Ale tu nie zamierzam się kłócić, nie zawsze muszę mieć rację....

Link to post
Share on other sites

Wszędzie gdzie patrzę w internecie ta replika jest podpisana jako "Cybergun/G&G FN SCAR AEG" lub "Manufactured by G&G under licensed from Cybergun", stąd też żywie uzasadnione przekonanie, że to jednak nie jest Boyi.

 

Pytanie tylko, czy jest to pełnoprawne G&G tylko bez opłaty za trademark czy wersja budżetowa z gearboxem po kosztach?

Link to post
Share on other sites

W sumie to nic, poza tym iż właśnie tam piszą, praktycznie cała replika jest z tworzywa sztucznego:

"Replika karabinu SC-01 jest wykonana z tworzywa oraz elementów metalowych. Z metalu - a dokładniej z aluminium obrabianego na maszynie numerycznej CNC - wykonano szyny RIS, przyrządy celownicze, magazynek, lufę oraz niektóre elementy korpusu. Z tworzywa natomiast wykonano korpus repliki oraz składaną kolbę. "

Ale tu nie zamierzam się kłócić, nie zawsze muszę mieć rację....

No to się nie kłóć, bo nie masz. Po pierwsze, jak widać nie miałeś tej repliki w rękach, a po drugie przeczytaj cały opis - a nie tylko fragment (z trzeba przyznać, mylącym sformułowaniem "niektóre").

Pytanie tylko, czy jest to pełnoprawne G&G tylko bez opłaty za trademark czy wersja budżetowa z gearboxem po kosztach?

Na pewno nie pełnoprawne, bo jest z plastiku. Natomiast patrząc na politykę G&G w sprawie budżetowych emek, różniących się (podobno) wyłącznie plastikowymi korpusami, to można chyba się spodziewać analogicznej sytuacji. Oczywiście o ile rzeczywiście jest to replika G&G.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: repliki SCAR-a Boya poużywałem jakiś czas dawno temu, bodaj w 2009 roku. Od tego czasu mogło się wiele zmienić w doborze materiałów użytych do jej produkcji. Ale skoro napisałeś, że nie miałem tej repliki w rękach, to nie będzie że nie miałem.

Po drugie: mam zwyczaj czytać wszytko dokładnie i ze zrozumieniem-taki zawód. Również zauważyłem zdanie"Sposób wykorzystania materiałów odwzorowuje konstrukcję pierwowzoru" Jak jest na prawdę wie pewnie tylko Gunfire.

Po trzecie: porzuć ten protekcjonalny ton, bo bycie adminem zobowiązuje.

Po czwarte: dzięki Twojej urażonej dumie Pana Wszystkowiedzącego w tym temacie jest już dziewięć postów, a dalej nie wiadomo kto jest producentem tej repliki. Może faktycznie jest to G&G, jeśli tak, to za tą cenę tylko brać. Niestety są to ciągle przypuszczenia Patrząc na te zdjęcia http://www.specshop....SCAR-L_-_200932 przyznaję, że sam już nie wiem kto to wyprodukował. Może Boyi, a może G&G -jutro lub w sobotę pojadę do Specshopu i zbadam to cudo.

Edited by Maciej0011
Link to post
Share on other sites

Dziś będąc w Specshopie miałem okazję obejrzeć tą replikę. Od razu muszę przyznać, iż moje przypuszczenia co do tego iż producentem jest Boyi się nie potwierdziły.

Ale od początku: replika jest, zgodnie z opisem, prawie w całości zbudowana z tworzywa sztucznego, niemniej jego jakość jest znakomita. Zarówno komora zamkowa, jak i spustowa z gniazdem magazynka jest masywna, nic się nie rusza, nic nie skrzypi. Waga SCAR-a też sprzyja jak najbardziej pozytywnemu wrażeniu. Przełącznik rodzaju ognia przesuwa się z wyczuwanym oporem oraz 'klikaniem" w jego poszczególnych położeniach. Wykonanie oraz działanie bardzo mi się spodobały. Kolba składa i rozkłada się bez żadnych luzów czy trzasków. Replika ogólnie jest solidnie wykonana. Napisy "firmowe" mimo że tylko namalowane wyglądają estetycznie. Po odciągnięciu dźwigni przeładowania ukazuje się nam metalowa komora hop-up z czarnym plastikowym pokrętłem regulacji. No i najważniejsze: szkielet gearboxa jest srebrny a cylinder niebieski-ca raczej wyklucza Boya jako producenta. Biorąc pod uwagę cenę, żadnym zaskoczeniem dla mnie nie było to, iż dźwignia zwalniania zespołu ruchomego jest tu tylko atrapą.

Na koniec mały zgrzyt: bardzo luźny pin łączący przednią cześć komory spustowej z łożem. Po obróceniu repliki od razu wypada z gniazda. Nie wiem czy to przypadłość tylko tego SCAR-a, czy też wada fabryczna, warto jednak o tym pamiętać i zabezpieczyć jakoś ten nieszczęsną cześć.

Niestety nie miałem okazji postrzelać z tej repliki, niemniej jeśli strzela ona tak dobrze jak wygląda, to albo Boyi obniży cenę swoich SCAR-ów o połowę, albo może powoli zamykać ich linie produkcyjną.

Edited by Maciej0011
Link to post
Share on other sites

Niebieski cylinder powiadasz...

 

Spójrz na zdjęcia tej repliki - http://www.airsoftme...-aeg-rifle.aspx , czy to nie jest przypadkiem ten sam Scar.

 

W Specshopie uzyskałem informację, że G&G nie jest jego producentem.

Wygląda na to że to ten: ta sama komora hop-up i ten sam cylinder. W Specu sprzedawca, z którym oglądałem tego SCAR-a był podobnie jak jak przekonany że to Boyi. Oczywiście do chwili, gdy go wyjeliśmy z pudła.

Edited by Maciej0011
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam wszystkich, pozwólcie że zrobię 3 letni odkop.

 

Ponieważ widzę jaka zażarta dyskusja jest tutaj odnośnie producenta, wyjaśniam że tak jak w wielu przypadkach SCAR-L od CyberGuna jest robiony przez chińską firmę CYMA - tu taj uzasadnienie

Ps. Swoją opinie opieram na tytule filmu i uznaje jako zielonka że ludzie pracujący na tym kanale wiedzą co robią/recenzują .

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak, ale z jakiś niezrozumiałym powodów nie sprzedaje tego żaden polski sklep :-(

 

Przy okazji jak już wątek został odkopany to napiszę kilka słów o Cybergunie od G&G.

Sprężyna Guardera sp120 na pełnym stocku daje ~390fps (stockowa sprężyna generowała około 420fps).

Krótka i kiepska lufa (285mm) to jedno, ale wymiana zespołu cylindra dała przyrost 20fps.

Teflonfix oraz zmiana na stockową lufę VFC 320mm to kolejne +20fps.

Stockowy silnik kupa, stock generował rof w okolicy 10rps. Wrzucenie silnika G&P M120 dało poprawę o 5-6rps.

 

Swoją sztukę dorwałem na dosyć dużej promocji i overall replika jest bardzo fajna i ładna, ale cena regularna 1800 jest imho wyssana z palca. Nie odzwierciedla realnej wartości.

Za te pieniądze zdecydowanie lepszą opcją jest zakup VFC z jakiegoś eurosklepu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...